Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Taifův Peugeot 3008 GT Line, 2.0 blueHDi 110 kW


Taif

Recommended Posts

Ahoj . Mám taky GT Line ale 1.6 THP benzin v automatu v červený barvě. Skoro tu samou výbavu. Tvoje barva je taky super, líbí se mi moc. S automatem jsem strašně spokojenej, manuál bych už nechtěl . To poznáš až budeš v nějaký dlouhý koloně. Já mám najeto za půl roku 10 000 km a spotřebu dlouhodobě 7,6 l. Na spotřebu nejezdím skoro  vůbec , rád to auto pěkně protáhnu na režim sport. Jinak přeju hezký poježděni bez nehod. Ahoj.

InkedIMG_20170510_115537_LI.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám svýho draka od začátku července a minulý týden jsem dosáhl 10.000 km nájezdu. Taky nejezdím na spotřebu a když jedu sám, rád ho proberu k životu. 2,0 HDi 180 koní - dlouhodobá spotřeba (měřeno od nuly) 6,7 l/100.

Souhlas @svijam - automat je super (je to moje první auto s automatem ale už bych neměnil) - hlavně jak píšeš, v koloně k nezaplacení a stejně tak když potřebuješ třeba rychle předject a nebo rychle zmizet z nepřehledné situace, podřadí si a tradá - a nemusíš se babrat s fofrklackem a máš víc pozornosti na sledování provozu. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

svijam

Díky. Barva je fakt pěkná.Líbí se mi, že když je pod mrakem tak je pěkně hnědá a když vysvitne sluníčko, je pěkně do zrzava...Manželka chtěla vyloženě manuál, tak bylo celkem rozhodnuto (navíc já jsem na manuál také zvyklý), navíc ona s autem jezdí mnohem víc jak já, jezdí každý den do Prahy do práce. Máš ale pravdu, že v koloně je automat super, to vůbec nepochybuji. Tak vlastně je dobře, že je na výběr a každý si vybere podle svých preferencí. Navíc volič automatu u tohohle Peugeotu je malé umělecké dílo:D 

Ta Vaše červená barva kluci je moc pěkná. V pátek jsem byl u prodejce pro ten TP a měli tam jednu modrou (to není moc pěkná barva) a pak tu červenou perleť ...Moc červená auta nemusím, už jsem to tu někde psal, ale tahle se mi líbí, stejně tak i červená od Mazdy a od Renaultu, to jsou podobně pěkné barvy...no není červená jako červená:aut

Já byl z Oktávky zvyklý, že bez ohledu na styl jízdy byla spotřeba v průměru tak 5,5 l nafty a proto mám celkem radost, že Peugeot se těmto hodnotám blíží. Dlouhodobou (od nuly) mám 6.2 l, což si myslím, je dobré, ale vyloženě na spotřebu také nejezdím. Někdy jedu pomaleji (hlavně po Praze), někdy dynamičtěji, prostě podle situace, ale brzda provozu nejsem, občas to na dálnici proženu;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Chci se zeptat zda někdo náhodnou nepoužíváte ve Vašich Peugeotech ( nejlépe však v nové 3008) zimní aditivum do nafty VIF. Nikde jsem se nedočetl, že by to výrobce přímo nedoporučoval, ale ani, že by to doporučoval. Tak by mě zajímalo jakou s tím máte zkušenost. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

mononov

Je to jak píše Honza3008...já čekal neuvěřitelných 10 měsíců:myslim Bylo to zapříčiněno zejména tím, že jsem objednával auto těsně po spuštění prodeje, Allure s motorem 2.0 blueHDi, který pak Peugeot vyřadil záhy z nabídky a pro ně byl problém mi toto auto (výbavový stupeň s tímto motorem) vyrobit. Nakonec se někdy po 7 měsících měnila objednávka z Allure na GT Line, rozdíl ceny Peugeot nakonec po jednáních mezi ním a prodejcem kompenzoval, takže jsem nakonec na tom i vydělal, dostal jsem téměř za stejnou cenu lépe vybavený vůz. Prozatím jsem s ním velice spokojen, jezdí dobře a zatím vše funguje na jedničku:super

