Jump to content

Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D

Weri 605
 Share

Recommended Posts

před 9 hodinami, Radovanek napsal:

Mám dohledávat miliony svolávaček s výměnou něčeho zdarma (nedávný průšvih celosvětově byly airbagy) na kdejakou prkotinu do spalováku, nebo si to najdeš sám? Výčet Peugeot Ion - šrouby baterie, 2x podtlakový kompresor brzd, airbag spolujezdce, firmware.....  Takže elektromobilita se vyplatí, protože toto jsou výměny zdarma, chyba výrobce.

Ne , nemusíš mi dohledávat svolávačky , o těch mám u Peugeotu docela přehled , ale když srovnáváš běžný svolávačky (jak píšeš prkotiny) s výměnou baterie do elektromobilu , která kolikrát stojí víc , než půlka auta , pak začínám chápat tvoje počty .

Ano , v tomto případě se to zákazníkovi vyplatí , ale já psal o celkový elektromobilitě - ono se to hlavně musí vyplatit automobilce , jinak by ty auta vůbec nevyráběla , a v tomhle případě je to pro ni těžkej provar a ty náklady na tu "prkotinu" se někde musí promítnout ...

před 9 hodinami, Medvěd napsal:

Pacho69 - v podstatě souhlas (byť teda o tom, že by stačila výroba elektřtiny, když se mají rušit tepelné elektrárny, fakt nejsem přesvědčený) - ale ta fotka mě prostě pobavila. Proč ten dobíjecí agregát v těchto případech nedoveze nějaká alektrododávka? Hned by byl o jeden zdroj posměchu míň

Páč to je asistenční služba a ta používá spalováky a pak už jen naloží, připojí to co je k výjezdu potřeba. Na fotce zrovna zdroj elektřiny, aby se EV rozjelo. Když nenastartuje spalovák, tak veze kabely, baterku nebo kanystr s palivem.

před 19 hodinami, sitler napsal:

Kolik znas lidi, co meni olej v manualni prevodovce? Ja nikoho...  v mem soucasnem aute ma 230k, meneny urcite nebyl. V predchozim 320k, meneny nebyl. 406 sla z baraku se 450kkm na srotak. Olej v manualni prevodovce se nikdy nedelal.

A naprosta vetsina aut, pokud je nema nejaky petrolhead, to bude mit uplne stejne - nikdy se do prevodovky nepodiva. 

Mám 190tkm a měněný byl 2x. Vždy jsem měnil cca 80-100tkm v manuálu, cca 160 v automatu. Výměna oleje v převodovce není nic tak extra složitýho ani drahýho a má též definovaný interval, jako olej v motoru. Viděl jsem, co "vyteklo" (spíš vylezlo) za automatu u kolegy při necelých 300t. Je to jen olej, nemůže to vydržet. Hlavně bude plnej sajrajtu, který musí občas ven.

Takže se hlásím jako další blázen, který oleje mění. A myslím si, že firemní fleety to dělají taky, obvykle standardně podle servisních intervalů.

Edited by Pacho69

Nemáš ty hodnoty prohozený? Většina automatů má interval 60 - 80 000 km) byť někdo tvrdí, že doživotní). Četl jsem už spousty příhod, kde hlavní roli hrál kleklý automat a následný servis v hodnotě poloviny ceny auta... 

Edited by Medvěd