Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Můj kočár - Peugeot 407 SW 2.0 HDi 100kW


rychart

Recommended Posts

Zdravím Vás u topicu mého mazlíka. Je to Peugeot 407 SW 2.0 HDi 100kw 2005 a mám ho chvilku. Design auta mi skutečně učaroval. V červené barvě, v SW verzi a za slušnou cenu to byl trochu oříšek, než jsem na něj narazil, ale nakonec se mi to podařilo. Auto má najeto cca 225 000km. Ihned bylo potřeba vyměnit rozvodový řemen, vyměnit veškeré filtry (vzduchový, palivový, olejový a kabinový/pylový), olej a silentblok motoru. Jěstě jsem nechal opravit ostřikovače a časem se chci kouknout jak je na tom FAP filtr a podle stavu se rozhodnout, co s ním. Časem bude chtít vyměnit spojka a dvouhmota, ale zatím funguje kupodivu dobře (musím to zaťukat!). Také vstřiky nejsou v nejlepší kondici. Nejdříve jsem zkusil aditivum na čištění vstřiků do nádrže a ještě zkusím přípravek Tec 200, který napojím přímo.I když nejsem automechanik, a zkušeností s auty taky moc nemám, rád bych si na autě (v rámci možností) chtěl dělat co nejvíce věcí sám. Nejsem sice nějak extra šikovný, ale moc mě to baví a rád se koukám i na Vás ostatní a nechávám se inspirovat. Rád bych poděloval uživateli @HonzaZ, který mi auto projel diagnostikou, aktivoval AUX a dal nějaké základní rady. 

S autem mám do budoucna hodně plánů. Ale nikam nespěchám. Hlavně bude záležet na čase a financích. Mám vytvořený virtuální návrh, kam bych chtěl přibližně auto směřovat. To se může více či méně změnit. Něco se mi třeba nebude líbit, tak to dám pryč apod..

Moje plány do budoucna : pořízení nových sedaček (pravděpodobně černá kůže), zakoupení a instalace originálního audia od JBL, stříbrné části interiéru přelakovat na černo, lepší osvětlení interiéru a kufru, instalce multifunkčního modulu místo 12V zapalovače (s usb konektory a audio jackem), opravení roletky střechy (mám ulámané plastové části, takže mi jezdí jen 1. část roletky), renovace světlometů, lepší žárovky, vyčištění čoček, nabarvení parabol na černo, zatmavení zadních světel plasti dipem + silnější žárovky, zadní světla po faceliftu 2008 (kdyby se mi podařilo výhodně sehnat), mřížka předního chladiče s RC line (už pořízena), pořízení celočerných plastových venkovních lišt (případně jejich nabarvení na černo), nabarvení emblému, nápisů, střešních lyžin a dalších stříbrných částí plasti dipem na černo, zatmavení zadního a zadních bočních oken, oprava otevírání skla kufru (nejde otevřít), FAP off (podle stavu), čištění vstřiků, kratší anténa, oprava tempomatu (vůbec nereaguje - ani vlastně nevím jestli je aktivován na dia), instalace parkovacích senzorů (aspoň ty zadní bych opravdu uvítal), nové pedály (takové ty šroubovací bez vrtání), plasti dipem nabarvit kola do matné černé, střešní spoiler, mračítka, nabarvení brzd na černo a odstranění rzi

Pokud máte nějaké rady či připomínky, nebo jen chcete vyjádřit jak se vám auto líbí/nelíbí, budu rád :)

Hlavně třeba něco ohledně mých plánů, by se mi hodilo :)

P.S. : na fotce , kde je auto 2X z boční strany (1 před a 1 po úpravě), tak tato fotka není má a dovolil jsem si zneužít fotku Františka Hály pro představu, jak by mohlo vypadat to moje, tak snad se nebude zlobit :D

IMG_0817.JPG

IMG_0901.JPG

IMG_0903.JPG

IMG_0929.JPG

IMG_0931.JPG

IMG_0932.JPG

IMG_0946.JPG

IMG_0902.JPG

Upraveno uživatelem rychart
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem si říkal, že jsem ten votuzink už někde viděl .. No tak doufám, že fakt nepůjdeš stejnou cestou, nebo se tím tad minimálně neprezentuj, minule to nedopadlo moc dobře :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci jít svojí vlastní cestou. Něco se mi líbilo, něco ne. Třeba tu zlato-červenou kombinaci interiéru bych určitě neudělal, ale jinak mi to přišlo hezký. Zatmavení zadních světel a oken jsem okoukal právě od něho. A vlastně i výměna JBL.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Chucku, tvoje vlákno mám samozřejmě projetý a jsi mi inspirací.

