Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D


Weri 605

Recommended Posts

Sorry, ale hNISSAN NV 200 je snad nejšerednější dodávka po TAZ 1500, a je mi jedno jestli se spalovákem nebo elektrikou (a ta zvýšená verze s prodlouženým přesahem za zadní nápravou - to musí bejt teda fakt řidičská nirvána). 
Co se elektriky v autech týče - neshodneme se a ani jeden to nezměníme. Zatímco Ty jsi typický představitel nekritického nadšence - já budu šťastný za každý rok o který tu budou klasické spalováky fungovat dýl. To, co píše Radim o využití elektriky u kurýrek vidím jako nesmysl - Ty firmy (a samo i jejich řidiči) potřebujou auta, která budou BEZ POTŘEBY NĚJAKÉHO HLÍDÁNÍ schopná celodenního výkonu a ne, aby řidič přemýšlel, zda si může v autě zatopit nebo před touhle křižovatkou dokonce zablikat (:joke). Chvíli jsem taky u kurýrky jezdil a tak vím, že Ti kluci se kolikrát celý den nezastaví a kdyby jim auto 2 hodiny před koncem směny zahlásilo, že dál už ne-e, tak by měli fakt zásadní problém.
Zatím je naštěstí celá ta šaškárna s elektrikou jenom čeření vody s cílem co nejvíce lidí poštvat proti sobě - já věřím, že přijde ještě nějaká třetí, smysluplnější cesta nebo .... - a to už jsem tu psal. Je mi  50+, bůhví jak dlouho ještě budu moct reálně vrtět volantem a když ne doktoři, tak řízení uvnitř počítače mě od volantu vyhodí naprosto 100%ně

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radovanek Ano, jediny misto, kde to ma smysl, jsou ciste mestska zalezitost. Napr. jako je v Hradci Kral. - depo na Brezhradu, a cely mesto to pokryje. Ale na mezimesto uz je to fost naprd, protoze otocka pro naklad na Prahu znamena, ze uz si pak dal nezajedes. 

Kritika za vice nez trapne maly dojezd je vic nez na miste. Navic ta norma fakt nepocita s jizdou pod plnym vytizenim. A dodavka je od toho, ze je vytezovana.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Radovanek napsal:

Rozpoutáváte naprosto zbytečnou diskusi podpořenou akorát Vaší nechutí k elektromobilům

Nechuť ano, ale k fanatismu, který tu někteří vyvolávají. Nicméně, abych nebyl jen prudérní, elektrododávku vidím tak maximálně na ježdění po městě (třeba Česká pošta atd.)

Dodávkáři jezdí většinou takové štreky, že za cestu dají klidně nádrž a přes 1000km v kuse...

Kamarád jezdil s bagetama...700 denně nebyl problém. Takže asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Radovanek napsal:

...

  • 2 úrovně dojezdu, dle podle protokolu WLTP až 330 km;
  • ...

 kdežto Peugeot Expert Combi L2 2.0 BlueHDi 150 (2017)

obrazek.png.19be7ba011bbc291d506eb6fd6cade3d.png

hrubym vokem 1100km dojezd

Takže tohle:

před 18 hodinami, Radovanek napsal:

...

Má všechny vlastnosti vozu Peugeot Expert bez jakýchkoliv kompromisů, ...

...

 

 

mi nějak nesedí :myslim  :D

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Medvěd napsal:

Radime - mluvil jsi už někdy s nějakým kurýrem o tom, kolik hodin taková dodávka PPL, DHL nebo DPD je denně v provozu, kolik km za den najede, kolik kg balíčků má na hrbu a jak dlouho stojí "po práci" v depu, kdy by se jakože měla nabíjet? 

