Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D


Weri 605

Recommended Posts

Guest Petr 3008

Tak to je pochopitelný.. předváděčka se nějak zorganizovat musí. Já bych to spíš viděl jako odraz skutečnosti, že právě ta infrastruktura je málokde dostupná.. a tím pádem použití těhle aut je zatím pro opravdu úzkou skupinu lidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Medvěd napsal:

Dave_k - když ještě byl svět v pohodě, tak se opravdu vyráběla taková auta, která ten milion km běžně dokázala najet s rozumnými servisními náklady.

Jakmile do toho začali žvatlat ekolozi, začal se km nájezd za rozumný náklady strmě snižovat. Já jsem koupil naftové auto s faktickým nájezdem 230 000 km a věřím, že spolem minimálně půlmilion dáme, tzn. že si Galajdu plánuju nechat aspoň dalších 10 - 15 let. Netuším co by se všechno muselo změnit, abych si JÁ šel koupit auto, které by ekologům dělalo radost.

Přeju Ti hodně bezporuchových km. Nemyslím to ironicky, ale opravdu. ;) Taky bych rád aby mi auto vydrželo co nejdéle ikdyž už má 20 křížků na hrbu. Vývoj jde však dál a někomu to voní a někomu ne. Vždycky tomu tak bylo, je a bude.

Zase těch aut schopných najet 1mil. km v tom rozsáhlým spektru nabídky nebylo a nesmí se zapomenout co všechno se na tom autě během toho 1 mil. km (pomineme podvozek) muselo vyměnit (olej, rozvody, spojka, vejfuk apod.)

Kůň taky pro svůj provoz nevyžaduje moc kvalifikovanou péči a zmizel z cest.

To tlačení do těch emisí je podle mě správnej směr, jen do toho moc dupou a věřím, že za tím jsou víc peníze než myšlenka, kterou to krejou. Bez toho by nám tu po silnicích stále pendlovali starý Ikarusy, Avie, V3S apod. A sám musíš uznat, že by to na zastávkách a křižovatkách při dnešním provozu už asi nebylo ani k dejchání a o tom kraválu ani nemluvě. Byl by to samej astmatik a pak viry typu Covid si takový dávájí k snídani.

Upraveno uživatelem Dave_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Péťa napsal:

Když máme plánovanou akci s vrtulníkem, taky na místo, kde máme "základnu" přijede cisterna s benzinem. Protože tam žádná pumpa není. Tak bych vůbec nekritizoval, že pokud se předvádí elektroauta tam, kde není infrastruktura, přiveze se dieselagregát.

Ale benzín je v tomto případě primární palivo a ta cisterna je jen zásobník. Aby to bylo technicky správně, tak místo dieselagregátu tam měli mít pro nabíjení kontejner s akumulátory, případně doplněný FVE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já nechápu třeba dny NATO co teď byly. Tohle nikomu nevadí? Šílenství co se propálilo pro zábavu pár lidí. 

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nějak nechápu. Palivem pro EV je elektřina, takže jestli si ji načerpeš pomocí dieselagregátu, akumulátoru nebo jen natáhneš prodlužku už je podle mě nepodstatný. Fosilní palivo můžeš přinést v kanystru, v cisterně, ve vagónu nebo třeba lodí. Je to jen doprava paliva z bodu A do bodu B.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejne jako si fosilni palivo nevyrabis v miste cerpani, ani elektriku zpravidla nevytvaris v miste cerpani. Snad s vyjimkou fotovoltaiky.

A krmit elektroauto elektrikou z fosilnich paliv, to je zverstvo na druhou. To nema s "ekologii" vubec nic spolecneho, tim min pokud se jedna o diesel agregat cmoudici o 10 metru vedle. To si muzu rovnou za elektro na kouli povesit vlek s agregatem, ten pripojit zpatky do auta a tankovat to naftou. Budu jezdit ekologicky na elektriku. Nasrat na to, jak a kde ji vyrabim.

Upraveno uživatelem sitler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, HanysR napsal:

Tak já nechápu třeba dny NATO co teď byly. Tohle nikomu nevadí? Šílenství co se propálilo pro zábavu pár lidí. 

Sorry za mínus, ale těch druhů různé zábavy je spousta a každá bude vyhovovat menšině a vadit většině. My třeba s mladým rádi vymetáme různé parní vlaky, jízdy historických autobusů a jsme rádi, pokud někdo něco podobného pořádá.

Dny NATO jsou fenomén navštěvovaný každoročně desítkami tisíc diváků, což je třeba pro mě ve spojitosti s blízkostí Ovy a rambajsem létajících strojů důvodem proč tam nejet (podobně jako letecký den v Hradci Králové). Na druhou stranu ty desetitisíce platících tam jedou mnohdy i ze zahraničí a asi jim to smysl dává

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím odkdy si armáda a spol. hráli na eko. :myslim:D Jinak vozit přes 1/2 planety ropu, aby se s 40% účinností spálila tobě pod nosem je vlastně normální.

@Medvěd na Dny NATO jsme se byli podívat poprvé a vstupné lidové. 15kč/osobu (pro všechny). ;) Trochu jsme si na eko hráli, jelikož na cestu tam i z5 jsme použili vlak a v Ostravě MHD tramvaj nebo bus na CNG. Lidí tam bylo opravdu hoooodně. Na mě chvílema až moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MedvědJá proti těmto akcím nemám osobně nic, bylo to myšleno v globálu k dnešní situaci. Myslel jsem, že to bude pochopeno a přesně to probral @sitler👍

Myslel jsem, že už můj názor znáš ale asi ne no.. 

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Dave_k napsal:

.......

