Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D


Weri 605

Recommended Posts

No už jsem se leknul že dnes nebude nedělní kázání.

Dobře tak jsi rozebral klasický osobák. A vztáhnul jsi to na Ostravu příp. Ostravsko A co nám řekneš k těm připravovaným dodávkám? 

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.garaz.cz/clanek/harley-davidson-livewire-uplne-jine-hriste-21004184#seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=298100&dop_req_id=d25jLpp71gE-202006150735&dop_source_zone_name=autoweb.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=

 

A tohle bych fakt chtěl. A to říkám jeko někdo, kdo měl snad všechny možné HD, dlouho jsem jezdil na Buellovi a mám za sebou i nějaký ten rok "závodění" na okruhu. Tak tuhle elktriku jo, jen ta cena je zatím z kategoriě sci-fi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle konkrétně se mi teda nelíbí, ale koukám na to čistě subjektivně. Jinak si myslím, že elektroskútry a elektromašiny maj budoucnost. Po těch skútrech sem i koukal, ale zatim je to marný = pomalý a malej dojezd, ale to se zlepší. Myslím to tak, že pokud si to člověk pořídí jako dopravní prostředek, tak to má význam(až to teda bude mít ten dojezd a rychlost). Na kochání a romantiku to chce pořád  benzínovej stroj. A popravdě, kdo znás si kupuje motorku na ježdění do práce..? 

V autech musej ještě zamakat, aby cena, dojezd a rychlost nabití byly únosný, zatím to je mimo mísu. Ale tak to se tu omílá pořád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zamakat by měli hlavně na ceně a životnosti baterek. Ideálně 20+ let, aby byla příroda spokojená a kapsa taky. Ostatní je vyřešeno a režim pomalého domácího nabíjení by přilákal domkaře a garážníky.

Ale když mužu mít místo jedné 208e, dvě klasické 208 a ještě zbyde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Agrafik no a vidíš, celkem hodně lidí uvažuje opačně. Elektrická 208 je vyprodaná na hodně dlouhou dobu. Je to celé o penězích, resp. o jejich dostatku. Když budete doma se ženou mít měsíční příjem 200t, což fakt hodně domácností na západ od našich hranic má, tak pro vás cena nebude rozhodující parametr. U nás to vidím na vzrůstající oblibě elektrokol. Já bych musel být padlý na hlavu abych si koupil kolo v ceně fakt slušné motorky či celkem pěkného auta.A přesto ty elektrokola vidět jsou, a to hodně. Prostě né vždy záleží na ceně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Medvěd No málokdo má kolo za 50t, většina spíše za +-100. Všímám si hlavně KTM, má oblíbená značka, a těch je hodně a pod 100 asi moc nejsou. Ale nejsem v tomto tématu příliš zorientován, třeba jsou ty KTM za těch tvých 50. A i to mi přijde za kolo hodně. Kolo má stát 10, víc bych za to nedal.

Ale odpověď na tvou otázku, slušná motorka za 50 se taky dá najít (byť jsem měl na mysli jinou cifru), např GSF, SV, FZ či FZR, Z, CB nebo CBF atd... I nějaké VS, LS, VT snad taky, XV určitě atd. atd.I do 50t bude na prodej motorek spoustu.

Upraveno uživatelem David 106s16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, David 106s16 napsal:

Kolo má stát 10

No já Ti nevím, už v roce 1992 jsem za hoské kolo dával 18.000,- 😮 Ale to nic nemění na tom, že rozumné elektrokolo pořídíš tak za 70.000,--. Když vezmu běžnou cenu za normální kolo cca 14.000,-- tak elektrokolo je 5x dražší než obyčejné kolo. Takže elektroauta v tom samém poměru vychází skvěle ;) Jenže to jejich odpůrci asi nechtějí číst ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, k těm elektrokolům...kolega to přivez do práce, nádherný to měl a půjčil mi to, no a já na to skočil a rozdupal to, co sem mohl (máme u fabriky takovej kopeček jako nadjezd) a čekal až to zabere ale kolo furt nic. Na kopečku sem to otočil a sjel k němu dolu a řikám..máš to na h*vno, vůbec to nejede.. a von..to není možný.. koukal na ty budíky, tam 36km/h a řiká mi..nojo, s tím nesmíš jet takovou pilu, to pomáhá jen do pětadvaceti :D:D

tak sem si to pak musel vyzkoušet ještě jednou :D abych si vychutnal tu dopomoc...

