Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

207 Rychlostní Index


Radek Hurvajz

Recommended Posts

Mam v TP zapsány gumy 195 55 16 87V které byli v německém TP napsány jako hlavní, do českého mi je napsali jako alternativu k hlavním 185 65 15 88H

Je ten rychlostní index nesmysl a mam se pokusit si u Peugeota nechat vydat dobrozdání k zapisu indexu H a nebo je to zbytečný protože to tak prostě je?

V je do 240 a H do 210. Na autě jsou skoro nový gumy s indexem H, zřejmě to obouvali tak jak jsou zvyklí, nebo nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokial dobre chapem ,tak mas teraz na aute 195-ky

tak ich dojazdi  a potom nahod tie 185 uz aj so spravnym indexom

alebo tie 195 so spravnym indexom ale zbytocne si priplatis za gumy lebo to auto 240km/h vzivote nepojde 

a pokoj na dusi

do tej doby pochybujem ze by ti s tym niekto robil  problemy 

mne osobne nikdy nikto ani na stk ani policajt nevytykali nejake rychlostne indexy na pneu

ani som nepocul od znamych ze s tym mali niekedy problem 

 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@TomasARN Nižší u hlavních 15" a vyšší u alternativních 16", asi jsi nepostřehnul že sice tam je 195 a 185 ale taky je jinej pruměr kola

Auto je na 16" a taky to na 16" chci, takže to tak zustane, 15" budou na zimu a ty budu teprve kupovat, tam mě to netrápí.

Až budu kupovat nový 16" letní tak koupim s V indexem, je to asi 200 na gumě, no tak dam jednou za pět let o 800 víc, to se nezblázní :) Tyhle co tam mam tedy dojezdim tak jak jsou, pokud nenarazim na nějakýho blba na STK

Tak´že snad OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, MJSytic napsal:

Tak když máš H u jednoho rozměru, tak ti musí stačit H i u ostatních rozměrů, ne? :myslim  

 

No ja to vim taky, jenže asi si to někdo myslí jinak, nebo nevim. By mě zajimalo jestli jsem oijedinělej případ nebo to tak mají všechny 207 z němec

 

Edit: Tak jsem mluvil s Peugeotem a prý je to u tech 16" kol daný v německu globálně, mnoho s tím dělat nejde. Přesně věděl o čem mluvím, mají s tím zkušenost

Prý mužu zkusit dát žádost, ale moc velkou šanci nemám. Takže tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v Německu s tím asi nedělají takový cavyky, jako u nás :myslim Ale dokud se nezeptáš někde na úřadě, tak to budou jen dohady. Já si myslím, že prostě H je dostačující, protože ten index ve VTP uvedený máš a nezáleží na tom, že to je u jiného rozměru pneu :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšu úřad. Ne Peugeot :aut To chce se zeptat někoho, kdo se vyzná ve vyhlášce a řekne ti, jak jsou tam ty závislosti ... Já si myslím, že rozměr je svatý, ale indexy musí prostě splňovat min. povolené hodnoty :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úřad mi řekl že to zapiše oproti vyjádření z Peugeot ČR. Taky mi řekli že bude problem na STK, protože co je psáno to je dáno, že šťourají do všeho, patří to k tomu rozměru. Takže TK bude na zimácích :)

Taky uvidím jak se ty gumy v letě budou chovat, na letních Nokianech jsem nikdy nejezdil, třeba je prodám a koupím jiný gumy už s V

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...