Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D


Weri 605

Recommended Posts

před 13 hodinami, ozzy56 napsal:

ano, statisíce--ale v celosvětovém měřítku, kde se prodávají desítky milionů spalovacích aut..., a taky proto, že ti nenabídnou auto jaké bys chtěl, i když bude se spalovacím motorem a s celkově lepšíma ekologickýma vlastnostma..., ostatně soukromníků, jako jsi asi ty nebo já, kteří si kupují el. auto je velice málo..., většinou to jsou firmy, podnikatelé, kteří dostanou grant jako moje zubní doktorka (300 tisíc se mi chlubila), ale abychom si rozumněli, já jsem pro elektriku v autech, ale tak, abych se mohl rozhodnout svobodně co vyhovuje mně, nee politikům 🤠

Problém je v nabídce. Když Hyundai v Nošovicích dělá v čisté elektrice jen malé SUV Kona EV a ještě je to jen každé desáté auto, které sjede z linky, zbytek spalováci, tak se prostě EV nikam nepohnou. Celá Kia/Hyundai dělá čistě elektricky dnes jen Soul, Kona, Ioniq 5, e-Niro a EV6. 3 SUV, jeden něco mezi a pak dlouhá polosportovní karoserie. Žádné malé auto, žádný kombík, mpv, nic. Dotace jsou jen o tom, jak stát přemýšlí o vlastní energetické bezpepčnosti a akumulaci toho, co si sám dokáže vyrobit a nemusí dovážet přes půl zeměkoule.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Radovanek napsal:

Nebude muset na nic čekat, je to změna mindsetu. Vyjede 100% plný a nabije v době rektorovy schůzky na cestu zěpt, viz výše.

Nenabije

Páč ani on ani rektor často netuší jak dlouhá ta schůzka bude a on musí byt po ruce kdyby bylo potřeba ještě někam popojet. Každá práce má svá specifika a to, z čeho elektrofanatici typu páně Radovánka mají vlhké sny je holt pro jiného zásadní problém, který mu jeho práci zbytečně problematizuje. Jsem rád, že mě se ježdění s elektromobilem snad do důchodu nedotkne.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, sitler napsal:

Chapu, ze mas nastaveny mindset na to, ze kazdy je podvodnik. Ale asi to mas ze sve praxe no... 

Jinak je strasne komicky, jak furt operujes s tim, ze auto se nabije v destinaci. Je strasne vtipny sledovat, jak automaticky predpokladas, ze tam auto bude vzdy necinne stat. Ze nebude muset zarizovat nekolik dalsich veci. Proste bude stat a bude stat tam, kde je nabijecka, ktera bude volna a funkcni. Jinak je rektor v prdeli jak bata s drevakama.

Bohužel popisuji realitu. Jeden starosta nám rovnou řekl, že oni to ví, že obecní Fabka nežere 10 lirů a obecní sekačka dvojnásobek toho, co on spotřebuje ve své doma, ale protože nemohou dát lidem více peněz, tak jim tolerují tohle přilepšování. 

Já operuji tím, co po 9 letech znám a provozuji. S malobaterkáčem musíš. S velkobaterkáčem málo. I kdyby v té Plzni musel popojíždět, tak s autem se 100 kW nabíjením se staví v průběhu toho na 20 minut u hypernabíječky a nic neřeší. Je to kafe a toaleta. Pokud by neměl plnou nádrž, taky by zajel na benzínku. Nabíječky jsou volné a funkční, to máš online v navigaci. A jen v té Plzni jich je rychlých přes 7 ve vnitřním městě a k tomu přes 10 pomalých. A to se bavíme jen o stojanech a wallboxech. Červený pětikolík má každý barák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Medvěd napsal:

Nenabije

Páč ani on ani rektor často netuší jak dlouhá ta schůzka bude a on musí byt po ruce kdyby bylo potřeba ještě někam popojet. Každá práce má svá specifika a to, z čeho elektrofanatici typu páně Radovánka mají vlhké sny je holt pro jiného zásadní problém, který mu jeho práci zbytečně problematizuje. Jsem rád, že mě se ježdění s elektromobilem snad do důchodu nedotkne.

Sám víš, že píšeš nesmysly. Po ruce řidič bude. Jen to auto bude viset na zásuvce nebo nabíječce. Podle předpokladu a potřeb. Na VŠB např. je ta rychlá 50 kW od kanceláře rektora pěšky 8 minut, hyperychlé 4 minuty, pomalé (zásuvkou obyčejnou počínaje) od 1 minuty. Znám areály univerzit v Olomouci, Brně, Plzni, Praze......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radovanek ...vytáhni si hlavu  z *neumím psát slušně* své sociální  bubliny (vlastni barák s pozemkem, vlastní  FVE,  ...atd.) a zvaž, že  naprostá ale opravdu naprostá většina běžných občanů to tak mít  nemůže...  ...navíc 1,8% podíl na celkových emisích skleníkových plynů z individualni dopravy v EU planetu nezachrání ani když by to šlo na nulu hned  zítra...

...je ok, že to Tobě funguje (někdo to musi zkusit prvni), ale snaž se to podávat trochu s respektem k nám  ostatním,  co Ti to dotujeme z daní.

