Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 206 1.4 55 KFW olej v prevodovke a chladiaca kvapalina


fear100x

Recommended Posts

Zdravím mám pár otázok , ohľadne oleja v prevodovke a chladiacej kvapaliny  rv . 2008 , 92 000 km .

Neviem vôbec aká je dnu chladiaca kvapalina , bude asi ešte originál od výroby,  nie je vôbec znečistená alebo mútna a pod , , farba slabo zeleno  - žltá cca , auto mám 2 roky , v zime držala v pohode  , na merači cca  - 32

Otázka : mám ju vymeniť celú   teraz alebo počkať do výmeny rozvodov ,  ?

 

Čo sa týka prevodovky trošku je zadrbaná  z boku aj z vrchnej strany od oleja , akurát táto moja nemá kontrolný otvor , len výpustný , olej má byť vraj celoživotný , radenie je v pohode  4 ka ide sme tam ťažšie , vymeniť olej ? , naplniť musím z hora  to inak nepôjde ... bude stačiť dat dole ten čierny kryt  z ventilu alebo ho dat von  cely ?

Ďakujem

20170904_153648.jpg

20170919_101041.jpg

Upraveno uživatelem fear100x
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chladící kapalinu vyměň--má se měnit co 5 let, takže si sám spočítej, kdy budeš měnit rozvody...

olej v převodovce taky vyměň, není celoživotní, je dobré ho vyměnit co 60--80 tisíc KM, nalít ho musíš shora po odšroubování odvzdušnovacího ventilu nahoře na převodovce, dej doporučený Total Gear 75W80

teče ti gufero poloosy--taky bych při tom oleji vyměnil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ok ,,, rozvody počítam  meniť keď to bude mať cez  100 000  alebo pozdejšie  rok dva, remeň je v dobrom stave  , olej v prevodovke vymením...

chladiacu kvapalinu tam dám g 11alebo g 48 , dúfam ze to bude ok

Ešte mám otázku na morový olej dávam tam  castrol 5w 40 , treba ho meniť každý rok aj keď mam najazdené len 7 500 Km 

dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...