Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D


Weri 605

Recommended Posts

před 11 minutami, Radovanek napsal:

Tak to jsi myslel špatně. Protože k podvozku a sedačce se přidává ticho, čistý vzduch bez smradu a jedů a nulové vibrace, o plynulém zátahu i brzdění bez řazení nemluvě.

Pan mi bude nutit co pro mě znamená pohodlí... 

Ticho? Já motor chci slyšet.

Čistý vzduch? E6 nesmrdí a i kdyby, tohle mi je fuk.

Vibrace? Nekupuji 1.0 MPi Citigo, které se klepe jako ratlik. 

Zátah určují plynem a řazení miluji, automat prostě nechci ... možná až budu v důchodu. 

Každý si pod pojmem pohodlí představí něco jiného... ty mi prosím nevnucuj, co si mam myslet. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, Radovanek napsal:

Kdyby jsi trochu času věnoval četbě na webech, taky by jsi zjistil, že třeba rozvor Ionu je prakticky totožný s oktáfkou, což je auto o třídu jinde. Ani náš klubový Veverka se v něm nekrčil.

Neboj ,seděl jsem v něm ,tak vím jaký uvnitř je. Bylo to na zimním klouzání v MB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, MilanF1 napsal:

Pan mi bude nutit co pro mě znamená pohodlí... 

@Radovanek vnucuje vše, co mu vyhovuje.... A nechápe, že to nevyhovuje jiným.... A začíná čím dál častěji účastníkům spílat do hlupáků.... :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Před hodinou, Radovanek napsal:

Proč porovnáváš různé vozy, když Ioniq se vyrábí v provedení hybrid 709 990,- Kč, plugin hybrid 889 990,- CZK a plné elektro 889 990,- Kč? Takže rozdíl dělá fakticky 180 tisíc Kč.

Ale di ty kecko, jednak 710 mínus 430 je 280. :)
Druhak porovnávám to co porovnávám, plnou elektriku versus benzín v základní konfiguraci.
Tak mi nepodsouvej hybrid. A slevu bych třeba i na ten benzín dostal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Člověče ty bys mohl ohýbat realitu za vlast .... Už mi Tě docela začíná být líto, každej z Tebe tady má akorát prdel ale ty ne, pořád si pojedeš tu svoji. No, když Tě to baví...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Agrafik napsal:

Počád se nám snažíš vnutit, že máš elektřinu zadarmo, když to není pravda. Náklady na soláry si neměl? Sám víš, za kolik tu kWh vyrobíš.

Další, co nechápe čtený text. Projdi si vlákno a zjistíš, že to není o mojí FVE. Ale že já nabíjím v práci v rámci paušálu, který se nezvýšil. Zdarma Všude jinde, třeba v obchoďácích, zdarma. Žena nabíjí nočním proudem doma, který máme díky vlastnictví elektromobilu. Jede na něj 1/3 dne celý dům za 1/2 ceny. Díky tomu jsou naše faktury za elektřinu stejné nebo nižší, než když jsme elektromobil neměli a nenabíjeli. Takže také zdarma. UŽ JSI POCHOPIL?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarma...ja teda ctu za 1/2 v nocnim proudu.....a ten pausal doplaci zbytek lidi v poplatku na obnovitelne zdroje...to je prima zdarma...

Takze zdarma nenabijis...jen sis diky nocnim tarifum snizil fakturu...a dobijenim se dostal na sumu pred snizenim..

Zdarma..respektive za cenu vstupnich nakladu by to bylo kdyby ten dum byl energeticky plne sobestacny ostrov...bez cerpani dotaci vyhod a dalsich ulev...a auto si dobijel ze svych zdroju...

Pak je mozne porovnavat co a jak si stoji...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vycucnuto z Hybrid.cz: "Cestování hybridem mění uvažování řidiče a učí ho přemýšlet ekonomicky." No nevím, nejsem si jistý, jestli chci, aby mělo auto tendenci měnit moje uvažování a přemýšlení.... :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 10 hodinami, MilanF1 napsal:

Porovnávás i stejnou výbavu? 

Ne, porovnávám základní verze. Že má elektrika například navigaci navíc, to je milé.
V podstatě elektrika má navíc nějaký věci, který musí mít z podstaty věci že je to elektrika.
Elektrika má navíc parkovací senzory a kameru, barevný displej, navigaci, lepší rádio, bezdrátové nabijení mobilu. Jistě že v příplatku do základního benzínu je to ranec peněz. Ale jak píše Radovánek, tak si můžete vyjednat slevu.
Tu navigaci má jen kuli tomu, že tam ten displej stejně musí být a ta navigace už nebude nic moc extra drahýho.  
Na druhou stranu z mýho kšeftu - elektriku nevybavíš závěsem :D - maximálně pro nosič kol a to si nejsem jist.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abys reálně porovnal rozdíl v ceně benzínu a elektriky, musíš porovnat stejnou výbavu.

To je jako bych porovnával 308 Active (370 000 Kč) a moje GTi (825 000 Kč). Z toho ti vyplyne, že za motor se u mě připlácí půl milionu? To není pravda.