A ohledně zatmavení světel o tom vím. Pokusím se tam dát nějaké silnější žárovky a pak se uvidí. Sloupnot se to může vždy :)

Jinak včera jsem mazlíka vyluxoval a vypucoval interiér a okna :) 

a mám takovej možná trochu šílenej nápad, kterej se týká předních světel. Do pár dnů to prozradím, tak se snad máte na co těšit. :D

IMG_1157.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On je "Stibulín" trošku neurotik na mrvení svého jména viď @StibTo  :aut a tak si ani nevšiml, že píšeš o vláknu a tudíž to není určeno jemu. Ale on ti to odpustí, protože jinak je to prima kluk a smysl pro srandu má :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak auto přežilo cestu do Chorvatska a zpět až na pár neduhů.

1. problem nastal po cestě tam i zpět a to, že auto nějakou dobu nejelo víc než 100km/h. Tipoval bych regenerace FAP filtru, jenže počítač nic nehlásil. Je to možné?

a 2. - přestala mi svítit levá žárovka, tak jsem ji vyměnil a po pár hodinách přestala i pravá, která nejdřív nesvítila vůbec, pak slabě a teď už zase vůbec nesvítí. V čem by mohl být problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. regenerace FAP určitě ne - při regeneraci auto o něco hůře reaguje, při prudším přidání má "syrový! zvuk, ale pořád jede jak z praku. Pokud ho fest popoženeš (prudké akcelerace) , regenerace se přeruší a po zklidnění opět začne.  Moje v klidu regeneruje při 150 km/h (na něměcké dálnici) Spíš to vypadá na nouzák, ale to by měl hlásit počítač :myslim

 

2. jde tam elektrika? Nenatekla někam voda?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nouzák, jako nějaký nouzový režim? Na diagnostice to hlásilo nějakou neplechu ohledně FAPu, tak nemohl by to bt jiný problém, který by s ním souvisel? 

A do světla voda nenatekla, přes kryt neměla kudy. Žárovku jsem vyndal a už vyměnil a ta stará je úplne upálená (viz foto)

Koupil jsem jen nějakou v akci za 29,- tak mi to teď bude nějakou dobu svítit hnusně žlutě :D pak koupím něco lepšího, nějaké tipy? Koukal jsem na aliexpress na nějaké ledky s chlazením, vypadají slušně, ale asi pak nezavřu ten kryt, tak to budu muset nějak vymyslet.

A aby mu nebylo smutno, tak jsem ho dneska vzal do myčky a protože neumyla pořádně kola, tak jsem ho zajel umejt do té samoobslužné ruční myčky.

687239F5-BB0F-4E19-9641-5A3877EC6C97.jpeg

CC3F1D8B-A373-4B84-85C0-E7AFEDBB0ECD.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak lev dostal plechovou hubu. Jednoduchá instalace - jen nacvaknout, snad mi to nikdo nešlohne :D

a teď řešim problém. Přivezl jsem si kožený sedačky. Ale příprava v autě na ně samozřejmě nebyla. Jsou tam 3 konektory. Jeden zelený - to bude asi airbag a ten tam je, pak černý menší, ten tam je, ale zdá se, že nefunguje (asi zahřívání). A jeden velký černý - předpokládám na polohování. A to je největší problém. Vůbec nevím odkud kam a kudy natáhnout kabel - jaký kabel, kde ho koupit, kde vzít konektor apod.? Dokázal by mi někdo poradit? Musím dopředu říct, že se v elektrice absolutně nevyznám, ale jako fakt vůbec, tak kdyby na mě někdo měl nervy :D

537708CE-A161-48C9-8E34-E7974F9AD52B.jpeg

BF5ABDCE-8DC7-4BE7-A42A-A297AAB47F98.jpeg

3A444BFF-AF42-4C96-8B1F-71F74CEDBBE5.jpeg

2323A813-4C3F-4750-9F76-9D61940DFB8D.jpeg

6C5E8BDC-A46E-4670-BFFF-26244EACA700.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...