Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Koupit nebo nekoupi? 607 HDi


IcyLuke

Recommended Posts

Ahoj všem,

potřeboval bych radu. Mám malé auto (Renault Thalia) a už nějakou dobu mi vadí ten nedostatek prostoru. Teď se mi naskytla možnost (levně) koupit Peugeot 607 od příbuzných. Mají ho dovezené z Francie, jezdi s nim cca 8 let a za tu dobu do něj nasypali spoustu peněz, skoro každý ze známých problému tohoto modelu je potkala. Co jsem pochopil, tak momentálně je auto mechanicky v pořádku, jediný problém kvůli kterému si nejsem koupí jistý, je elektronika. Palubní počítač špatně počítá spotřebu a špatně ukazuje čas, kromě toho se autu občas spustí alarm, když stojí zaparkované. Co se mě týče, tak tyhle jednotlivý problémy za ty peníze překousnu, alarm sice žere baterku, ale nebude problem ho nechat odpojit. Moje otázka zní - zda by jste auto v takovém stavu za 10-15 tisíc koupili? Výměna kabelů, elektroniky (která možná bude nutná) by nebyla levná záležitost. 

Tuším, že se jedná o verzi s motorem 2,2 HDi před faceliftem, výbava určitě nebude nejvyšší, jelikož barevný displej chybí, z dětství si ještě vybavuji, že v tom mají sluchátko a automat.

Můj neobjektivní názor je takový, že za ty peníze se toho auta můžu kdykoli zbavit, tudíž krom peněz za úřední úkony bych skoro nic neprodělal. Ale jak jsem psal - největší obavy mám z té elektroniky, pokud mi ze zkušenosti povíte, že se problémy s elektronikou budou stupňovat, tak do toho určitě nepůjdu. Každopádně se mi auto vždycky líbilo, ideálně bych rád slyšel nějakou podporu :D

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud auto ma baterii dobrou a ma original radio nemuze byt problem s casem - k tomu sekunduje ta spotreba - asi by nebylo od veci jednou za cas ji resetovat

asi tejden zpatky sem potakl dedulu (cca 60 let) ve 307 kde mu na PP blikal datum 1.1.2005 a cas ne vic jak 2 hodiny a vsechno ve francoustine
pochopil sem ze dedek asi doma v garazi auto umrtvi odpojenim baterie a nejak nevedel jak to cele zpatky nastavit

Upraveno uživatelem Havlicek.Lukas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Havlicek.Lukas napsal:

pokud auto ma baterii dobrou a ma original radio nemuze byt problem s casem - k tomu sekunduje ta spotreba - asi by nebylo od veci jednou za cas ji resetovat

asi tejden zpatky sem potakl dedulu (cca 60 let) ve 307 kde mu na PP blikal datum 1.1.2005 a cas ne vic jak 2 hodiny a vsechno ve francoustine
pochopil sem ze dedek asi doma v garazi auto umrtvi odpojenim baterie a nejak nevedel jak to cele zpatky nastavit

Co vím, tak kvůli tomu samovolně spouštějícímu se alarm odpojují baterku. Máš pravdu, že to může být tím, pokud se ty problémy neobjevily ještě před tím pravidelným odpojováním baterie. Dejme tomu, že tohle může být problém s počítačem, ale ten alarm to nevysvětluje.

Koncem srpna se s těmi příbuznými uvidím, tak uvidím jestli mi nesdělí ještě nějaký problémy, případně jestli je někdo nepřesvědčí, že to auto můžou prodat za víc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, StibTo napsal:

Cena by byla skutečně 10-15 tisíc ? Tak to je minimálně na zvážení ;) 607 před faceliftem v nějakém slušném stavu pod cca 50 neseženeš ...

Oni jsou z toho auta zoufalí. Nevím za kolik ho tehdy koupili, ale narvali do něj dalších 150 tisíc... Nevím za co přesně, já si jen pamatuju, že na tom kdysi měnili chladič s klimou co odešel, turbo, zapadly jim okénka...