..to bylo v začátcích těhle strojů..sem to nevěděl, no..:D

 

teď když jedu z práce třeba a chytne mě to a makám (na normálnim kole a po cyklostezce, myslim), tak je vtipný, když se mnou někdy nějakej pán s bůčkem na e-kole chce jako držet krok a v pětadvaceti za hodinu ho to zradí a von pak jen vzdychá a remcá :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta rychlost jde upravit ;) Na naše pravidelné zářijové výjezdy na Jižní Moravu půjčuji moji Martině také elektrokolo, aby se tam s námi netrápila. První rok jsem udělal stejnou chybu a nechal ji tam 25 km/hod. Další roky už nastavuji cca 40 km/hod a už nám stíhá i po rovině. Ale u ní mám jistotu, že to není žádná divoška, která by letěla nad své limity ;) Kdo by pak vychovával naše děti :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ono srovnavat kolo/ekolo a auto/eauto je jako porovnavat pomeranc s citronem😋

U ekola je prinos  jasny. Ulehci ti to slapani. Dost casto si to opatri nekdo na delsi vylety nez by zvladl s klasickym kolem.
Co ti prinese eauto? Ujedes mene na jednu nadrz a musis se strachovat kde na tom vylete nabijes😇

Zrovna ted jsem kupoval manzelce bazarove kolo od jedne pani. Rikala ze si poridili ekola. Pry uz jsou na to stari...no pani byla docela sik tak max 45...tak nevim.
A to ze to vidis vic a vic je psychologie. Vzdy to tak je kdyz si neceho vsimas vice. Treba kdyz jsme cekali prvniho potomka tak jsem najednou vsude videl kocarky.
Ted kdyz jsem si porizoval mazdu tak ji vidim na kazdem rohu🙂

No a ze e208 ted neni muze mit mnoho duvodu ,ktere nemaji nic spolecneho s poptavkou. Treba podceneni mnozstvi objednavek klidne i umyslne.
Technologické problémy s dodávkou nějakých specifických dílů.
Spíš by asi bylo zajímavé vědět absoulutní čísla objednávek.
To ze by si ted nekdo hromadne objednaval eauta si teda nemyslim. A to ze nekdo ma mesicni rozpocet 250k jeste neznamena ,ze to streli do eauta.
Rekl bych ze tak jak tak resis ekonomiku provozu,navratnosti,efektivity.
No a pokud to resit opravdu nemusis tak ja bych si teda koupit uplne neco jineho na ctyrech kolech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@rhinos vychazim z tohoto clanku, nevim jestli se vsichni rozhodli najednou. Co se týče lidí s velkým rozpočtem, doporučuji prochazku po nějakém švýcarském městě. U činžáků stojí bezne M, AMG, 911, pritom se tam rychle snad nikde ani nedá jezdit. A pritom za cenu jednoho AMG můžeš mit stejne 2, možná i 3 mercedesy stejne velikosti. S plnou kapsou penez se uvažuje proste jinak.

https://www.novinky.cz/auto/clanek/elektricka-verze-peugeotu-208-prekvapuje-zabira-ctvrtinu-objednavek-40299152

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ctvrtinu v ramci segmentu. To je otazka kolik to je. Tech 208 zas tolik nejezdi 🙂
Me se teda ty 208 libi jako skoro vsechny ty nove modely...kdyby to bylo jeste v pravem 2.0i proste poradny atmosfericky motor tak je to jasna volba😎

Jinak ty AMG atd to je proste otazka socialniho statusu. Na druhou stranu znam majitele jedne rodinne svycarske strojirenske firmy. Neni to zadana garazovka. Obraty a zisk obrovsky a ma Skodovku...
Na druhou stranu znama dela uz roky v Nemecku v restauraci. Je sikovna a dela tam uz strasne dlouho. Sveho casu mela problem protoze mela lepsi auto nez majitel(mergl). Takze nemohla parkovat u podniku😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 6. 2020 at 17:51, Vena garážmistr napsal:

No už jsem se leknul že dnes nebude nedělní kázání. Dobře tak jsi rozebral klasický osobák. A vztáhnul jsi to na Ostravu příp. Ostravsko A co nám řekneš k těm připravovaným dodávkám? 

Dodávka už tady dávno je, minimálně pro městský a meziměstský provoz ideální a to s komfortem osobáku. Ty avíza automobilek, včetně Puegeotu, jsou zatím jen avíza a píár. Ve velkých dodávkách vládne čínský Maxus ev80 se všemi myslitelnými přestavbami, evropský Renault Master Z.E. a Volkswagen E-Crafter. jen přicmrndávají a mají tragický dojezd poplatný tak roku 2015 (viz o Nissanu níže). Prostě výsměch.

Nissan eNV200 nejenže je skladem a ve variantě Van i osobák pro 5 nebo 7 osob Evalia, ale slovenská Voltia jako oficiální partner Nissanu dělá zvýšené a prodloužené verze. Tedy dodávky, kde v nákladním prostoru vzpřímeně stojíte a kde lze převážet dlouhé věci nebo velký objem . S Evalií jsme jako rodinka měli tu čest na eJantarové cestě 2020 do Jeseníků a velmi příjemné. Výbava a hlavně 40 kWh baterie jsou obrovský posun od přibližovadla směrem k smysluplnému využití. Pořád ještě mají rezervu v baterkách, místo tam na ně v podvozku je a přitom jejich váha se zvyšuje s rostou kapacitou jen nepatrně. Jinak Nissan v Japonsku už koketuje i s elektrickými ambulancemi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 6. 2020 at 9:58, morepower napsal:

Tohle konkrétně se mi teda nelíbí, ale koukám na to čistě subjektivně. Jinak si myslím, že elektroskútry a elektromašiny maj budoucnost. Po těch skútrech sem i koukal, ale zatim je to marný = pomalý a malej dojezd, ale to se zlepší. Myslím to tak, že pokud si to člověk pořídí jako dopravní prostředek, tak to má význam(až to teda bude mít ten dojezd a rychlost). Na kochání a romantiku to chce pořád  benzínovej stroj. A popravdě, kdo znás si kupuje motorku na ježdění do práce..? 

