Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 2.0 HDI


hell_Nikis_

Recommended Posts

Hezký večer přeji pánové, 

chtěla bych se zeptat, mám Peugeota 306 2.0 HDI a neustále mě zlobí... Za jízdy cuká, nebo nechce startovat (točí, ale nenaskočí), až po opětovné snaze, kdy se snažím třeba odemknout zamknout auto, vypnout rádio aj. mi auto najednou nastartuje, ale nemyslím si, že tohle jsou nějaké spouštěče.. Nebo? 

Auto je po servisu, kde auto shodou okolností běželo jak po másle.. Díky tomu se dalo na diagnostiku a byli měněny snímače regulátoru tlaku paliva, otáček a ještě jeden, byla projetá elektrika, ale stále to zlobí, aspoň mě. Neměli byste prosím vás nějakou radu, jak z tohohle chcípání už konečně ven? 

Předem děkuji za rady :) Niki

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Regulátor tlaku (DRV ventil) je vyměněn. Může to dělat i nízkotlaké čerpadlo (v nádrži). Ale tam to většinou je tak, že jakmile odejde, už auto nenastartuješ. Takže dotaz: Před startem (při žhavení) je slyšet blučení od nádrže (po cca 15 sekundách přestane)? Pokud ne, čerpadlo netlačí naftu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před startem, když auto startuje, tak při žhavení je slyšet, že motor bručí (rozsvítí se základní kontrolky, stopka i kontrolka diagnostiky motoru), v tuto chvíli nastartuju... Poté když má auto své dny, tak na palubovce se ukáže jen kontrolka stopky a auto je mrtvý, že ani nezabručí a to vím, že se ani nemusím snažit auto startovat. V tuto chvíli teda točím jen klíčkem, zda se vzchopí nebo ne. A někdy po chvíli, někdy po 15min teda, kdy i vylezu z auta, odemknu zamknu, nechávám v klidu, otočím klíčkem a začne žhavit, bručet a normálně nastartuju ... Už jsem zoufalá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, jarokare napsal:

Hmm , když se ti nerozsvítí kontrolky v druhý poloze klíčku , tak to spíš vypadá , že ti blbne spínačka nebo její napájení :myslim

Mě se rozsvítí, ale když se mi nerozsvítí kontrolka diagnostiky motoru, tak vím, že je zle a nemusím ani točit, protože vím, že auto nechytne.. To už si mě auto naučilo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, hell_Nikis_ napsal:

když se mi nerozsvítí kontrolka diagnostiky motoru, tak vím, že je zle

A zkoušeli jste vyměnit dvojitý relé napájení ? Je přišroubovaný mezi počítačem motoru a posilovačem brzd

Vypadá takhle a může být i černý

Výsledek obrázku pro dvojité relé peugeot 306

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 10. 2017 at 21:33, jarokare napsal:

A zkoušeli jste vyměnit dvojitý relé napájení ? Je přišroubovaný mezi počítačem motoru a posilovačem brzd

Vypadá takhle a může být i černý

To jsme nezkoušeli, ale zatím je to asi nejlepší nápad... Zkusím pak navrhnout mechanikovi. Bohužel sama si to asi nevyměním... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, pajik999 napsal:

Diagnostika - předpokládám PP2000 - ti napsala nějakou chybu Pxxxx.Možná jich bylo více,napiš číslo chyby.:)

Já nevím, sama diagnostiku nevlastním :D to mi říkal mechanik, že auto šlapalo, až na jeden kix, kdy auto točilo, ale nestartovalo, takže ho dal na dia a ta mu ukázala snímač otáček, kterej vzápětí vyměnil a auto šlapalo dál. Pak jsem ho dostala do rukou já, dojela jsem domu v pohodě, ale následně když jsem šla do auta znovu, že chci nastartovat, tak nic. Rozsvítila se jen stopka se základníma kontrolka a já nenastartovala. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně nedávno na 206 "vyhořel" kontakt podavacího čerpadla v pojistkové skříňce v mot. prostoru. Původně jsem si myslel, že je chyba v kontaktech přímo na pojistkách, ale tím, že jsem hnul s kabelama, tak se to ještě vzchopilo, ale pak už to kleklo definitivně. Po výměně ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...