Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Neoriginalni TPMS senzor


dire

Recommended Posts

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Laďa: asi to chce na zimné kolesá.

Dire: Kupoval som z aliexpressu na svoju 508, vyzerali presne ako tie tvoje. Ja som ale hľadal podľa čísla senzorov zo servisboxu. Fungujú normálne, nebolo treba ani prihlasovať na dia. Predpokladám, že to tiež budeš mať tak. Jediný problém bol dostať ich do diskov - majú strašne tvrdú gumu a neprejdú cez dieru. Pri jednom mi poškodil disk ako to ťahal a pri druhom sa guma urvala a prešiel skrz. Riešenie bolo dať na všetky senzory iné ventily. Inak ale všetko funguje ako má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že dnes je 95% senzorů programovatelných, takže se přizpůsobí. Takže jde asi jen o komunikační frekvenci. Jediné, čeho by se dalo obávat, je kvalita baterie, těžko říct, jak dlouho a kde už senzor někde ležel a v jaké kondici baterie bude.

5008 z roku 2011 si (obávám se) senzory sám nenačte, musí se zadat přes DIA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od roku 2014 si myslím, že umí senzory detekovat sám, u mě  (2012) mi v servisu říkal, že buď si mám opsat čísla a ta se zadají do dia nebo na to mají přístroj, který je umí detekovat a zadat. Ale tahle verze HW/SW v autě to ještě sama neumí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 2 roky později...
V 5. 10. 2017 at 9:35, Pacho69 napsal:

Od roku 2014 si myslím, že umí senzory detekovat sám, u mě  (2012) mi v servisu říkal, že buď si mám opsat čísla a ta se zadají do dia nebo na to mají přístroj, který je umí detekovat a zadat. Ale tahle verze HW/SW v autě to ještě sama neumí.

měl bych dotaz, který se týká TPMS. Asi jako většina z nás, mám na zimu plechy bez senzorů a auto svítí celou zimu, v létě je klid (na letních je mám). Protože mě málem vyhodili z STK (nakonec jsem je slušně požádal, a nenutili mě na STK dojet na letních), chci řešit i na zimáky TPMS. Mám FL z roku 2015 a naopak mi bylo sděleno, že P5008 ročníky 2009-2013 si umí senzory načíst samy a verze 2014-2016 má senzory programovatelné. Máte někdo pls konkrétní zkušenost, případně odkaz, co bych měl koupit, aby se to cenově trochu dalo? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moje zkušenost z loňského léta - kupoval jsem nové liťáky a nechal si v místním pneuservise dát neorigo ventilky s TMPS, které borec nakódoval na stejnou frekvenci, jako mám v původní origo kolech. nemusel tak zasahovat do ŘJ auta a údajně jeho práce vyjde levněji, než diagnostika. ventilky samotné byly taky levnější. ale moc jsem to neřešil, dělá nám vše, tak jsem mu to svěřil.

pokud by tě zajímalo víc, můžu pohledat fakturu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. A co se párování senzoru s autem týká, nevíte někdo na beton, jak je to s auty po FL? edit - dnes jsem shazoval starý letní a takhle vypadají z výroby čidla na mém autě.

IMG_20200219_090747.jpg

IMG_20200219_090822.jpg

Upraveno uživatelem Pepa B.
přidání obrázků
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...