Sorry, ale myslím si, že z elektroverku by takoví kurýři byli fakt v sedmým nebi 

On za ten den těch km tolik nenajede pokud jezdí někde ve větším městě tak by se teoreticky do toho třeba 300 km dojezdu vešel. ALE oproti tomu jak měří a počítá fabrika ten udávaný dojezd tak ta dodávka jezdí jinak. Zkrátka rozjezdů je tolik kolik je balíků nafůře plus ty rozjezdy který jsou nutný provozem křižovatky apod. extra teď před vánocema nebo i jen teď v době boomu eshopů je ta dodávka ráno při odjezdu z depa málokdy naložena na nějakých 35-55% možnosti co je počítáno v této době téměř denně vyjíždí naložený na 100% prostorové kapacity  a minimálně na 85-90% váhové kapacity. Navíc ty kluci opravdu jedou na hraně všeho výkonu svého výkonu auta a to zkrátka nejde pokud nemám dostatečnou jistotu toho že když mrkne hladový oko tak že dojedu ještě 50-60 km a že dotankování a tudíž uvedení vozu do maximální pohotovosti je otázkou několika málo minut který spojím s tím že se na pumpě dojdu vy.hcat a koupím si něco do ruky abych to natlačil do pupku protože v tom fofru se musí i " zbytečná" zastávka využít na maximum.  A reálně žádné to depo není vybavené na to aby tam fungovalo třeba 15-20 nabíječek který dokážou ty baterky natlačit i za cenu toho že by tam byl člověk kterej by ty auta u těch nabíječek vyměnil v okamžiku kdy to bude nabitý na plnou kapacitu protože většina těch dep využívá tolik elektriky co jim dovolí infrastruktura jen pro svůj provoz natož aby tam byla ještě taková zátěž nabíječkama. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mu ještě zbyte třetinová rezerva energie ;) Ne, nezbyde, to je jasný. Ale dokud nebude relevantní statistika, kolik každý kurýr každý den najede, můžeme se jen a jen dohadovat. Bude takový, který najede 200 km, ale věřím, že jsou i tací, kteří najedou 100 km za den a jsou rádi. A nebude jich zrovna málo a ti by právě měli mít elektro. Vyřazení každého smradlavého auta, které blafe 11 hodin denně v centru města (protože ho logicky nevypínají), je dobré. Jakou rychlostí se po městě pohybují? Kolik mají zastávek, kdy jen pár minut stojí? Kdyby jezdil průměrnou rychlostí 30 km/hod (bavíme se o městě, ne o rozvozu po okolí), za 10 hodin najede těch 300 km. A k tomu ještě má zastávky na vyložení a předání zákazníkovi. Den má 24 hodin a ten kurýr také potřebuje někdy spát. O odpočinku a věnování se rodině si nedělám iluze. Mají můj obdiv a je to jednu z mnoha zaměstnání, které bych opravdu nechtěl dělat. Také se snažím, když zavolají, že jedou, být na chodníku dřív než oni, aby na mě nemuseli čekat. Radši čekám dvě minuty já, mě to nezabije, ale pro ně to je vzácný čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V posledním Světě motorů je o práci kurýra celkem dobrý a ku podivu i hodně pravdivý článek (jen pro info za den 300 - 400 adres s časem cca 1 - 2 minuty na doručení + k tomu ještě svozy z firem do depa) . Samozřejmě Vánoce a mumraj s tím spojený nejsou každý týden, ale věř mi, že i v běžném roce ten klasický kurýr, co má přidělen "rajón" má celkem hoňku (páč brigádníci fuč - Ti se berou jen na fofr období - a limity se odvíjí od toho, co se ještě dá stihnout, páč platit dalšího = platit další auto = zbytečné náklady = venku stojí 20 jiných, co si myslí, že těch XX hrubého je za spaní na mezi)

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svět motorů, dnes už uplacený plátek, zkus jim napsat, zda se na mail ozvou, kamarád nabízel něco, odezva žádná, jen kdo zaplatí, 1_2 min na doručení je blbost, kór u paneláků, já se snažím vše přes dpd, platba předem a dohoda se Zdendou je, že pokud neberu foun, tak to vždy dá na určené místo.

Stačí i lehce počítat, den má 24hod,1440minut a 400 zásilek by bylo 3,6minut na zásilku. 

Upraveno uživatelem Milan+
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dodávka nemá tachograf, pauza se neřeší (někam se zapíše). 

300 adres po 2 minutách je 10 hodin +nějakej přejezd do rajonu =12 hodin jak prd. K tomu je fakt, že jsi ve skladu o X hodin dřív a jsi rád, když jsi ve 22 v pelechu (proto se tam taky ty kluci většinou dlouho neohřejou) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to holt odvislé od lokalit - jsou rajóny, kde se nedá stihnout ani 200 adres a jsou jiné, kde se stíhat dá i mnohem víc. Každopádně znova říkám, že ten článek práci kurýra líčí docela pravdivě, což se samozřejmě někomu, kdo o tom slyšel v rychlíku, těžko vysvětluje 

P. S. 

Je možné, že v tom článku psali 200 - 300 adres, před sebou ho teď nemám. Pak už bys byl spokojený? 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož se Zdendou z dpd, který tam jezdí už svého třetího či čtvrtého MB, tak když je čas tak pokecáme, tak je mi jedno zda je to z rychlíku, vánoce mají hekt, letos supr hekt, ale pokud pojedu vsi, jak říká, tak brnkačka.

P.S. Když se stále přikláníš k vrtění volantem, tak proč jsi to tam vzdal? 👋

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tím chtěl básník říct? 

Já zas znám spoustu kluků, kteří to u kurýrek (třeba zrovna PPL) zkusili a velice rychle změnili štaci. Já jsem v současné době relativně spokojený a dělám práci, která mě baví a kde jsou tim, co a jak dělám, spokojení. 

Ale to už jsme od toho, jestli je či není elektroalmara vhodná pro využití u kurýrních služeb poněkud mimo. Já tvrdím, že pokud ano, tak pouze v omezeném rozsahu a jezdit bych s tím krámem vážně nechtěl 

 

P. S. 

Pokud jezdí Zdenda už třetího nebo čtvrtého SVÉHO Sprintera, pak to znamená, že byl u toho v podstatě od začátku, že má svou koncesi a tedy poněkud jiné podmínky (peníze ze zakázek) než kluci, co jezdí jako nájemní řidiči pod cizí koncesí. To je drtivá většina těch kluků, o kterých jsem mluvil stran fluktuace - dostat se k tomu moc u těch firem jezdit se svým autem není tak úplně jednoduché (vlastnit auto určité velikosti a stáří, jít do leasingu apod.). 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A vidíš, taky jsem to nechtěl,,ale kdyby byl Nevímjak místo za 1200000 v plné náloži za cca 600000, tak do toho jdu. A na dovču si vezmu benál či naftu, podle toho co je v baráku volné. 

Jináč co jsem chtěl říci si vyvoď sám 😀

Nekazme si svátky a přeji pohodičku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...