Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D


Weri 605

Recommended Posts

"Pandemie" tu byly a budou. To ze to prostě nekomu z laboratoře uteklo, je asi více než jasné...stejne jako jim utekli viry předchozí...jestli to budou chtít zredukovat tímhle způsobem, tak si ověřili, že než se někdo rozhoupe, tak je to všude...a původci se budou moci v pohodě roztáhnout...a modifikovat takhle nakažlivý vir nebude pro tvůrce až tak obtížné...aby byl lepší zabiják.

Hrají si s ohněm...a tenhle oheň sloužit nemá. 

Otázka je kdy to přijde a jestli ještě existuje nějaký 007, který to na poslední chvilku stopne...

Sorry za offtopic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Studie, kterou si zpracovalo a zadalo ICCT - International Council on Clean Transportation . Tak jo no. 

Navic, pocita s tim, ze produkce elektriny zustane stejna. Coz, vzhledem k tomu, ze treba nemecko uz ted elektriku kupuje a neni sobestacne, zapojenim vice elektroaut bude situace jen horsi. 

A myslim ze vyrazne snazsi nez na silu tlacit elektro by bylo nevozit do cr jabka ze spanelska a pobodny kraviny. Nebo treba hovezi z ameriky, kdyz ho mame tady... 

Upraveno uživatelem sitler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvažuji o nahrazení mého bateriového elektromobilu za benzínové vozidlo a mám k tomu pár dotazů na uživatele spalovacích vozidel:
1) Slyšel jsem, že benzínová auta nemohou být dotankovávána doma, když spím. Jak často tedy musím jezdit doplňovat benzín někam jinam? Je to častěji než párkrát za rok? Plánuje se nějaké řešení tankování doma?
2) Jaké součástky budou potřeba servisovat a jak často? Prodejce zmiňoval nějakou skříň s ozubenými koly uvnitř? Co to je a rozsvítí se mi kontrolka, když bude potřeba ozubená kola vyměnit?
3) Mohu akcelerovat a brzdit jedním pedálem, jako v mém elektrickém voze?
4) Vytváří se benzín, když zpomaluji nebo jedu z kopce stejně, jako se mi nabíjí baterie? Předpokládám, že ano, ale raději se ptám.
5) Testovací spalovací vozidlo, které jsem řídil, mělo jaksi opožděnou reakci, když jsem šlápl na akcelerátor. Je to normální chování benzínových aut?
6) V současné chvíli platím cca 0,26 Kč/1 km. Slyšel jsem, že benzín vychází cca 10× dráž. Je to pravda? Takže než se spalovací technologie rozjede a bude běžná, asi budeme nějaké peníze navíc tratit. Ujedu přes 30 000 km ročně, tak doufám, že si benzínová auta pořídí více lidí, ať se jejich provoz zlevní.
7) Je pravda, že benzín je hořlavý? Měl bych vyprázdnit nádrž, než auto zaparkuji v garáži?
8) Existuje nějaký automatický systém, který zamezí úniku nebo vznícení benzínu? Kolik taková věc stojí?
9) Pochopil jsem, že hlavní ingrediencí pro výrobu benzínu je ropa. Je pravda, že těžba a rafinace ropy způsobuje enviromentální problémy a stejně tak většinu válečných konfliktů za posledních 100 let, které si vyžádaly miliony lidských životů? Je pro toto nějaké řešení?
Toto jsou pro mě nejdůležitější dotazy před přechodem z elektromobilu na benzínové vozidlo. Předem děkuji zkušenějším za jejich odpovědi. 🙃
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano. Je to zásuvka vzadu v kufru Iona u měniče například. Jinak čerstvá zpráva od kolegy Jindry Hochmana z Norska: Trávím dovolenou cestováním po Norsku, rozhodl jsem se jim tady na tu elektromobilitu podívat, a mohu z čistým svědomím prohlásit, že jsem tu nikde neviděl viset jedinej kabel z okna. Už Švédsko je na tom s nabíječkama velmi dobře a v Norsku jsou opravdu všude, podél hlavních tahů na jakékoliv benzínce a není problém i v malých městech. A Tesla je na tom se superchagery asi nejlépe, taky jich tu jezdí. Je pravda, že když se chce člověk vydat třeba k ledovcům, například Jotunheimen Nasjonalpark, musí mít dobito protože tam jsou úseky kde nic není, a když se nabíječky najdou jsou fakt vytížený a nikdo neřeší jestli se jedná o IONITY, nebo jinou společnost. Jde o to mít to čím spustit. Některé nabíječky účtují za kW a některé za minutu, člověk si musí rozmyslet co se mu více hodí. Stejná společnost na jednom stojanu účtuje 5,- Nok za kW ( to je třeba 150 kWatovej stojan a hned vedle má 50 kWatovej stojan s 3,5 Nok za minutu. IONITY tu má samozřejmě 350 kW stojany s cenou 9,5 Nok za kW. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zastavte-silenstvi-s-elektroauty-na-baterky-dokud-je-cas-170399

