Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Test Peugeotu 3008 1.2 PureTech


Laďa

Recommended Posts

  • O 4 měsíce později...
  • O 1 měsíc později...
  • O 3 týdny později...

Zdravím,

měl bych dotaz na řidiče který jíž tento motor mají buď v 3008 nebo 308, zda do paliva ještě doplňují další aditiva pokud tankují kvalitnější palivo 98 či 100 oktanový, mám na mysli toto

https://jaknaauto.cz/Produkty/Kosmetika-a-chemie-C3344/Autochemie-C362/Aditiva--utesnovace-a-vyplachy-C364/VIF-super-benzin-aditiv-500ml-P186/

je to ještě potřeba nebo to smysl nemá, každý názor vítán

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám sice 5008:),a předepsanou mám normálně 95.Tudíž do toho leju BA 95 OPTIMAL na EuroOilu,kterej už obsahuje aditivum,čímž myslím nic nezkazím.A myslím,že je víc čerpaček,který už tyto benzíny nabízej.Odpadá tak kupování a táhaní aditiva ssebou.Ale je to jen prevence.Myslím,že při tankování normální 95 by neměl bejt žádnej problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na to jsem právě zvědav co tam bude doporučeno, měl jsem cca týden 308-ku a byl tam doporučen jen 98 a 100 oktanový benzín , snad budu na konci týdne moudřejší

 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že 98 oktánový bol predpísaný iba určité obdobie, posledná verzia motora pre euro 6.2 by mala mať predpísanú bežnú 95-ku. Tankovať 98čku alebo 100vku považujem za plytvanie peniazmi, na pumpách za to pýtajú nezmyselné sumy. Samotná 95-ka stojí okolo 1,40€, v maďarsku bez problémov 1,25€ takže ja sa chystám dotovať Maďarov :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že to netreba až tak prežívať, 98čka bola predpísaná iba v našich končinách, kvoli pochybnej kvalite paliva :roll Pokiaľ sa s autom normálne jazdí, nepodtáča sa motor tak by 95ka nemala robiť problémy. Výroky recenzentov na rozličných stránkach, ako malé turbomotory "táhnou vocpoda" netreba brať vážne, naozaj 1300 otáčok pod plným plynom nieje to pravé pre tieto motory. Treba pri akcelerácii podradiť a myslím že nejaké detonačné spaľovanie nebude problém. Ja by som do toho odmietal lievať 98čku alebo dokonca 100vku, pri cene tých palív je to úplne neekonomické riešenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v našich končinách je rozdíl mezi 95 a 100 cca 2,50 až 3Kč na litr, což není taková tragédie , ale uvidíme co bude předepsáno na voze, zítra by mělo dorazit do autosalónu , tak snad vše proběhne rychle

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u nás je cenový rozdiel benzínov 95 a 98 (alebo 100) oktánov vyše 20 centov na liter, čo je celkom dosť. Podľa mňa tankovať takýto "prémiový" benzín môže byť dokonca horšie, nakoľko si myslím že ho kupuje minimum ľudí, dlho im stojí na pumpe a stráca na kvalite, na rozdiel od bežnej 95ky, ktorú tankuje 95% ľudí. Podobne pristupujem k tankovaniu nafty, tankujem na pumpe Tesco, ktorá je v okolí najlacnejšia, je to nafta bežnej kvality ale točí sa tam neskutočné kvantum ľudí, nikdy s ňou neboli problémy.

Benzín ale plánujem podľa možnosti tankovať v maďarsku, už len z princípu odmietam krmiť nenažrané slovenské úrady prehnanou spotrebnou daňou, keďže tam viem natankovať o 20 centov na liter lacnejšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na pumpe kde tankujem je rozdiel medzi 95 a 100 cca 10 centov. Nie je to tak strasne ale tiez sa obavam toho ze ta 100vka im tam stoji dost dlho. Inak auto ide na tomto benzine velmi dobre. Momentalne robime s tymto autom malo km, tak tych par € rozdiel neriesim. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U dodatečných aditiv je tady malé, ale přítomné riziko - ten motor má rozvodový řemen v olejové lázni (a z benzínu se do oleje vždy něco dostane), otázka je, jestli nemůže mít vliv na životnost řemenu. Na servisce jsem se o tom bavil v servise - není to schválené (čti testované), tím pádem to není doporučené. Myslím si, že riziko je minimální, ale už raději žádné aditivum do benzínu (VIF) nepoužívám.

Upraveno uživatelem Ajap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...