Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba oleje Peugeot 308


Guest chleeba

Recommended Posts

Guest chleeba

Dobrý den,

měl bych dotaz ohledně zkušenosti se spotřebou oleje u Peugeota 308. Auto jsem koupil před dvěma měsíci, kdy mělo najeto 130 000 km a hladina oleje na měrce byla Max. (vrchní kulička). Najel jsem s autem po 2 měsících cca 1800 km a rozsvítila se mi kontrolka oleje. Po kontrole je hladina oleje na měrce na Min. (vrchní kulička). Dolil jsem tedy 1l olej Shell Helix 5W-30 a jsem s hladinou oleje trochu (cca 1cm) pod Max. hladinou oleje na měrce.

Chtěl bych se zeptat zdali je normální po necelých 2000 km dolívat litr oleje? Také zdali nepomůže změnit olej na 5W-40? A také zdali nemůže být závada třeba jinde?

Děkuji za rady a zkušenosti :)

Typ vozidla:
- Peugeot 308 (Hatchback)
- Rok výroby 2008
- Palivo - primární: Benzín
- Motor:    EP6C / EP6 / 5F05 (5FW), 1.6i 120 HP 16V (1 598 cm3), 88 kW @ 6 000 RPM, L4

Upraveno uživatelem chleeba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jako dolívat litr na 2tis km není úplně normální....prvně bych zkusil dát nee 5w40 ale 10w40....je hustější a pro naše podmínky a tvůj benzín plně dostačující . 

https://www.oleje.cz/forum/peugeot-citroen-b71-2290-t5615-15.html

...a ani u Ladi s rokem výroby 2016 není spotřeba oleje žádná hitparáda.....

 

Upraveno uživatelem celda1970
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest chleeba
před 11 hodinami, celda1970 napsal:

No jako dolívat litr na 2tis km není úplně normální....prvně bych zkusil dát nee 5w40 ale 10w40....je hustější a pro naše podmínky a tvůj benzín plně dostačující . 

https://www.oleje.cz/forum/peugeot-citroen-b71-2290-t5615-15.html

...a ani u Ladi s rokem výroby 2016 není spotřeba oleje žádná hitparáda.....

 

Děkuji za radu pročetl jsem si odkaz a při kompletní výměně oleje zkusím přejít na 10w40 a uvidím co to bude dělat. Nějaké doporučení na olej? Našel jsem tady tenhle a podle recenzí si ho pochvalují: https://maziva.heureka.cz/mogul-extreme-10w-40_4-l/specifikace/#section

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest chleeba
před 3 hodinami, jarokare napsal:

ozzy56 má pravdu , pro tenhle motor je předepsanej olej 0W30 nebo 5W30 . Jinej bych tam nedával , už jenom kvůli zbytečnýmu zakarbonování motoru ...

Děkuji za radu :) uvidím jak to bude dál po nalití 1l olej Shell Helix 5W-30 jsem si vynuloval na palubním počítači pozici 2, kterou mám teď pro měření ujetých kilometrů vs. spotřeba oleje. Po kompletní výměně oleje nejspíše tedy znova za 5W30 (našel jsme na internetu že tento by měl být ok --> https://maziva.heureka.cz/total-quartz-ineo-ecs-5w-30_5-l/recenze/#section) nebo 5W40 zkusím opět měření vynulovat a uvidím jestli se to zlepší nebo ne.

 

Upraveno uživatelem chleeba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně papalo VTi cca 1l na 5000km, je to spíše vlastnost, než závada. Jak píše Ozzy, jiný olej než specifikuje výrobce bys lít rozhodně neměl. Ptal jsem se známého mechanika z autorizáku a říkal, že rozhodně nedávat hustší olej kvůli dimenzaci mazacích kanálků na danou viskozitu. Na vlákno, co jsi našel na Oleje.cz jsem kdysi narazil taky. Jako hlavní "odborník" tam vystupuje nějaký strejda, který hodnotí kvalitu oleje podle "kulatosti" zvuku motoru - to není zrovna berná mince... Dej tam předepsaný Total Quartz INEO ECS, doporučuju - pokud máš možnost - provést výměnu sám. Po zahřátí nechat olej pořádně vykapat - mně kapal ven ještě po dvou hodinách od otevření vany! Pak se doporučuje trochu propláchnout motor novým olejem při pořád otevřeném šroubu, díra není v nejnižším místě vany a ten nový olej aspoň částečně zbytky toho starého vytlačí. No a pak uvidíš...

Ještě je možnost koupit Mobil ESP FORMULA 1 (5W30), ten plní stejnou normu PSA B71 2290, ale má vyšší kinematickou viskozitu - 3,6 oproti 2,9 (asi MPa, jednotku si nepamatuju), což by mělo znamenat pevnější olejový film a nižší spotřebu oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...
V 22. 8. 2017 at 9:56, ozzy56 napsal:

olej 10W40 bys do tvého motoru lít neměl :myslim

Je to polosyntetický olej! Rozhodně nelit do motoru VTI s proměným časováním.Když už tak 5w40 plná syntetika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...