Stejně si o elektrice myslím svoje a nejsem ve fázi, kdy chci, aby mě auto učilo myslet ekonomicky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Radovanek napsal:

Co je na tom překrouceného?:

No je to vše překrouceno. Takže ano, 40 až 45% cest strávím na dálnici, v běžné dálniční cestovní rychlosti okolo 140km/h (tachometrových), kde to jde i více (kolem 6,5l, to zrovna celkem odpovídá). 5008 se hmotnostně a velikostně spíš dá srovnat s Teslou než z o třetinu menším Leafem. Ano, kupoval jsem 5008 novou. Palivo jsem očistil od výpalného, ne od daní, nejsem LHÁŘ jako ty. tedy, odečetl jsem z konečné sumy DPH, pak spotřebku a následně DPH zase přidal. Takže mne tu neobviňuj ze svých praktik, jako nabíjím doma zadarmo, jen jsem koupil elektrárnu za 300tis, který se ještě nezaplatila. To já tedy netankuju zadarmo, ale benzínku ani rafinerii jsem si kvůli němu nekoupil. Na kolik tě, tě aktuálně vyhází vyrobená kWh? Na 10-15kč? Pokud se tedy oprostíš od všech dotací a podobných křivítek? Když si spočítáš aktuální reálnou cenu kWh s tím, co jsi do ní investoval, budou to dost jiný počty. Ale to se ti nehodí, takže radši budeš blábolit, jak jezdíš zadarmo od nabíječky k nabíječce.

Víš. stále blábolíš o petromafii, nicméně chováš se naprosto stejně, porovnáváš neporovnatelné (nákupní tašku a auto, které odvezou 5 lidí včetně zavazadel a vozíku nebo přívěsu - Berlingo, nákupní taška totiž klidně bude jezdit pod 5l a 3 roky stará bude za 150tis.), za peníze tvého ojetého auta si v té kategorii opravdu v klidu koupím nové.

Fakt mě nese*e. že je jezdíš podle tvých blábolů "zadarmo", se*e mě, že se z mých daní mají platit investice, které jsou k ničemu, protože tento způsob elektromobility nemá budoucnost, jsou to jen vyhozený peníze, za pár let bude koukat na hromadu hnijících zásuvek rozprsknutých všude možně a nebude vědět co s nima, stejně jako s hromadou kalů po těžbě uranu, uhlí, případně lithia a dalších surovin, mimochodem vytěžených i na podporu elektrodebility. Jak myslíš, že si podle tebe "velcí hráči" zajistili suroviny? No hádej, co třeba uplatili vlády v rozvojových a zaostalých zemí a doufají, že se režim udrží, než stihnou všechna naleziště vydrancovat.

Lžeš si tu do kapsy, z ostatních jen děláš hlupáky. Z fleku bys mohl dělat předsedu hnutí ANO. Už sem nebudu přispívat, ty tvoje bláboly už se nedají ani číst. Člověk už se ani nemůže divit, když se rozhlédne kolem sebe, kam zmizel zdravý selský rozum. Přírodu budem poučovat, ona je blbá, vyrobila mléko s tukem a laktózou (teď nejnovější móda, mléko bez laktózy, nejlépe z chemičky, asi), vejce s cholesterolem a ovoce s cukrem. A všichni chytrolíni nám teď prodaj něco co "svět neviděl"...

Už jen to, že se do propagace elektrodebility pustil, krom eRadovana, ještě úředník a politik je tím největším a nejzřetelnějším varováním.

Jo ještě si neodpustím poznámku, že nejekonomičtější a nejefektivnější je, když si přes noc nabíjíš ten svůj elekrodebil ze své fotovoltaické elektrárny :super

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč se na toho Radovánka už nevyprdnete? Skoro se mi zdá, že krmíte trolla. Zárověň tímto fanatickým přesvědčováním dělá Radovanek elektrickým autům medvědí službu.

Nedávno někomu scházelo pěkné auto na elektřinu. Tak tady je další. A cena? Se mi zdá, že je na světě hodně lidí, kteří cenu řešit nemusí. Prostě si to koupí, protože se jim to líbí.

https://auto.idnes.cz/jaguar-i-pace-c9t-/auto_testy.aspx?c=A180713_161416_auto_testy_Fdv

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Radovanek napsal:

Další, co nechápe čtený text. Projdi si vlákno a zjistíš, že to není o mojí FVE. Ale že já nabíjím v práci v rámci paušálu, který se nezvýšil. Zdarma Všude jinde, třeba v obchoďácích, zdarma. Žena nabíjí nočním proudem doma, který máme díky vlastnictví elektromobilu. Jede na něj 1/3 dne celý dům za 1/2 ceny. Díky tomu jsou naše faktury za elektřinu stejné nebo nižší, než když jsme elektromobil neměli a nenabíjeli. Takže také zdarma. UŽ JSI POCHOPIL?

Dobře, v práci v rámci paušálu, a tu má zaměstnavatel zdarma?

Zdarma = cena je 0kč a to určitě není cena nočního proudu. To je to samé, jako bych já řekl ,že topím elektrikou,a ...., díky tomu ji mám zdarma oproti tomu, než když jsem topil dřevem.

Proč žena nabíjí nočním proudem,? když si jak celou dobu tvrdíš vyrábíš elektčinu sám. Neměla by nabíjet auto v dobu, kdy tvoje elektrárna vyrábí nejvíc?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Agrafik: já ti nevím, ale když se nad tím zamyslím, tak bych si vydedukoval, že pokud máš elektromobil, můžeš dostat tzv.noční proud (za poloviční cenu). Aspoň tak nějak to má moje máti, která topí elektřinou. No a jelikož kvůli elektroautu dostal noční proud za polovic a využívaá ho na spotřebičích, kde kdysi musel platit plnou cenou, tak se mu účet za elektřinu nezvýšil, ikdyž kvůli nabíjení auta spotřebuje elektřiny více. Takže z toho odvodil (a v podstatě správně), že nabíjí zadarmo.

V případě nepochopení bych mohl vytvořit nějaký modelový příklad, ale snad to nebude nutné :-)

Upraveno uživatelem David 106s16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...