Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaký univerzální nůž?


Francouz_407

Recommended Posts

Tak to já jo - v práci na svačinu a otevírání balíků, v lese na houbách a na dovolené na otevření neposlušného šroubovacího uzávěru na flašce alkoholu, případně na ovoce. A pak ty nůžky, občas na nehet nebo něco opravit na oblečení. Prakticky každý den něco.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, minimaxa napsal:

Sleduju tohle vlákno. Mám svůj zavírací nůž. Španělský originál, který mám z Toleda. Ale leží bez užitku v šupleti. Pořád přemýšlím, proč bych ho měl nosit u sebe. Do práce? Na nákup? Na zahrádku? No nevím....

 

Že jo? Jen blázen tahá nůž tam, kde se bude střílet :P

Upraveno uživatelem oddie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

V práci mám na svačinu nůž v šuplíku. Na balíky teda máme nůž na balíky :D

Ale jo, do lesa na houby ho vytahnu, dvakrát, třikrát za rok. Ale to spíš hlídám nůž, abych ho nestratil ;)

Ale abych ho nosil denně v kapse, to teda ne.

IMG_20171009_204720.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, P607Olda napsal:

...

Prosím ještě o vysvětlení, k čemu slouží "zálesácký" pravý americký nůž. Mládí jsem strávil na táborech, a na práci s dřevem jsme si vzali správný nástroj - pilu, sekyrku.

Takže - stavba stanu? oheň - táborák? vyřezávání ze dřeva? Příprava jídla?

Nevím, jestli je to reakce na ten bushcraft, nicméně na čundru /táboře, prostě v přírodě přece musíš mít dobrej nůž. Ideální pevnej, praktickej. Já strávil mládí po čundrech a táborech taky, no a dneska když vyrazím tábořit, nebo na vodu tak tenhle nůž beru s sebou, protože je to prostě dobrej pomocník. Trošku ti nerozumím asi...Nožem dřevo nesekám, nemusím, používám sekeru, na řezání pilu, ale chleba se sekerou maže blbě, seříznout klacek, přeříznout kus provazu, na houby, prostě na všechno, k čemu se hodí mám kudlu. Si to v podstatě vyjmenoval :)

Většinou si beru kombinaci → sekera, pevnej nůž a švýcar pro sichr (nůžky, vejvrtka, šídlo,..).

před 1 hodinou, minimaxa napsal:

Sleduju tohle vlákno. Mám svůj zavírací nůž. Španělský originál, který mám z Toleda. Ale leží bez užitku v šupleti. Pořád přemýšlím, proč bych ho měl nosit u sebe. Do práce? Na nákup? Na zahrádku? No nevím....

Hele, třeba dneska proběhla s nožem sváča, pak sem něco šťoural, pak rozbalil krabici, která na mě bafla, když sem u sebe neměl nic jinýho a uříz sem si čouhající kus nitě, páč sem neměl po ruce nůžky a rozdělal igeliťák na kartonu PETflašek. Kdybych s sebou pokaždý měl příbor, kuchyňský nůž, šroubovák, vysouvací nůž, nůžky a pod, pak bych ho asi nepotřeboval :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, P607Olda napsal:

Tak to já jo - v práci na svačinu a otevírání balíků, v lese na houbách a na dovolené na otevření neposlušného šroubovacího uzávěru na flašce alkoholu, případně na ovoce. A pak ty nůžky, občas na nehet nebo něco opravit na oblečení. Prakticky každý den něco.

Při tomto výčtu ("reprezentativním", leč zjevně neúplném) jsem si vzpomněl na kamaráda Murphyho a jeho poučku, že každý nástroj se posléze stane kladivem.... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Francouz_407 napsal:

Tak po dlouhé úvaze jsem objednal Ontario Rat 1 OD Green s ocelí D2

http://www.noze-nuz.com/ontario/ON8867OD.php

Tak uvidíš sám, mě ti přišel strašně placatej a nejistej v ruce, ale hodnocení má jinak velice dobrý. Schvalně pak napiš svuj pocit až ho budeš mír v ruce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, oddie napsal:

No jo, já vlastně taky mám furt u sebe nůž - na klíčích, takovej ten malinkej, asi 4cm čepel, pak je tam pilník s konec jako šroubovák a nůžtičky :)

jojo, taky sem ho pořídil manželce, nejdřív že prej ne, přece nebude nosit nůž a ještě k tomu na klíčích...pak že teda jo, ale jenom modrej :D , no a teď se pořád vytahuje, že jako na co všechno se jí hodí :mrk:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...