 

Jo a ty otázky jsou pěkná kravina. Elektro se tváří jako že je to něco super a daleko lepší než spalovaky, takže by se tak měly i předvést. Ne být násobně dražší a daleko méně user friendly na denní užívání v reálném provozu.

Upraveno uživatelem sitler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A máme tady další díl nekonečného románu,který už stejně skoro nikdo nečte,ale pořád nás to baví.:myslim No a jelikož tu Ten,jehož jméno se nevyslovuje,vznesl pár otázek,tak by bylo slušné na ně odpovědět.

 

V 23. 7. 2021 at 17:28, Radovanek napsal:
Uvažuji o nahrazení mého bateriového elektromobilu za benzínové vozidlo a mám k tomu pár dotazů na uživatele spalovacích vozidel:
1) Slyšel jsem, že benzínová auta nemohou být dotankovávána doma, když spím. Jak často tedy musím jezdit doplňovat benzín někam jinam? Je to častěji než párkrát za rok? Plánuje se nějaké řešení tankování doma?
2) Jaké součástky budou potřeba servisovat a jak často? Prodejce zmiňoval nějakou skříň s ozubenými koly uvnitř? Co to je a rozsvítí se mi kontrolka, když bude potřeba ozubená kola vyměnit?
3) Mohu akcelerovat a brzdit jedním pedálem, jako v mém elektrickém voze?
4) Vytváří se benzín, když zpomaluji nebo jedu z kopce stejně, jako se mi nabíjí baterie? Předpokládám, že ano, ale raději se ptám.
5) Testovací spalovací vozidlo, které jsem řídil, mělo jaksi opožděnou reakci, když jsem šlápl na akcelerátor. Je to normální chování benzínových aut?
6) V současné chvíli platím cca 0,26 Kč/1 km. Slyšel jsem, že benzín vychází cca 10× dráž. Je to pravda? Takže než se spalovací technologie rozjede a bude běžná, asi budeme nějaké peníze navíc tratit. Ujedu přes 30 000 km ročně, tak doufám, že si benzínová auta pořídí více lidí, ať se jejich provoz zlevní.
7) Je pravda, že benzín je hořlavý? Měl bych vyprázdnit nádrž, než auto zaparkuji v garáži?
8) Existuje nějaký automatický systém, který zamezí úniku nebo vznícení benzínu? Kolik taková věc stojí?
9) Pochopil jsem, že hlavní ingrediencí pro výrobu benzínu je ropa. Je pravda, že těžba a rafinace ropy způsobuje enviromentální problémy a stejně tak většinu válečných konfliktů za posledních 100 let, které si vyžádaly miliony lidských životů? Je pro toto nějaké řešení?
Toto jsou pro mě nejdůležitější dotazy před přechodem z elektromobilu na benzínové vozidlo. Předem děkuji zkušenějším za jejich odpovědi.

 

  1. Tak tos slyšel špatně.Spalovák dotankuješ doma z kandru během pár minut,ale toto využiješ možná jednou za život.Dotankuješ vždy někde cestou a je to tak rychlý,že si nestihneš dát ani kafe.Takže si ho můžeš dát v klidu s rodinou doma a navíc se nemusíš tak strachovat,že bude výpadek proudu a ty nebudeš mít ráno dobito.V některých státech už totiž dokonce uvažují o dálkovém odpojování nabíjených elektromobilů v případě špičky.Se spalovákem můžeš klidně spát.

