Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zadní brzdové destičky - výměna


popest

Recommended Posts

Používám tohle: http://www.pullotrade.cz/index.php?route=product/product&product_id=1053

Nejsem si jist zda u tvého typu je dostatečné osazení -stahovák se musí šprajcnout o výstupky ve třmeni brzd abys mohl nasadit podložku s výstupky do brzdového pístku a zároveň tlačit a točit se stahovákem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přední jen zatlačíš....zadní se točí....ten nahoře uvedenej samotnej přípravek ti stačit nebude.....má malou rozteč .....potřebuješ přidat  podložku s větší roztečí.....alespoň jsem to minulý týden dělal na 307.....koupil jsem toto v Alze a je super.....

https://www.slevnuj.cz/cs/sada-pro-zatlaceni-brzdovych-pistku-12ks/?gclid=Cj0KCQjw0ejNBRCYARIsACEBhDMwX4HaGN6sFNsCnxtD_7lFjRKKhI72M8EkqiOmwAyL2YwxLvgxijsaAnLpEALw_wcB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přední jen zatlačíš....zadní se točí....ten nahoře uvedenej samotnej přípravek ti stačit nebude.....má malou rozteč .....potřebuješ přidat  podložku s větší roztečí.....alespoň jsem to minulý týden dělal na 307.....koupil jsem toto v Alze a je super.....

www.slevnuj.cz/cs/sada-pro-zatlaceni-brzdovych-pistku-12ks/?gclid=Cj0KCQjw0ejNBRCYARIsACEBhDMwX4HaGN6sFNsCnxtD_7lFjRKKhI72M8EkqiOmwAyL2YwxLvgxijsaAnLpEALw_wcB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem změřil zadní kotouče a oba mají cca 8.15mm (minimum je 7 a max 9, takže jsou přesně v polovině). Jsou to origo. Destičky mají 4.3mm (minimum je 3) takže ty jsou jasný (taky origo). Mám dotaz. Když točím kolem, nepatrně ten kotouč na jednom míste škrtá o destičky, ale do pedálu nic necitím. Asi není úplně rovný. Také má na sobě nepatrně rýhy viz foto. Vyměnit nebo nechat? Pořád se nemůžu rozhodnout a cena není nejlepší...

 

Díky za názor

WP_20170916_19_36_34_Pro.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ja som menil komplet zadne kotuce pri cca100000km, su trosku drahsie kôli zadnemu lozisku, ale zas budes mat dalsich 100000km pokoj.

Rozhodnutie je na tebe. 

Tie kotuce co mas na obrazku by sa zisli trosku stocit na sustruhu, ak ich nestocis, tak aspon poriadne zraz hranu na brzdovych dostickach.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem se rozhodl. Musím dělat i předek. Sice je nový (měnil autorizák citroenu v Pradubicích ještě před koupí), ale jeden kotouč prasknul, takže by to bylo docela dost peněz naráz a jak jsme psal, zadní jsou v polovině životnosti a do pedálu nic nekope, takže ještě jednu sadu destiček musí zvládnout. Proč pořádně srážet hranu na zadních destičkách? Navíc kvůli zadním bych si musel někde sehnat momenťák co dá 300Nm :-)....

Upraveno uživatelem popest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Volakedy aj nas ucili, ze treba zbrusit, ale to bola skor doma, ze jedny boli sirsie, ine zas ussie, niekto si dal repasovat, cize na stare platnicky mu nalepili nove. Teraz ked prilozis nove platnicky na stary kotuc budes vidiet, ci treba brusit. Na 508 som nedavno menil a nic sa nemuselo brusit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...