Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spojka?


Jaroslav.71

Recommended Posts

Dobrý den. Asi tři měsíce jsem šťastným majitelem vozu Peugeot 208. Tedy byl jsem šťastný, teď mám nahnáno.

Před pár dny se mi stala taková věc... Vyjíždím z boční ulice na hlavní, tuším na dvojku, sešlápnu spojku a vyndám kvalt (chtěll jsem dojet na volnoběh k další křižovatce na semafory kde byla červená) pustím spojku a v tom to škublo. Šlo jen o škubnutí a zpomalení, motor nezhasnul a auto nezastavilo. Rychle jsem znovu sešlápl spojku a sáhl na řadící páku, vypadalo to jako bych tu dvojku před tím nevyndal. Někde jsem četl negativní ohlasy na pětistupňovou manuální převodovku co se do 208 montuje, že prý je nepřesná.

Pokračoval jsem v jízdě normálně dál, žádný problém, na palubce se nic nerozsvítilo. Začal jsem ale slyšet trávu růst, zvuk motoru se mi zdál trošku hrubší a tak jsem kontaktoval servis Peugeot s tím že bych rád podstoupil diagnostiku motoru, že se mi něco nezdá (ono to bude nejspíš v pořádku, jsem jen vyplašenej). Za pár dní se tam mám stavit. Opravdu znervózňovat mne začalo to že když pouštím (ne sešlapuji) spojku tak slyším tiché cvaknutí. Ne vždy, když ji pouštím opatrněji tak se to spíše neozve než když ji pouštím náhleji. Zkoušel jsem to i na stojícím vozidle a taky to někdy cvaklo.

Tak se ptám, podělal jsem něco? Je to spojka? Převodovka? Mám si připravit velkej balík peněz? :nevim

Třeba někdo znáte, víte, slyšeli jste...

Upozorňuji že jinak jsem z 208 nadšen a chovám se k ní velice ohleduplně. Za tři měsíce najeto 2.800 km.

Jarda

 

Mimochodem, brzo mně čeká cesta na dovolenou (na letiště), doufám že mi to nekiksne cestou.

Upraveno uživatelem Jaroslav.71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ROZUZLENÍ:

Včera jsem byl v AutoDakaru v Teplicích, vysvětlil jim své obavy a podezření a bez vozu odešel s tím že mám očekávat telefonát.

Dočkal jsem se asi po dvou hodinách s tím že auto je v pořádku.

Při předávávní mne technik ujistil že zvuk motoru je OK a i to cvakání spojky že tam patří. Předvedl mi to na zcela nové 208 kterou mají zaparkovanou přímo na salonu. A to bych se býval hádal že jsem to dříve neslyšel... Měli prý to i na dílně a vozidlo zkontrolovali.

Kdyby nedošlo k onomu škubnutí které jsem popsal v prvním příspěvku, nic bych zřejmě neregistroval. Onen incident způsobil mou zvýšenou vnímavost k běžným jízdním projevům mého Pažouta. No a nebo mi po 500km upadne motor. :)

V servisu se ke mně chovali vlídně a technik měl pro mé obavy pochopení, dojmy z první návštěvy u nich dobré, mohu doporučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud to jde přímo ze spojky, tak takový cvakavý zvuk má i talířová pružina v přítlačáku,  z ničeho nic začne cvakat , zpravidla to samo zase přestane, dělají to i nová auta napříč značkama, nebo třeba po montáži nové spojky...

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...