Posledně mluvili o tom, že ho chtějí dát na šrotiště. Uvidíme jak moc s tou cenou budou chtít ještě hýbat. Za jakou částku by podle tebe byla koupě toho auta stále rozumná ? Pokud je v něm vážně problém s elektronikou který bude nutný řešit, tak je podle mě i těch 15 tisíc moc... Já bych měl limit, tak 20-30 tisíc, víc si za takovou Pandořinu skřínku nemůžu dovolit zaplatit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som ešte pozrel či náhodou nie je zlá druhá batéria v kufri, pretoze kvôli nej dokáže elektronika blbnut. Inak je 2.2hdi výborný motor. Sam ho vlastním a viem že tieto motory vedeli nalietat veľa ak si sa o to staral...

     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle mě je doba 607čky už pryč--taky se mi to auto stále líbí, ale prostě už nee, chce to chlapa co autům rozumí, bude ochotný investovat nejen peníze, ale hlavně i čas...,plno dílů jen v autorizáku za hrozný peníz, i když netvrdím, že nejdou sehnat na vrakáčích atd., kolega nade mnou má pravdu :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Driver napsal:

No oproti Thalii více místa a také více peněz za údržbu a opravy...aby jsi z toho nebyl nešťastný ty. I když ho koupíš za málo peněz tak se ti může stát, že budeš pořád něco řešit a jezdit busem :)

V tom máš určitě pravdu, pořád by mi zbyla v záloze Thalia. Rád bych si 607ku koupil, protože se mi líbí dlouhý roky a ještě nikdy jsem si nekoupil auto, které bych opravdu chtěl. Jestli bych auto koupil za pár tisíc a objevil se drahý problém k řešení, tak bych ho obratem prodal. Určitě nemám v plánu do auta nacpat dalších 150 tisíc na opravách.

Ale jak jsem napsal, rád bych si konečně koupil auto se kterým se budu těšit na další jízdu :D Samozřejmě jsem četl jak je tenhle model problémový... :nevim

Jaký je tedy riziko s koupí 607 za takové peníze? Když ho koupím za 15 tisíc a nebude to vrak, je reálný, že se ho za takové peníze i zbavím?

Nějaká rada na co u tohodle modelu koukat až se na něj pojedu podívat? Mám docela obavy z automatu, je vůbec spolehlivý ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takovéhle auto se kupuje jako hračka nebo jako loterie. Máš rozmyšleno, co s tím budeš dělat, až se to zastaví? Jak a kam to potáhneš do servisu, jak to necháš řešit? Idea, že to za 15 prodáš dál je dost naivní, jen odtah a prohlídka v servisu ti v tom udělá další zásek a ti, co kupují nepojízdná auta tě stáhnou z kůže. Ale jestli to to nevadí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čili se prostě nevyplatí kupovat ať by byla cena jakákoli. Určitě ho nechci kupovat za každou cenu, když je skoro jistý, že se to auto brzo zastaví. Věděl jsem, že jsou francouzi poruchový. Zviklala mě nízká pořizovací cena a samozřejmě moje nadšení :D

Každopádně děkuju za rady, svým způsobem jsem i tohle chtěl slyšet :)

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyplatí se to jak komu. V tom je kouzlo kupování aut. Já mám doma podobnou hračku, co se může kdykoliv zastavit a konec. Zatím nahopsala asi 1500km a nezastavila se, ale neznamená to, že nekiksne v dalším okamžiku. Když s tím počítáš a umíš si s tím poradit, klidně si to kup. Pokud ne, nekupuj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, StibTo napsal:

Kolik to má vlastně najeto ?

+/- 220 000

Vůbec nevím jestli to má po rozvodech a jiných pravidelných servisních úkonech. Koncem srpna si o tom autě něco poslechnu tak jako tak. Až budu vědět konkretní detaily, tak se o ně klidně podělím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...