Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Taifův Peugeot 3008 GT Line, 2.0 blueHDi 110 kW


Taif

Recommended Posts

Za mne také naprostá spokojenost @Taif  Auto je naprosto super, pohodlné, prostě fajn.

To tažné také plánuji někdy teď udělat. Dávat to budu zase do servisu k prodejci. Tak uvidím, jaká bude cena, ještě jsem ji nezjišťoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honza3008

Já jsem také s autem spokojen, pohodlné a krásné ( stále ještě budí pozornost). Co se týká jízdy tak super, ovládá se dobře, žádné záludnosti jsem zatím nezažil. Motor "táhne" dobře, nebojím se s tím předjíždět, stačí přišlápnout a jede, někdy není třeba ani podřazovat. Nicméně s tímhle autem nemám potřebu nijak spěchat a "závodit" , to s předešlou Oktávkou jsem měl:aut 

Akorát dnes mi na rádiu zmizely ikony stanic a svítí pouze jen ta jedna co jsem měl naladěnou a když přejdu v menu do seznamu stanic ( tam jak jsou v řádcích pod sebou) a vyberu jinou stanici tak nic, stále hraje jen ta jedna a nejde to přepnout na jinou. Budu muset juknout do manuálu co s tím:myslim Vše ostatní funguje jak má a to včetně přehrávání hudby z USB, přeskakování skladeb atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎18‎.‎1‎.‎2018 at 16:30, mononov napsal:

Ještě mám otázku narazila jsem u prodejce peugeot na vuz GT LINE aut.převodovka a najeto 25tis a je vyrobeno 7/2017 tak nevím zda to je dobra volba a nebo si počkat tech 5mesicu na nového peugeota 

Jinak jsem zapomněla pochválit krásný auto i barva super :)

Díky za pochvalu auta a barvy;) To se nedá takhle "od stolu" jednoznačně říct zda je to dobrá volba či ne. Záleží i na dalších okolnostech, třeba na stavu toho vozidla, kolik by stálo, zda s ním jezdil jen jeden majitel, či to byla předváděčka atd. Já jsem jen laik, takže ti asi neporadím. Já osobně bych volil nové i za cenu, že na něj budu čekat, ale to jen opravdu mluvím za sebe, někdo jiný to může vidět jinak.  Možná by stálo za to kdyby ho prohlédl nějaký profík a řekl jak na tom je a zda za tu danou cenu stojí či ne. GT Line má dobrou výbavu už v základu a jestli je tam i další příplatková výbava co by ti vyhovovala, tak by to možná stálo za zvážení.

Citovat

 

 

Upraveno uživatelem Taif
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
V 15. 1. 2018 at 19:09, Taif napsal:

mononov

Já preferuji naftu, takže jsem  benzínové motory u tohoto auta blíže nezkoumal. Jeden můj kolega má ale motor 1.2 Puretech 96 kw a chválí si ho, on ale nejezdí moc dálky, tak jednou za rok na dovču, jinak jezdí víceméně po městě a okreskách. Dle něj motor v pohodě utáhne i naložené auto (včetně kol na nosiči na tažném, vozí celkem 4 kola). Kombinovanou dlouhodobou spotřebu má cca kolem 7 l/100. Motor je tichý a nebojí se s ním prý ani předjíždět. Motor 1,6 neznám, respektive neznám jeho parametry. Ohledně automatu jsem ti to už psal, záleží na co jsi zvyklá a co ti vyhovuje. Ale myslím, že ani tím automatem neprohloupíš, zaprvé volič automatické převodovky v P 3008 vypadá velmi pěkně a co jsem četl ( a to i od lidí tady na foru), tak tento automat je naprosto v pohodě. Já mám manuál, a u něj se řadí také velmi hladce, běhá bez problémů a řazení je plynulé, v ničem není žádný problém.  Koukni na parametry obou tebou zmiňovaných motorů a zkus si o nich přečíst nějaké recenze, případně koukni na youtube na testy Peugeotu 3008 s těmito motory a uvidíš. Já osobníě bych volil silnější motor, tedy ten s větším výkonem, nikdy nevíš co v budoucnu budeš vozit, kolik lidí s tebou bude jezdit a tak podobně.

