Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Taifův Peugeot 3008 GT Line, 2.0 blueHDi 110 kW


Taif

Recommended Posts

Návštěvník
před 5 hodinami, Taif napsal:

feldo

Však jsem psal, že ti černou nehaním, byl to jen můj názor ohledně černé na konkrétním voze, tedy P 3008. Nna některých jiných modelech se mi černá líbí, vyloženě na ta auta sedne , třeba Chevrolet Camaro a pod. ;) Nejprve jsme měli vybranou zlatou a nakonec jsme skončili u měděné. Mám také rád výraznější barvy...

Jinak mám najeto 5.000 km a zatím vše v pořádku. Ale rád bych se vás zeptal na váš názor. Prodejce mi doporučil po najetí právě oněch 5.000 km výměnu oleje z preventivních důvodů. U předešlé Oktávky jsem to nedělal a ani mi to nikdo nedoporučil. Nevím tedy, ale přijde mi to vcelku zbytečné, asi bych výměnou nic nezkazil, ale zase nechci zbytečně měnit olej když by to nebylo třeba. Díky

určite to daj vymenit,predsa je to v zabehu a ak sa tam niečo odrelo sadlo zarovnalo vyleštilo je to v oleji tak nech to vyplavia von a daju nový olej.Len doporučujem:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Máš pravdu  že to nieje predpísana vymena vyrobcom ale je zaujimave že to doporučuju aj vo forde aj nissane a teraz je otazka že prečo?na jednej strane to doporučuju pre istotu  aby ošetrili motor a  zakaznika alebo aby ošetrili seba a zarobili.No doma by som to určite nemenil nakolko dá neaký iny filter ktorý v servise nepouživaju a už je neoprávnený zasah a zaruka v prdeli. No neviem či to stoji za 150.-euro príst o záruku .Možno sa mylim ale čo mam skusenost tak hladaju čokolvek aby sa zbavili viny.

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odstraněna citace těsně předchazejícího příspěvku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzdy sa da kupit originalny PSA filter a su aj ine firmy, ktore mozu robit garancne prehliadky, servis, bez straty zaruky. Napriklad takato firma si uctuje 12 eur za olej a Peugeot 22,50 eur. Majitel auta sa musi rozhodnut, ci to da do Peugeotu alebo ineho servisu, kde nepride o zaruku. Doma to robit je trochu na obtiaz, musi ist dole plast pod motorom. Ja som to robil raz na 308, davno po skonceni zaruky a za straveny cas mi tie usetrene peniaze nestoja, tak chodim do servisu, kde to spravia za 20 eur + vlastny material, cize 50 eur dokopy. Ja by som ten olej kludne menil po tych prvych 5000, autu to urcite neublizi, skor prospeje, ale musi to byt za rozumnu cenu, dajme tomu 100 eur

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v každém případě si nechte vyměnit olej v motoru (garančku) v servisu, i kdyby jste byli automechanici , vyjímka je jen v případě, že vám kamarád orazítkuje servis. knížku :), v době záruky nemá smysl dělat něco, co přísluší záručnímu servisu, nakonec ta garančka vyjde na cca 5000 korun, což je k ceně auta pakatel :myslim

po záruce si údržbu auta dělejte třeba sami, taky to tak dělám--protože mám JISTOTU, že je vše vyměněno jak má být

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam par dotazu 

1) je levnější v budoucnu manuál a nebo automat co by se mi lépe vyplatilo 

2)je nějak větší rozdíl GT a allure když do allure se dají Tak dokoupit nějaký věci a vyjde levněji nebo jde tam vyložene jen o výkony kw

3)zajimaji me doplňky jelikož na konfigurátoru neisou co jednotlive věci znamenají.když kliknu u nějaké položky na to i vpravo tak mi to nic nenapíše co ta sada obsahuje

Advanced Grip Control,Paket Bezpečnost Plus,

PEUGEOT Full LED Technology,Výsuvná vertilkální síť,Paket Komfort,

díky za info aspoň mi urychli rozhodování 

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mononov

add 1) každá převodovka má svoje, podělat se může jakákoliv z nich, záleží co preferuješ zda manuál nebo automat. Automat bude asi pohodlnější, u manuálu si to zase můžeš ovládat plně sám, záleží na tobě...

add 2)  a add 3) zkus se podívat do tohoto odkazu http://www.peugeot.cz/modelova-rada/vyber-vozu/nova-3008.html,  pod nadpisem "kontaktujte nás" si otevři modré políčko "katalog, ceník, tech.data a příslušenství", tam si vyber model auta ( rozkliknout) 3008 SUV, GT Line, nebo GT a pak si pod tím stáhni ceník a tech. data a tam se dočteš více o výbavě, co obsahuje a kolik stojí příplatková výbava a podobně, porovnej si to a uvidíš. Případně si dojdi do Peugeotu, tyto ceníky s výbavou tam mají zdarma k dispozici ( v Kladně např. V-Group)

 

Jinak já mám GT Line a seriová výbava je plně dostačující, plus mám nějakou  příplatkovou, např. startování tlačítkem plus bezklíčkový vstup do auta a elektricky otevírací kufr, vyhřívané sedačky (mojí ženou důvěrně nazýváno "pipigril"), rezervní kolo, navigace...