  2. Budeš servisovat v podstatě stejný součástky jako u elektromobilu.Záleží jak se k tomu autu chováš.(Prodejce zmiňoval nějakou skříň s ozubenými koly uvnitř?) Žádný kukačky sebou nevozíš.

  3. Ano můžeš.I spalovák brzdí částečně motorem.

  4. Ne benzín se nevytváří,ale nabíjení elektroauta při jízdě z kopce je tak zanedbatelný,že nemá cenu to řešit.Při jízdě spalovákem z kopce se ti taky zvýší dojezd klidně i o 50 km.

  5. Ne není to normální.Je to důsledek ekoteroristů.Normální benzinovej motor bez ekosr@ček jede jak z praku.Ale i zprzněnej spalovák má srovnatelný zrychlení s elekltrovozem,který laik ani nepozná.Dámy prominou,ale je to jako rozdíl mezi pomalou a rychlou ženskou.Pomalá je coura,rychlá je běhna a v reálu je to úplně stejný.

  6. Ano benzín vychází dráž,protože spalovací technologie už je rozjetá a vlády na tom rejžujou nekřesťanský daně. V Česku činí celkový podíl daní v ceně benzínu cca 67 %,takže surovina jako taková drahá není.Až bude víc elektromobilů,tak zdraží elektřina,přestane se podporovat dobíjení zdarma a skončí podpora na jejich pořízení.Některé země už dokonce chystají daň z elektromobilů,aby z nich rejžovali jako ze spalováku.

  7. Ano benzín je hořlavý.Stejně jako baterie.Někde už dokonce zakazujou parkování elektromobilů v podzemních garážích.

  8. Ne neexistuje.Stejně jako neexistuje žádnej automatickej systém,kterej zabrání vznícení baterie.Ale spalovák je oproti elektromobilu mnohem snazší uhasit.

  9. Ano,hlavní ingrediencí pro výrobu benzínu je ropa.Je to ale pouze jedna složka ropy vznikající při rafinaci.Bez ropy se totiž neobejde ani elektromobil. I těžba drahých kovů pro baterie elektromobilů vyvolává konflikty a stojí lidské životy.Ale jak řekl souruh poručík Hamáček“Tyhle starosti můžete pustit z hlavy Kefalín.Lidí na světě je jako sr@ček.“               A ano,má to řešení.Vrať se zpátky na strom,přes pinďoura si dej javorovej list, a žer kořínky.

     

Tady jen malé porovnání.

                                                                                     Peugeot 2008 1,2 PureTech                                                Peugeot e-2008

 

Výkon (kw/k)                                                                                96/130                                                                     100/136

Zrychlení 0-100km/h(s)                                                                   9,1                                                                              9

1000m s pevným startem(s)                                                            30,5                                                                          31,4

Max.rychlost(km/h)                                                                         196                                                                           150

Dojezd (km)                                                                                     700                                                                           310

Provozní hmotnost(kg)                                                                    1280                                                                         1623           

Užitečná hmotnost(kg)                                                                     460                                                                            407

Hmotnost přívěsu(kg)                                                                       640                                                                           nelze

Svislé zatížení na kouli(kg)                                                               61                                                                             nelze

Cena výbavy GT PACK                                                                665.000,-                                                                    935.000,-

 

Takže elektrokhár má akorát lepší zrychlení o 0,1 s.Naproti tomu má menší max.rychlost o 46km/h,má poloviční dojezd,dobíjení trvá dlouho,je o 343kg těžší a nedáte za něj ani přívěs nebo držák na kola.No a ve finále za tohle super eco přibližovadlo vysázíte o 270.000,- víc.Takže kdo má aspoň dvě třídy základky,tak v tom má jasno.Ostatní kupujou elektro a hrajou si na spasitele světa.

Uff :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsme u otázek a odpovědí...

Před chvílí jsme se vrátili domů, ještě jsme se stavovali na nákup, nabíječka u Lidlu bohužel obsazená, baterie téměř vybitá. Začala bouřka, elektrika nefunguje, tříkolka v garáži. Ráno nutně potřebuju do práce, pěšky to nedám.   CO MÁM DĚLAT ??? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   1 registrovaný uživatel

×
×
  • Vytvořit...