Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nejde vyndat alternator 406 1.8 16v 81kw rok 1998


Guest Miky32

Recommended Posts

TAk sem povolil ty dva srouby vysunul dostrany tak aby neprekazeli ulozeni, chci tahnout nahoru a zaboha to nejdevzdyjen lehce hrkne ale drzi jak kdybyto drzelojeste něco.

IMG_20170920_102707.jpg

IMG_20170920_102605.jpg

Upraveno uživatelem Miky32
Pridal sem foto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

ha, koukam, ze se muj prispevek nevlozil. Psal jsem ho na mobilu a asi se nevlozil.
Drzi to jen na tech pouzdrech, nemaji sice zadne zapusteni, ale tim, jak se stahnou sroubem, tak dokazou altik drzet dost fest. Musi se zapacit mezi motorem a alternatorem, pripadne opatrne vyklepat altik nejakou palickou smerem dolu ven. Pri montazi je pak dobry klepnout do pouzder, aby byla vetsi mezera a altik sel lehce vlozit mezi ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 6 měsíců později...
  • O 1 rok později...

tak altik vyměněn za jiný. Vzal jsem z 1.8 LFY bez klimy a demontáž naprosto v pohodě. Proti spodnímu šroubu byla v kastli díra ( vypadala origo), takže šrouby na pohodu.

Výměna na 2.0 RFV s klimou byla náročnější ale zadařilo se. Jinak jsem neoddělával servo, ale obě kladky (napínací i vodící) musely dolů a proti spodnímu  šroubu mi zavazela trubka co jde od chladiče dozadu, tak tu jsem odšrouboval z držáku a pak se to nějak urovnalo:D  Napínací a vodící kladku jsem měnil loni ( zároveň s kompresorem), takže jsem je nechal, jinak bych je měnil teď.

Altik je Valeo a dává na volnoběh 13.6 V s potkávačkama, původní nechám zrepasovat pro případ další potřeby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...