Upraveno uživatelem Taif
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mononov

Já preferuji naftu, takže jsem  benzínové motory u tohoto auta blíže nezkoumal. Jeden můj kolega má ale motor 1.2 Puretech 96 kw a chválí si ho, on ale nejezdí moc dálky, tak jednou za rok na dovču, jinak jezdí víceméně po městě a okreskách. Dle něj motor v pohodě utáhne i naložené auto (včetně kol na nosiči na tažném, vozí celkem 4 kola). Kombinovanou dlouhodobou spotřebu má cca kolem 7 l/100. Motor je tichý a nebojí se s ním prý ani předjíždět. Motor 1,6 neznám, respektive neznám jeho parametry. Ohledně automatu jsem ti to už psal, záleží na co jsi zvyklá a co ti vyhovuje. Ale myslím, že ani tím automatem neprohloupíš, zaprvé volič automatické převodovky v P 3008 vypadá velmi pěkně a co jsem četl ( a to i od lidí tady na foru), tak tento automat je naprosto v pohodě. Já mám manuál, a u něj se řadí také velmi hladce, běhá bez problémů a řazení je plynulé, v ničem není žádný problém.  Koukni na parametry obou tebou zmiňovaných motorů a zkus si o nich přečíst nějaké recenze, případně koukni na youtube na testy Peugeotu 3008 s těmito motory a uvidíš. Já osobníě bych volil silnější motor, tedy ten s větším výkonem, nikdy nevíš co v budoucnu budeš vozit, kolik lidí s tebou bude jezdit a tak podobně.

Zkus si někde u nějakého prodejce domluvit jízdy s těmito motory , s manuálem a automatem a uvidíš jaké z toho budeš mít pocity.

Ještě jsem si vzpomněl, že o motoru 1.6 THP s automatickou  převodovkou by ti mohl více napsat "svijam", ten ho myslím má ve své krásné červené 3008:super

Upraveno uživatelem Taif
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po pár videí jsem se rozhodla pro 1.6 THP automat šlo mi spíš o manuál pac s automatem nemam žádný zkusenosti ale zas chci silnější verzi a 1.2 mi přijde na tak velký auto málo....a hlavně se mi líbi verze gti line a tam manuál není...Já jezdím spíše město, okresky tak je pro ne benzin lepší a hlavně na údržbu...mužů se zeptat jak se pohybují ceny za pojištění na tohle auto? ?A ta záruka se dá nějak za příplatek na delší dobu třeba 5let? ?A to bych musela čekat fakt 9 měsíců nebo se to da za příplatek snizit ta čekací doba 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mononov

Já myslím, že tímto motorem určitě neprohloupíš a na automat si zvykneš i když s ním zkušenosti nemáš, toho bych se nebál. Jeden můj kolega měl vždy v autech jen manuály a před rokem a půl si koupil automat. Kupoval FIAT Freemont a s tím motorem co chtěl byl pouze v automatu. Bál se toho, ale nakonec si velmi rychle zvykl a dnes už by manuál prý nechtěl:) Já mám také verzi  GT Line a ta vypadá dobře a je tam celkem dost standardní výbavy. Pojistku mám přes prodejce a je u Kooperativy, přesně z hlavy nevím kolik platím, ale je to cca 15.000,- Kč za rok ( zákonná i havarijka) včetně čelního skla, zvěře a dalšího. No s tou čekací dobou to byl konkrétně u mě extrém, ostatní s tím problémy neměli. U mě bylo hlavním problémem to, že já auto objednával asi 5 dní po spuštění prodeje a šla objednat Allure s motorem 2.0 blueHDi 110 kW. Záhy ale tento motor u verze Allure vyřadil Peugeot z nabídky a tím se to celé zkomplikovalo, zkrátka nebyli schopní vyrobit Allure s tímto motorem a proto se pak měnila i objednávka na GT Line. Ostatní čekali v průměru cca 4 měsíce na auto, takže já si osobně myslím, že čekat budeš tak max. 4-5 měsíců, ale to by ti přesně mohl říct některý z prodejců.    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 1. 2018 at 21:16, Taif napsal:

Honza3008

Prosím tě olej si měnil v Peugeotu, tedy autorizovaném servisu? Pokud ano, kolik si za to jen tak pro zajímavost řekli. Díky:papa

Měl jsem to v origo servisu u prodejce a včetně doplnění močoviny to stálo 5.450,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honza3008

Díky, tak to je standardní cena:) Jak ti to jinak jezdí, vše v pohodě? U mě zatím naprostá spokojenost, plánuji na jaře nechat udělat tažné, tak se pak budu muset po něčem porozhlédnout... Kolega z práce "chytil" u svého prodejce akci a za tažné (pevné) dal komplet i s prací 9.015,-Kč, což je krása.

Upraveno uživatelem Taif
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mám otázku narazila jsem u prodejce peugeot na vuz GT LINE aut.převodovka a najeto 25tis a je vyrobeno 7/2017 tak nevím zda to je dobra volba a nebo si počkat tech 5mesicu na nového peugeota 

Jinak jsem zapomněla pochválit krásný auto i barva super :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...