Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D


Weri 605

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

...Evropa se na emisich podili 9-12% ...  i kdybychom dokazali ze dne na den  "nase" emise uplne eliminovat, Cina samotna to dozene do cca pul roku...  Nicmene, tenhle napad mit v kamionu k naftovemu motoru i trakcni elektromotor ala trolejbus me osobne vubec neurazi. Je to taky totalni ekonomicky nesmysl, ale realizovatelnejsi, nez kamion uplne na baterky......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@BubakGS ano... summit skoncil zcela ocekavane. My se tady budeme dal likvidovat totalne nesmyslnejma a nerealnejma blbinama a zbytek sveta na  to *neumím psát slušně*, nic delat nebude a nas nejdriv ekonomicky zbori

Ostatne, to, ze tam pulka tech potentatu priletela v privatnich tryskacich a chtej mluvit o ekologii.. ehm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Akoc napsal:

Mať dostatok peňazí, tak túto hračku by som chcel mať. S dojazdom cez 800 km. Prípadne, by som si počkal na ďalšie ohlasované verzie.

pokud jezdíš takové štreky obden, tak to má asi smysl, ale 95% lidí najede denně odhaduju 50 kilometrů :myslim, ročně celkově max. 12 tisíc KM i s výletama (ofiko údaj v ČR),  takže při záruce 160 tisíc KM nebo 8 let baterie,  máš tak na cca 15 let vystaráno...

problém je jenom v nákupní ceně a teď i ceně energií, ale už teď stojí ,,levná'' auta od 400 tisíc, takže níže cena elektroauta nikdy nepůjde a mně osobně z toho vychází, že budeme zase hodně uvažovat, jestli pojedeme autem, nebo vlakem  🙈😉 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ročně sice OA najedu cca 15 - 20 000 km, ale je to proto, že mi auto přes týden stojí před barákem (do práce 3 km = 4 zastávky tramvají = nemá smysl jezdit autem kór když cesta zpět může reálně autem trvat i násobky doby jízdy MHD). O víkendu ale jezdím i stovky km a vzhledem k tomu, kde bydlím, si vhodný baterkáč pro moje (naše) využití fakt neumím představit. Hledat před cestou na výlet nebo z výletu "volnou" nabíječku a počítat s několika hodinovým prostojem... po tom fakt ne každý touží. 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..pokud nechci delat doma, do kanclu to mam 10 minut pesky ...  ale i tak jsem od brezna do ted najel 11.000 km .... ... me zatim zadny elektroauto taky mobilitu nevyresi ...   ...ten Lucid Air vypada naramne, ale za 120.000 euro bych si radeji koupil letadlo... a oprasil papiry z mladi.  Ted jsem se na to koukal a letiste (lokalni aeroklub) mam skoro za barakem a tam kam obvykle jezdim, tak jsou taky... ...  hmm...  🤔

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možná mám utkvělou představu :), nebo jsem zralý na ústavní léčení (k Cimickému nee prosím), ale jsem přesvědčen, že za cenu okolo 300 tisíc by měla elektoauto doma půlka národa :roker

ale možná za mě píše moje alter ego...🤠

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona ta myšlenka elektromobility není zase tak nová, jen se patrně k technickým možnostem neměla šanci uplatnit. Dnes jsme sice poněkud dále, ale stále ještě ne dost. Foto dobíjecí stanice před více než 100 lety. A za celým tímto šílenstvím stojí odborníci jako tahle madam GREENPEACE.

Nabíjecí stanice.jpg

Zelená magorka.jpg

Upraveno uživatelem FrantaCV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasné, že ten Lucid je drahý (majú aj verziu so slabšou batériou s dojazdom 600 km za cca 2 mil. Kč s DPH). Výhoda dlhých dojazdov nie je len použitie na dlhé trasy bez zastávok na nabíjanie, ale aj pre tých, ktorí jazdia krátke trasy a nemajú možnosť každodenného nabíjania v garáži, apod. Tiež by som nebol nadšený, keby predávali autá s 15L nádržou so zdôvodnením, však máte pomaly na každom rohu čerpačku, tak si choďte každý deň načerpať😜.

Ako píše @ozzy56, ja som presne ten, ktorý najazdí 12 000 km ročne, dlhších trás nad 400 km denne mám ročne len zopár, ale nemám možnosť denne dobíjať (lebo sídlisko - okrem chalupy, kde som trvale ale len v lete).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Péťa bytove domy by treba i chtely... ale mesto treba vubec nechce. Tady se delala kompletni revitalizace nekolika bloku a vnitrobloku u bytovych domu. Kolik myslis, ze je tady nabijecek, nebo aspon priprav na ni? A to to bylo opakovane navrhovano, aby se s timhle uz pocitalo.. no, neni tu nic. Prej je to drahy a neni na to stavena sit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...