Upraveno uživatelem pavelu96
Trochu té slušnosti...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, BubakGS napsal:

 

Pokud hodláte sdílet kecy Pepa z depa, placeného prolhaného presstituta a šaška ropné lobby, tak klidně. Ale tenhle hnůj na úrovni hospodských keců a stokrát prakticky a realitou vyvrácených lží o elektromobilitě je pod moji úroveň komentovat. Sorry jako. Nebudu se pouštět do debaty s někým, kdo to má jako ve filmu o básnících.  Kde na peřináči pokoje VŠ kolejí ležela černá krychle s nápisem Tato koule je bílá. Naposledy jsem toho šášulu potkal na e-Salonu, jak tam zběsile pobíhal s kamerkou a cosi žvatlal. Oslovil jsem ho slušně s dotazem, zda si nespletl autosalon, že tady je všude jen elektro. Něco nesrozumitelného zablekotal a zmizel. Howgh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, BubakGS napsal:

@Radovanek ...vytáhni si hlavu  z *neumím psát slušně* své sociální  bubliny (vlastni barák s pozemkem, vlastní  FVE,  ...atd.) a zvaž, že  naprostá ale opravdu naprostá většina běžných občanů to tak mít  nemůže...  ...navíc 1,8% podíl na celkových emisích skleníkových plynů z individualni dopravy v EU planetu nezachrání ani když by to šlo na nulu hned  zítra...

...je ok, že to Tobě funguje (někdo to musi zkusit prvni), ale snaž se to podávat trochu s respektem k nám  ostatním,  co Ti to dotujeme z daní.

Vyndal jsem si ji (byl tam smrádeček, ale teploučko, holt bioplynka), rozhlédl se kolem sebe a ejhle - Česká republika, skoro 11 milionů obyvatel má 2 miliony rodinných domů, tedy při průměrné 3 členné rodině 6 milionů lidí, co si mohou obratem pořídit elektromobil. Jsou bohatí a mají kde nabíjet. Jsou tak bohatí, že si mohou dovolit i FVE a splácet ji z úspor za elektřinu, co nemusí nakoupit. A zároveň z úspor za palivo, co nemusí nakoupit pro svůj spalovák, protože si palivo sami vyrobí. Vzhledem k průměrnému denní mu nájezdu si totiž mohou koupit obratem i mého Iona, co aktuálně stojí něco přes 120 tisíc s DPH. Prosím napiš mi, co všechno jsi mi ze svých daní zadotoval. A řekni mi, kde ty peníze leží, abych si je mohl vzít. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Radovanek napsal:

428 km univerzita Liberec univerzita Plzeň. Ano, Škoda Auto, jako správná dinosauří spalovací autodebilka, lže o spotřebě u spalováků i u elektrik. Takže průměr 16,6 kWh/100 km je dost nesmysl u téhle koncernové obludy, fakta jsou zde . A bohužel na dálnici říkají  24,4. Palubní počítač ukázal za celý test 21,2 kWh/100 km. Celkem Škoda Enyaq 80 iV odebrala 71,17 kWh, takže reálná spotřeba vyšla na 23,4 kWh/100 km. Při využitelné kapacitě baterie 77 kWh je 77:23,4 jen 329 km. Musí tedy po cestě nebo v cíli nabíjet. A protože rektor nejede za druhým rektorem na otočku, ale zdrží se aspoň hodinu (když už cestou stráví 4 hodiny svého drahého času), tak z obyčejného červeného pětikolíku dobije potřebných 11 kWh za pouhou 1 hodinu stání. Tedy s tím nabíjením v cíli, kdy se rektorův řidič stejně nudí (znám celý autoprovoz VŠB-TUO už 35 let), je vysmátý na cestu zpět. Každá slušná univerzita navíc už nabíjení pro elektromobily má, zvláště pak pro důležité návštěvy. VŠB-TU má v areálu školy 15 nabíjecích míst, včetně rychlonabíječek výkonu 50 kWh a 2 hypernabíječek 150 kW. 

Najednou je to špatně,to je divný,když jsem to o navimják psal,tak Tvoje odpověď byla , že on s těmi auty neumí jezdit.

Upraveno uživatelem Milan+
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Radovanek napsal:

Česká republika, skoro 11 milionů obyvatel má 2 miliony rodinných domů, tedy při průměrné 3 členné rodině 6 milionů lidí, co si mohou obratem pořídit elektromobil.

To jako že v průměrné rodině jsou všichni dospělí, obdařeni řidičským průkazem a v neposlední řadě i dostatečnou finanční rezervou ke koupi elektrovehyklu  (3 do rodiny) :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Radovanek napsal:

Nebude muset na nic čekat, je to změna mindsetu. Vyjede 100% plný a nabije v době rektorovy schůzky na cestu zěpt, viz výše.

Ale jistěže je to změna mindsetu, přesně tak. Z mindsetu "rozkážu a jedeme" bude muset změnit mindset na "jestli to jde, tak jedeme" :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Hafity napsal:

To jako že v průměrné rodině jsou všichni dospělí, obdařeni řidičským průkazem a v neposlední řadě i dostatečnou finanční rezervou ke koupi elektrovehyklu  (3 do rodiny) :myslim

Samozřejmě, a kdyby náhodou neměli na chleba, mohou jíst koláče, to už tu taky kdysi bylo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to 2měsíce zpět co jsem kupoval auto na potulky kolem komína, manželku odvézt do práce, přivézt domu, rozvézt ráno děti, odpoledne je zas vzít domu, nákupy, atd atd. Elektromobil by byl ideální, i bych ho měl kde nabíjet, ale. Když vezmu těch 120 za starýho pidi Iona. Koupil jsem 21 let starej spalovák, vyšel sakum prásk na 20tis, těch zbylejch 100tis než projezdím v benzínu to budou dobrý 4roky. A to nepočítám že nabíjení toho Iona bude taky něco stát. A kdo ví v jakém stavu bude za ty 4 roky baterka u toho Iona. 

Sorry, přes půl mega na FVE nemám a myslím že by to bylo i málo, abych pokryl těch 7 až 8MWh roční spotřeby co doma mám (bez vytápění) a navíc ještě abych měl přebytky na dobíjení elektro auta. 

Druhý auto se spalovákem neberu v potaz, za to adekvátní náhrada v elektrice stejně není. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...