feldo

Tak to je už za chvíli:) A kdy jsi objednával prosím tě a co to bude, myslím jaká výbava, barva, motor a tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 12. 2017 at 13:54, Taif napsal:

mononov

Je to jak píše Honza3008...já čekal neuvěřitelných 10 měsíců:myslim Bylo to zapříčiněno zejména tím, že jsem objednával auto těsně po spuštění prodeje, Allure s motorem 2.0 blueHDi, který pak Peugeot vyřadil záhy z nabídky a pro ně byl problém mi toto auto (výbavový stupeň s tímto motorem) vyrobit. Nakonec se někdy po 7 měsících měnila objednávka z Allure na GT Line, rozdíl ceny Peugeot nakonec po jednáních mezi ním a prodejcem kompenzoval, takže jsem nakonec na tom i vydělal, dostal jsem téměř za stejnou cenu lépe vybavený vůz. Prozatím jsem s ním velice spokojen, jezdí dobře a zatím vše funguje na jedničku:super

feldo

Tak to je už za chvíli:) A kdy jsi objednával prosím tě a co to bude, myslím jaká výbava, barva, motor a tak...

:potlesk 1,6 Thp GTline čierna Perla Nera. Focal atd. atd.:):) objednaval som 20 .9.2017 ale vsetko je vo hviezdach a dodavka sa može este natolko zabrzdit že si to rozmyslím a odstúpim od objednavky.

Upraveno uživatelem feldo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

feldo

No, může, mě se dodání zpozdilo o půl roku:aut. Ale co vím, tak dva mí kolegové dostali toto auto do 4 měsíců od objednání, jeden má 1,2 Pure tech a druhý stejný motor jako ty. Přeji ti, aby to klaplo a dostal jsi ho v termínu. Já také zvažoval o odstoupení od smlouvy, ale nakonec jsem vydržel a to zejména díky manželce, která o to auto hodně stála a vlastně nás nic netlačilo. Naše staré auto bylo plně pojízdné a tak jsme na tom nebyli nijak závislí.

Ještě k té barvě, černá perla nera je sice pěkná, mám jí na střeše a zrcátka jsou v této barvě, ale je na ní vše vidět. V černé nevyniknou ani černé doplňky ( např. pruh mezi zadními světly, který v kombinaci jiných barev vypadá velmi efektně), ale tím ti tu barvu nijak nehaním, je to jen můj názor prosím tě...

WP_20171125_13_28_10_Pro.jpg

WP_20171125_13_28_29_Pro.jpg

Upraveno uživatelem Taif
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja čiermu môžem na akolkolvek aute a to že sa špiní je fakt ale čierna je super.Všetky čierne plasty najlepšie vyniknú  ked je biela farba auta ale to proste nechcem a žena tiež nie teraz ma bielu perlu 2008 ja mam čierny nissan a čierna je super či je znečistene alebo nie :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barva je každého věc... na špínu a skrabance je nejlepší stříbrná. 

Uz z profesního pohledu mám rád výraznější barvy oproti "běžným" ... Dneska to většinou jde ke stereotypu (bílá, šedá, černá) proto jsem rád, že Peugeot nabízí i zvláštní barvy (měděná, zlatá). :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Presne tak je to stereotyp.Ale zase predstava že po ceste sa valia iba rovnake auta z rovnaku farbu je tiež strašidelna, :D Aj ked k tej medenej by som sa asi velmi nebránil ak by nebola čierna .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

feldo

Však jsem psal, že ti černou nehaním, byl to jen můj názor ohledně černé na konkrétním voze, tedy P 3008. Nna některých jiných modelech se mi černá líbí, vyloženě na ta auta sedne , třeba Chevrolet Camaro a pod. ;) Nejprve jsme měli vybranou zlatou a nakonec jsme skončili u měděné. Mám také rád výraznější barvy...

Jinak mám najeto 5.000 km a zatím vše v pořádku. Ale rád bych se vás zeptal na váš názor. Prodejce mi doporučil po najetí právě oněch 5.000 km výměnu oleje z preventivních důvodů. U předešlé Oktávky jsem to nedělal a ani mi to nikdo nedoporučil. Nevím tedy, ale přijde mi to vcelku zbytečné, asi bych výměnou nic nezkazil, ale zase nechci zbytečně měnit olej když by to nebylo třeba. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...