Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Lambda sonda nová Bosh a stále se v intervalu do 50 km rozsvítí ponorka


Rommart

Recommended Posts

Pro Kupák

Díky za nápad, nechám to zkontrolovat, protože si s tím nevěděli rady ani v autorizáku, pořád jen musíte si od nás nechat namontovat originál Lambdy PSA za cca 11000,- což jsem jaksi odmítl a opustil toto zlodějské doupě. Díky za nápad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro vladosr

problem je že se přerusí okruh vyhřívání a v tu ránu se rozsvítí ponorka, ale smrad z výfuku jde furt stejný před rozsvícením i po rozsvícení ponorky, takže zkusím nechat prověřit tu vracečku, a potom se bude bazírovat dále.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak vypada zbytek vyfuku ? Neni ucpany stredovy nebo zadni dil ? Co svody ? Vyhrivani lambda sondy stejne je jen kuli studenemu motoru po ujeti 50km uz nema vyhrivani lambdy zadny vyznam, Zkontroloval bych celkovy stav vyfuku a svodu, popripade se zameril na jine veci, vyhazujici chyba lambdy muze byt jen stopa a ne pricina. Pokud jsou urcite v poradku ostatni cidla tak bych zmeril tlaky motoru. U tohoto motoru je dost pravdepodobne ze jsou spatne ventily a proto tata zavada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi zdravím, všem Vám moc děkuji za rady v pondělí jede pažout ke známému mladšího syna do dílny, všechny rady které jste poskytli jsem vytisknul a požádal syna aby je předal tomu známému mechošovi, tak doufám že mi snad koncem příštího týdne dovezou pažouta opraveného. Samozřejmě pak dám hned vědět co to vlastně bylo, aby byla pro příště návodná pomoc pro ostatní se stejným problémem. Takže ještě jednou všem hrozně moc děkuji za Váš čas a rady. Moc děkuji že existuje tento web a na něm tolik super ochotných lidí pomoci druhému v nesnázích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zdravím všechny,

takže dneska mi bylo auto po skorotýdnu vráceno se slovy, byly vyčištěné vstřiky u těchto vyměněné filttrační sítka, změřeny tlaky, zkontrolována vracečka i čidlo. Problém přetrvává, Je ale fakt na druhou stranu že motor po ultrazvukovém čištění vstřiků jede bez cuknutí a má vcelku mnohem říznější chod. Jenže v nižších otáčkách se po ujetí třeba 35 km opět rozsvítí ponorka. Jsem domluvený ještě na kontrolu tlaku čerpadla a tlumičů výfuku. Pak už nevím co dále.  Pokud ještě máte někdo nějaký další nápad tak prosím sem s ním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro ferinko2

vše jsem už vypsal výše někd y z minulého týdne na tomto vlákně, takže jen zopakuji chybové kódy P0136, P0141, vyměnil jsem už obě lambdy a né jednou ale více krát, a pokaždé to samé, kat je taky nový, takže už fakt nevím po čem dále pátrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdravím po delší odmlce, byl jsem tak trošku nemocný a ve špitále jsem si připadal jako já s tím mým pažoutem, lékaři také nevěděli co se mnou. Nakonec vše dobře dopadlo. No a pro ferinko2, zpětná vazba zní takto, máš pravdu, byl problém s elektrikou. Ležel se mnou borec, mimochodem rovněž majitel stejného typu auta a při řeči a pomluvách pažoutů padlo i to že kdysi řešil stejný problém. Tak mi vše sdělil a já na jeho radu konečně včera udělal to samé co on.  A světe div se je po problému. A přitom stačilo jen sundat červenou pojistku z konektoru spojení lambdy s kabeláží k ŘJ. Pak pilníkem zbrousit čelní plošku konektoru lambdy, mírně kleštěmi vytočit konektory, celé zpět spojit a zajistit stahovacími páskami. Ten problém totiž dělala ta origo pojistka. Po zajištění rozpojila lambdu. Takže konečně klid. A doufám že i návod jak si pomoci při stejném problému. Hlavně chci všem přispěvatelům strašně moc poděkovat za rady a popřát mnoho šťastně strávených chvilek s pažoutama. Ještě jednou všem moc dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...