Zkus si někde u nějakého prodejce domluvit jízdy s těmito motory , s manuálem a automatem a uvidíš jaké z toho budeš mít pocity.

Ještě jsem si vzpomněl, že o motoru 1.6 THP s automatickou  převodovkou by ti mohl více napsat "svijam", ten ho myslím má ve své krásné červené 3008:super

Ahoj Taife, to jsem já kamarád z práce. Děkuji za chválu mého vozítka 1,2 benzín. Přesně popisuješ, co jsem ti psal v práci. Od června jsem najezdil 8 tisíc km a zatím vše v pohodě. Spotřeba průměr za 8 tis.km je 7,2 litrů, takže v pohodě. Pneu celoroční,ale pořád jsem neměl možnost to vyzkoušet na sněhu. Počasí se asi pomátlo a po sněhu ani památka. Někdo tady  psal ohledně vypnutí rádia a zmizení stanice. I v mém případě se to jednou stalo, od té doby je už klid. Taky tady někde byl dotaz na tažné, o tom jsem ti Taife také psal, udělali mi ho hned při koupi za částku necelých 10 tisíc Kč, je pevné, bez sundávání.   Vozil jsem na něm celkem 4 kola, spotřeba se vyšplhala na 8  litrů, ale není se co divit, byla to váha. Kdyby někdo měl potřebu se na něco zeptat, rád odpovím, pokud budu vědět. Ahoj pežoťáci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

R15149

Ahoj kolego. Koukám, že jsi se nedávno zaregistroval.:potlesk Já jsem auto vyzkoušel i na sněhu a zimní kola naprostá pohoda. Docela by mě zajímalo jak se chová auto na těch tvých univerzálech s grip controlem. To tažné ti závidím, tedy tu cenu, kterou jsi za to zaplatil. V Peugeotu mi řekli, že origo tažné stojí asi 16.000,. Kč plus práce, což mi přijde dost, pokud se to dá sehnat kolem 10.000,. Kč. Já už vozím jen dvě kola, ale dávat je na střechu je opruz, páč tohle auto je vyšší, než moje předešlá Oktávka. Spotřebu mám dlouhodobě ( najeto asi 5.500 km) 6.1 l/100, ale je pravda, že poslední dva měsíce jezdíme jen po městě a nebo v nejbližším okolí, až se začne zjara jezdit na chalupu tak to klesne, ale i tak se mi to zdá velmi dobré. Stanice rádia mi z paměti také jednou zmizely, ale po novém nastartování se zase objevily a od té doby se tento problém už neobjevil (zatím). Jinak auto jezdí báječně a už jsem si i zvykl s ním parkovat v garáži , je širší než Oktávka a tak jsem s tím chvíli "bojoval":myslim

Jinak byly doby kdy jsem na střeše auta vozil i 4 kola:aut

 

 

WP_20170917_13_23_17_Pro.jpg

WP_20150801_09_56_04_Pro.jpg

Upraveno uživatelem Taif
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Tomas

S autem nového nic, zatím užívám. Manželka ho prohání každý den do práce a z práce. Já teď moc času nemám, mám dost napilno v práci, je nějaká blbá doba bo co,  zatím se to dá zvládnout, ale večer jsem totálně vyšťaven. Ani počasí tu není na velké výletování, ale občas se někam zajedeme podívat, naposledy asi před 14 dny jsme byli s manželkou v Lidicích, máme to kousek. Byla sice zima, ale svítilo slunko, takže to bylo příjemné. Možná je to ostuda,ale já byl v Lidicích poprvé v životě:o Jinak s autem jsem velmi spokojen, čím déle ho mám, tím se mi s ním jezdí lépe:D Dokupoval jsem jen naposledy do kufru podložku, je sice textilní s logem 3008, ale velmi dobře se čistí, případná vylitá tekutina neprosákne a dobře se čistí a luxuje a hlavně vypadá to hezky, lépe než gumová. Z jara bych chtěl to tažné kvůli tomu nosiči na kola a pak nějaký nosič, vyhlédl jsem si Thule, tak snad to klapne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TomasARN

