Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

P406 1.8 16V - nedrží otáčky (Krokáč/Zelené čidlo vymenené)


KapriQ

Recommended Posts

Ahojte,

Potrebujem poradiť, kde mám hľadať problém. (Áno, aj som čítal som všetky témy na tento problém)

Začnem od začiatku:
Auto nedrží voľnobeh pri spomalení, parkovaní, atp. Robí to aj za studena, aj za tepla. Niekedy po štarte hneď chcípne, na druhý krát je všetko OK. Riešil som to cca 1-2 roky dozadu, stačilo vymeniť krokový motorček.
Vymenil som krokáč + zelené čidlo a problém je ale rovnaký. Viete prosím poradiť, kde mám hľadať problém? Keď mi to začalo chcípať pri jazde, svietila kontrolka motora, vypípal som len chybu, hodilo myslím chybu 52 - "Poměr vzduchu a paliva mimo toleranci."

Moja taká špekulácia je. Buď je problém niekde v sání vzduchu, snímače, klapka, atď, alebo vo výfuku. Mám komplet robený výfuk, žiaľ spoje sú zvárané, je ich tam asi 3-5. Je to také neštastné, ale bohužiaľ. 
Myslíte, že by to mohla robiť diera vo výfuku, niekde hneď za zvodmi, resp pred stredným tlmičom? Kat nemám.

Nejde mi totiž do hlavy jedna vec. Keď je auto v pohybe, tak vyšliapnem spojku, alebo keď vyradím, otáčky sa zastavia na 1200rpm, ale až keď auto takmer zastaví , otáčky padnú na 800rpm (Prípadne padnú pod 800 a auto sa skoro zadusí) tak ako majú byť, preto si myslím, že bude niekde problém so vzduchom nie v čidlách/snímačoch. Myslíte že blbosť? Nemôže to byť náhoda...

Díky moc za pomoc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyfukem to nebude.

problem bude na strane sani do motoru, je plastove nebo jeste hlinikove ?

u plastoveho by mohlo byt nekde napraskle a mohlo by to sat falesny vzduch.

u hlinikoveho jsem mel problem u tesnicich krouzku benzinovych vstriku, byly ztvrdle a netesnily. Chovalo se to dost podobne, jak pises. Mohla by byt taky napraskla hadicka vedeni odsavani benzinovych par, pripadne netesnost tam, kde je ta hadicka napojena do telesa skrtici klapky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info.

Len mi ten výfuk nejde do hlavy, pretože keď je auto v pohybe to nerobí, len keď zastavím resp idem strašne pomaly, resp. dojazdom do križovatky atp. Tak som myslel, že to bude niečo s tým a RJ sa dostávajú nejaké na prd údaje, keď to tahá falošný vzduch atp.

Díky za navedenie. 

Sánie: Je hilníkové, takže to bude asi cajk
Tesniace krúžky na vstrekoch som menil, tým to asi tiež nebude... A aj staré boli OK.

Skôr to vidím na tie benzínové pary alebo niečo so sáním/škrtiacou klapkou... Neviem teda presne či je to to, čo myslím ja, ale takto:
Červené - 1. čidlo teploty nasávaného vzduchu 2. snímač polohy škrtící klapky | Nemôže byť aj tu chyba?
Modré - to sú tie benzínové pary? Alebo čo sú to za hadičky pod a nad krokáčom?
Zelené -> Nenašiel som žiadnu fotku, ale asi budeš vedieť čo myslím. Ako ide toto plastové koleno do sánia -> do klapky, tak do neho viď zelená šipka ide ešte taký Y-psilónový plastový medzikus, kde sa spájajú dalšie 2 hadičky, jedna ide z vrchu motora a druhá už ani neviem odkiaľ a tento Y-plastový medzikus sa mi dodrbkal, tak som si "vyrobil" taký svoj vlastný, ale asi to nebude 100% utesnené tak nemôže byť tam niekde problém?

Termostat je tiež nový btw. Díky za odpoveď :)

2017_co-je-to.jpg

xyz.png

Upraveno uživatelem KapriQ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som to testoval tak ze som cez hadicku benzinovych par fukal dym z cigarety do celeho sania

treba tam toho fest nafukat celu cigaretu

a tam kde sa ti dvihne dym je netesnost

mne to takto z klapky dvihalo

ale pretesnil som aj hlinikove potrubie 

tu sa to malokedy pripisuje falosnemu vzduchu lebo krokac si to doreguluje  a priskrti vzduch  a auto zrazu ide dobre ale po dobu nez na to zareaguje to blbne 

u starsich typov motorov  by to blblo stale lebo tam neni nic co by ten falosny vzduch  doreguluje  takze tam sa na to pride skorej

 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Výfuk je ok. Rozobral som sánie po klapku, tam to vyzerá všetko OK. Niekedy to ide OK, niekedy to trošku zase dusí. Sledujem to ešte a dám vedieť.

Ale vždy mi to skape pri štarte, keď je chladnejšie, alebo je vonku vlhko... Nemôže to byť nejaký iný problém? V druhom vlákne sa písalo niečo o zle nastavených ventiloch?!
Viď: 

BTW: do benzínu som skúsil pridávať aj VIF... Ale je to také isté.
Auto inak tahá krásne, žiadne iné problémy nie su.

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎21‎.‎09‎.‎2017 at 17:31, KapriQ napsal:

Keď je auto v pohybe, tak vyšliapnem spojku, alebo keď vyradím, otáčky sa zastavia na 1200rpm, ale až keď auto takmer zastaví , otáčky padnú na 800rpm...

Tohle mi přesně dělá 2,0 u 806, zatím jsem to neřešil.... Tohle by asi falešný vzduch neměl dělat, když je to závislé na pohybu vozu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.8 micky  (tie padajuce otacky )to proste robili ,stara elektronika 

zvlast po resete ecu sa to takto chovalo ked sa to nanovo ucilo 

ked su ti rady marne ,zvlast ked sa to vyriesilo 

no rob co chces trap sa s tym dalsie dva roky 

jak ja sa trapil  tiez  tak dlho keby to nefungovalo tak to ani nepredam respektive mi to pride otrieskat o hlavu lebo som to predal o par ulic dalej 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a máš vypozorované, jestli ty systémy se chovají stejně, nebo aspoň podobně? Většinou se aspoň trochu liší (příklad: snímač polohy škrtící klapky x MAP senzor), tak by bylo divné, kdyby se chovaly stejně....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim tie prve 1.8 (bosch) co som mal aj ja vela ludi to popisovalo s tymi otackami nebude nahoda

a to zdechanie po prvom starte u tej 1.8 je asi legendarne  ale malo kto to vyriesil vecsinou s tym nemal nikto nervy  lebo to slo do penazi (pokus-omyl)a bud si zvykol alebo casom predal 

snimace u bosch a sagem su stejne a tiez klapka tusim

akurat ine vstrekovace  ale su zamenne

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...