Zase těch aut schopných najet 1mil. km v tom rozsáhlým spektru nabídky nebylo a nesmí se zapomenout co všechno se na tom autě během toho 1 mil. km (pomineme podvozek) muselo vyměnit (olej, rozvody, spojka, vejfuk apod.)

.......

Možná nebylo s benzínovým motorem, ale ze starých klasických dieselů ten meloun uměla najet většina s rozumnými náklady. I první HDIčka, co se dávaly do 406ek, uměly relativně v pohodě natočit i přes 700 000 km - i tady na klubu jich takových bylo X

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@*nohafuc* to myslíš vážně? Už vidím, jak nějaký koncesionář značky bude na vlastní náklady stavět 20 nebo 30 (ber s rezervou, nevím kolik přesně míst během roadshow projedou) nabíjecích stanic jen aby mohl objet republiku a předvést auta, to by se určitě vyplatilo :myslim A blokovat kvůli tomu už existující nabíjecí stanici je blbost. Mě to nijak neuráží, prostě si poradili. 

Jen pro zajímavost, jak to řešil Peugeot při Emotion Days? Byla vždy možnost natáhnout odněkud prodlužku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me to prijde vrcholne pokrytecky, predvadet elektro auto a nabijet ho smradlavym diesel agregatem. Tuplem kdyz vim, ze oproti dieselu v aute tohle nema fap/dpf, tohle neplni euro6 normy atd.

.Tak at si to dohodnou s provozovateli nabijecich mist, at to udelaj tam, kde maj moznost to nabit. Tohle je jak pro predvadecku benzinaku si vedle udelat malou rafinerku a delat si tam benzin primo z ropy, protoze na pumpu je to daleko.

Upraveno uživatelem sitler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Péťa napsal:

Když máme plánovanou akci s vrtulníkem, taky na místo, kde máme "základnu" přijede cisterna s benzinem. Protože tam žádná pumpa není. Tak bych vůbec nekritizoval, že pokud se předvádí elektroauta tam, kde není infrastruktura, přiveze se dieselagregát.

Jenže tady mícháš jabka s hruškama.

Vrtulník nebo jakejkoliv spalovák jezdí na benzín nebo naftu,a nehraje si na ekologický vozítko.Tudíž je logický,že to natankuješ z cisterny,kandru,nebo na nejbližší čerpačce.A to během pár minut.

Naproti tomu elektroauto,si hraje na ekologickej bezemisní zázrak,a tak bych předpokládal,že aspoň na předváděcích akcích se to budou snažit lidem trochu prezentovat.Proč nepřivezou kontejner s baterkou a nenabíjej to z toho?Proč nepřistavěj mobilní FVE a nenabíjej to z ní?Proč mají strach z toho,že vypadne proud,když podle guru Radovánka nabíjení elektroaut síť nijak nezatíží a dalo by se nabíjet z každej pouliční lampy?

Odpověď je jednoduchá.Protože papír snese všechno.Napíšou xx km dojezd,kterej ale,tuplem na předváděčkách,nemá s realitou nic společnýho.Pak zamachrujou tím,že je to za pár minut nabitý a věřej tomu,že lidi z toho budou stříkat blahem.Jenže už nikomu neřeknou,že to super rychlý nabití je možný jen na superhyper nabíječkách,který nejsou na každým rohu,a že tohle rychlonabíjení vlatsně baterkám moc nesvědčí,že zkracuje jejich životnost a že se nedoporučuje.No a kdyby to nabíjeli ze sítě,tak tu předváděčku můžou za dvě hodiny ukončit.

A ta neustálá tlačenka,vnucování a oblbování,budí ve většině lidí akorát odpor.

Nemám nic proti elektroautům,ale co se začínaj prosazovat takhle nesmyslně za každou cenu,tak k nim začínám mít čím dál větší odpor.A můžu pokračovat,je to stejné.Nemám nic proti cikánům nebo migrantům,ale od té doby,co tu je rasizmus na ruby a všelijaké nesmyslné zvýhodňování,tak je mám rád tak,že bych je hladil a hladil,až bych je vyhladil.Nemám nic proti homosexuálům a těm,kteří nevědí jestli maj pinďoura nebo vagínu,ale proč se jim najednou budou stavět speciální záchody,když nejsme schopný mít ani bezbariérový záchody pro hendikepovaný a maminky s dětma.Atd. atd.Tohle všechno vede akorát k rozeštvávání lidí a k čím dál většímu odporu prosazované věci.Toť můj názor.A teď do mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele já rozhodně nejsem zastáncem elektro aut, koukám na to tak jak to je. Mě ta auta baví, rád se v tom svezu, ale nedává to pro mě smysl. Jak už jsem mnohokrát psal, mít barák s garáží a řešit druhé auto do rodiny, jednoznačně jdu do elektra, na couračky do města a podobně je to naprosto super. 

O tom jestli to je eko nebo není nehodlám polemizovat. Dokud se elektřina nebude vyrábět naprosto čistě (myslím v globálním měřítku) tak mě nějakej agregát na předváděčce nepřijde nijak zlej :) 

Bohužel to tu zase přechází do extrémů, kdy se hledá každá blbost aby se to mohlo celé pohanit.. Téma by se mělo jmenovat spíš "elektro fuj" jak to tak pročítám :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...ale prd.... ..elektro neni uplne fuj... ..jen me a rade dalsich v jeho aktualni podobe a politicke tlacence nedava zadny smysl (ani ekonomicky a uz vubec ne ekologicky)....  ... az se objevi nejake 4 mistne  mestske el-auto s rozumnym vykonem (50-80 kW), max rychlosti (aspon 130 km/h) a dojezdem (200-300 km) ve velikosti a cene cca Dacia Sandero...  ...mozna prikoupim jako druhe auto domu.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...