V autech musej ještě zamakat, aby cena, dojezd a rychlost nabití byly únosný, zatím to je mimo mísu. Ale tak to se tu omílá pořád.

Pro mně mezi mnou testovanými motorkami (sedlal jsem i Zero) je prozatím favoritem 10 let starý koráb E.ON Emax ve verzi 120S včetně zpátečky, který se za tu dobu mírně vylepšil co se dojezdu i rychlosti týče. Navíc do něj začali nadšenci dávat lepší baterky s větší kapacitou a menší váhou. Což už bohužel není uživatelské řešení ve stylu dojdu, vyberu si, koupím a jezdím. Všechny Číny, včetně Akumoto (což byl jen v ČR montovaný Hanscraft) jsou prostě chrastítka. A omezení rychlostí 50 km/h je úplný nonsens. To už je lepší bez řidičáku pořídit si "maxi elektrokoloběžku".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Péťa napsal:

Ta rychlost jde upravit ;) Na naše pravidelné zářijové výjezdy na Jižní Moravu půjčuji moji Martině také elektrokolo, aby se tam s námi netrápila. První rok jsem udělal stejnou chybu a nechal ji tam 25 km/hod. Další roky už nastavuji cca 40 km/hod a už nám stíhá i po rovině. Ale u ní mám jistotu, že to není žádná divoška, která by letěla nad své limity ;) Kdo by pak vychovával naše děti :D

Na tyhle vědci pozor, je to nelegální, když se na tom vysypete se zraněním nebo někoho sejmete, nejeli jste na kole, ale na mopedu bez řidičáku, přilby, SPZ, přihlášení a povinného ručení. Takže flastr, zaplatit náklady léčení a při zranění jiného klidně i vězení. Ta dopomoc jen do 25 km/h je omezena evropskou legislativou. Čipnout to jde skoro všude, ale jak se říká, jen do času. Prostě nechcete na těch našich kvazi cyklostezkách na kole a koloběžce, když bývá občas společná i s chodci, tedy kočárky, pejskaři a drobotinou, potkávat borce ve 40-60 km/h, což je nejčastější požadavek na čipnutí.

Jinak ještě ke skladbě nákupů elektrokol od kolegy z Beinhauera z Topkolo. Doslova přešli na kategorii 80 tis. Kč plus. Protože zákazníci to tak chtěli. Když už jdou do elektra, málokdo si ho kupuje na ježdění do práce, ale na blbnutí. Jsme holt bohatí a nevíme roupama, co dělat. Tvrdí, že důchodci chodí do těch čínských šitů za 10-20 tisíc ze supermarketů, mezitím je mezera pár zákazníků, a pak jsou pracháči. Což potvrzuje - ač nerad, protože je to otec elektrokol v ČR a to pro denní použití, sám od něj mám Agogs skládačku  od roku 2013, tehdy nová za 31, já koupil rok jetou výstvaní a předváděcí za 17 tisíc - Jakub Ditrich z Ekolo.cz

Upraveno uživatelem Radovanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, David 106s16 napsal:

@rhinos vychazim z tohoto clanku, nevim jestli se v/ichni rozhodli najednou. Co se týče lidí s velkým rozpočtem, doporučuji prochazku po nějakém švýcarském městě. U činžáků stojí bezne M, AMG, 911, pritom se tam rychle snad nikde ani nedá jezdit. A pritom za cenu jednoho AMG můžeš mit stejne 2, možná i 3 mercedesy stejne velikosti. S plnou kapsou penez se uvažuje proste jinak.

https://www.novinky.cz/auto/clanek/elektricka-verze-peugeotu-208-prekvapuje-zabira-ctvrtinu-objednavek-40299152

Oni se tím šéfové spalovacích dinosaurů nijak netajili, lze to dohledat na internetu, že budou vyrábět elektriky jen v takovém množství, jak je nutí pokuty za emise. Spousty z nich proto poptávka překvapila. Škodofka se s CitGoe iV, vyráběným v Bratislavě, "vystříkala" na přelomu roku 2019/2020 a dnes máte v červnu 2020 jen 2 možnosti. Počkat na rok 2021 na novou nebo se snažit koupit ojetou předváděčku, kterou autosalony inzerují s odběrem o prázdninách nebo na podzim. Třeba na sauto.cz je jich nyní v nabídce pro celou ČR jen směšných 10 ks.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...