No přesně, však co ti budu vyprávět, děláš stejnou práci. Já zase vyžadoval nějaké věci od Vás ze Slovenska k mým věcem, od kolegů z Košic a Banské Bystrice, něco už došlo, na něco ještě čekám. Je to sice zdlouhavé, ale spolupráce jinak funguje velmi dobře, a navíc tu není jazyková bariéra ;)

Jinak jsem si všiml, že  nových Peugeotů 3008 jezdí čím dál tím víc a není den kdybych jich několik nepotkal, dnes také:) Navíc jsem koukal, že je v prodeji ( v ČR zatím ne) další "sourozenec" Peugeotu 3008 a to DS 7 Crossback, vypadá zajímavě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Tak po čase přidám nějaké další postřehy k mému autu. S autem není zatím vůbec žádná potíž, vše funguje jak má. Nejeto je zhruba 9.000 km, spotřeba o něco klesla, dlouhodobý průměr je 5.9 l/100. V těchto parných dnech si pochvaluji klimatizaci, má velmi rychlý nástup a chladí hned od začátku jízdy. Někde jsem párkrát četl, že někteří mají pocit, že jim proudí z boku chladný vzduch z klimatizované schránky pod loketní opěrkou, zaměřil jsem se na to, ale nezjistil jsem nic, netáhne odtud. Jízdní vlastnosti vozidla jsou dobré a nezaznamenal jsem ani výraznější náklon do zatáček, mě osobně ( a i manželce) se s autem jezdí velmi dobře. Já mám trochu problém s parkováním do užších prostor po předu, je špatně vidět přes poměrně vysokou a dlouhou příď, ale zvykám si:aut S nástupem jara jsme začali pravidelně jezdit na chalupu ( jedna cesta cca 150 km). Asi 20 km dálnice a pak již jen silnice I. třídy, stoupání, klesání, obce a zatáčky. Jízda je velmi pohodlná, žádný problém. Zatím nemám výhrady ani ke kvalitě materiálů v interiéru, je sice brzy hodnotit jejich případné opotřebení, to ukáže čas, ale zdají se mi kvalitnější než ty co jsem měl v Oktávce. Pěkné je i polstrování kapes v předních dveří měkkou látkou, která je i ve schránce před spolujezdcem. Zatím auto neutrpělo ani vážnější vnější šrámy, je  lehce poškrábán plast vnějšího zpětného zrcátka od větví, ale to není téměř vidět. Pak je menší odřenina na PP dveřích od otevření dveří jiného auta někde na parkovišti, tomu se asi nedá zabránit, není to moc vidět, takže to neřeším. Stále si pochvaluji boží malý volant, ten se prostě povedl. I- cocpit se mi stále líbí, vše je přehledné a po ruce. Já jsem s autem tedy velmi spokojen a neměnil bych.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

brutall

No já tohle auto s Oktávkou  nesrovnávám. Píšu jen o tom, že materiály v interiéru má Peugeot podle mne kvalitnější, ale objektivně zhodnotit to mohu až po čase. Oktávku II jsem měl 12 let a auto bylo kupované jako nové a za tu dobu jsem v interiéru měnil hodně věcí, hlavicí řadicí páky počínaje, přes ovladače světel a madla dveří konče a to jsem začal už po 5-ti letech. Jedná se o rozdílná auta v rozdílných kategoriích a dělí je dlouhých 12 let ( dle roků výroby), tedy zhruba dvě generace, takže to ani srovnávat nejde. Pokud si to myslel tak, že Peugeot je mnohem lepší, tak to pak jo:D

Upraveno uživatelem Taif
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 týdny později...

brutall

Tak to pak jo, to máš velké plus:D V trojkové Oktávce jsem nikdy nejel, takže nemohu hodnotit, ale seděl jsem v novém Superbu, koupil si ho nedávno soused...pěkné, vypadá to dobře, ale oproti interiéru nové 3008 se mi to zdálo uvnitř takové nudné, ale jinak dle mého pohledu je to nejhezčí současná škodovka, jen ta cena:mrk Já osobně nemám nic proti žádné značce auta , a bylo celkem fuk jakou značku auta si koupím, hlavně aby bylo dobré, aby mi po všech stránkách vyhovovalo, ale tenhle Peugeot je po všech stránkách parádní, neměnil bych a říkám si, že mé rozhodnutí pořídit novou 3008 bylo správné:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...