Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D


Weri 605

Recommended Posts

Prostě je to úplně jednouchý výpočet. Je tu 2 milióny rodinných domů a v každém rodina, co má milión na to, aby půlmega dala za FVE a půlmega za 3 ojeté Iony, kterých na ně v bazarech zrovna akorát 6 miliónů čeká, aby si je mohli dojít koupit. Co přesně na tom nechápeš?  😎

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 1. 2023 at 16:47, Radovanek napsal:

Jsou bohatí a mají kde nabíjet. Jsou tak bohatí, že si mohou dovolit i FVE

Tak taky bydlím v rodinném domě, ale nikdy mně nenapadlo o sobě tvrdit, že jsem bohatý.... :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a pokud k Reichsdialektu  ovládáte i američtinu v její původní verzi, tady ten pán naprosto perfektně  shrnul,  proč to zachraňování planety podle notiček  EU neklapne.... ...protože chudí lidé v Latinské  Americe,  Africe a Asii chtějí primárně přežít a Gretu mají naprosto  v p.y...  (mluví tam za cca 2% globálnich uhlikovych emisí, které produkuje Velká Británie  a říká, že i kdyby se Británie zítra potopila do moře, tak to globálně nezmění  vůbec nic).

 

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... psal jsem to i tady mockrát, mě nevadí že někomu e-auta a vlastní FVE funguje. Mě nevadí e-auta samotná. Klidně si taky jednou nějaké pořídím, ale zatím to moje požadavky a potřeby nesplňuje. Pokud se mi v životě něco zásadně změní - třeba se zbavím baráku z první republiky ve městě, kde úředníci kecají i do toho jak musí vypadat plot (FVE na střechu, která je navíc pro tohle naprosto nevhodná, je zatím absolutně neprůchozí), tak to třeba začne být zajímavé i pro mě - ale o tom si budu rozhodovat já sám a ne rozkaz z Brusele...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni, ale že si budeme o všetkom rozhodovať sami, už predsa dávno neplatí. Sú tu nariadenia EK, vlád, obcí, atď a v neposlednom rade aj manželiek. Tlak na prechod na EV je len kvapka v mori rôznych príkazov a obmedzení.😪

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem toho ojetého Iona jsem si jednu chvíli chtěl pořídit, protože se mi trochu úchylně líbí :)  Nicméně pak jsem vyhodnotil, že je to příliš drahá hračka na to, že ho nepotřebuju... A pak jsem chvilku uvažoval, když vyjela škodovka s tím Citygo za 430tis, resp. za 450 s vyhřívaných sklem, to byl super kauf, tam jsem o tom uvažoval hodně vážně. To se mimochodem dalo rok dva pojezdit a pak prodat o 100tis dráž...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Akoc napsal:

Páni, ale že si budeme o všetkom rozhodovať sami, už predsa dávno neplatí. Sú tu nariadenia EK, vlád, obcí, atď a v neposlednom rade aj manželiek. Tlak na prechod na EV je len kvapka v mori rôznych príkazov a obmedzení.😪

To už začalo žárovkama a vysavačema.... :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A taky to hlavne nema slouzit pri pozaru. Tam uz to je jaksi pozde. Jde o to, aby se pri nehode elektroauto, ktere naboura v rezimu jizdy, nemoholo rozjet. U spalovaku je to jedoduchy - nebezi motor, auto se samo po omylem stlacenem plynu nerozjede. Ale u elektra, je-li v D modu, to jaksi uplne zajistit nejde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ozzy - obecně politice evropských manažerů automobilek neumím porozumět. Vím, že jsme na Peugeot klubu, ale momentálně vidím spíš do modrého oválu a tam se rozhodli ukončit výrobu a další vývoj nejen S Maxe / Galaxy, ale i Mondea, Focusu nebo Fiesty. Zbyde tedy Kuga, Mustang a dál už nevím co.

Stelantis si podřezává větev zákazem prodeje spalováků v segmentu právě toho Partnera a Experta v osobních verzích.

Vůbec nemám z pokračování cesty tímto směrem dobrý pocit a přijde mi to skoro jako záměrné vyklízení pozic pro výrobce aut z Asie (doufám, že se vytýčený směr ještě povede zvrátit, jinak bude bez práce mrtě lidí) 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono pikud chces dneska MPV, tak co ti zbyva na trhu? Galaxy? Ta uz jen doziva svuj cyklus. A v Evrope nic jinyho uz neni. 

Jasne, da se vzit Jogger, ale to je vepredu proste maly Sandero. Stelantis nema nic, VW taky ne (nova Caddy je strasnej *neumím psát slušně*, tuplem vevnitr)

V malych autech je uz taky prd, protoze je to vsechno neskutecne drahy... Evvropa si podrezala vetev. Za souhlasneho hykani automobilek, ktere tomu sly velmi ochotne naproti.

Cinan umi baterkace vyrobit levneji a srovnatelne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám asi rok ojetou C4 GP ,ale koukám ,že se už nevyrábí.

Mám teda první verzi tak nejhůř koupim facelift zase ojetej a než dorostou děti mi to stačí.
Pak je třeba od Toyoty Ace Verso ,ale to je zas docela kráva už. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, sitler napsal:

Tak ono pikud chces dneska MPV, tak co ti zbyva na trhu? Galaxy? Ta uz jen doziva svuj cyklus. A v Evrope nic jinyho uz neni.

Tak z MPV se mi celkem líbí Toyota Sienna nebo Honda Oddysea, ale to jsme zase v té Asii (dokonce mám pocit, že ani nejsou určený pro evropský trh).

Pokud bych chtěl lovit v Evropě, tak asi jedině nový VW Multivan nebo V klasse od Mercedesu, ale to jsme finančně v naprostém nedohlednu (a ještě ty problémy s kvalitou, co jsou jich plný interfernety) - a to vůbec neberu v potaz, že tyhle modely vychází z dodávek a bude to na nich vždycky znát.

Tomu naprostému odklonu evropských automobilek od vývoje a prodeje aut se spalovacími motory prostě nerozumím a chci věřit, že se na poslední chvíli povede ten směr ještě někam strhnout. Když někdo elektrický auto chce, ať si ho koupí - ale zrušit výrobu i vývoj téměř dokonalých aut se spalováky bez rozumné náhrady je prostě prů*er

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...