Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Navi z číny - problém se zvukem


Sovicka

Recommended Posts

Ahoj,

tento problém už řeším soukromě tady na fóru z HonzouZ, ale zkusím i vás ostatní......třeba tu je někdo, kdo už tu navi má.....a přispěje radou.....

Objednal jsem navi z číny na můj Peugeot 307 CC. Navi dorazila, nainstaloval jsem jí, roztahal dráty a stavil se za HonzouZ a povolilo se v BSI vše potřebné(nejen navi, ale i tempomat, svícení, atd.). Jediný problém je, že aktuálně nejde zvuk do repro v autě. V navi je klasický Android verze 4.xx. Nahoru místo klasického displeje jsem frknul kapličku s navi, od ní natáhl drát který má na jednom konci XXpin do navi a na druhém konci dvě klasické koncovky rádia, do jedné samičky se zasune koncovka do původního origo rádia(origo drát od Peugeotu) a druhá koncovka se zasune do samičky původního rádia....tohle se blbě popisuje, takže jsem to raději nafotil....

Kontroloval jsem zapojení drátů na konektorech a mělo by vše odpovídat zapojení na AUX1, nicméně zvuk nic. HonzaZ mě v BSI povolil AUX1, ten byl původně zakázaný a nastavil tam parametr MUTE(cca tak nějak zněl ten parametr). Nicméně v rádiu pokud zmáčknu source, tak vyberu jen CD a nebo rádio, AUX tam nedokážu dostat(což ani nevím, zda má jít). Prostě z té navi zvuk na AUX neproteče....

Nenapadá vás něco, nebo nemá tuto navi také někdo v autě?

Přiložil jsem spoustu fotek, jak jsem nafotil ty koncovky:

1-origo samec(původně měl padnou to samičky v origo rádiu)

2-origo samec(původně měl padnou to samičky v origo rádiu - AUX nebyl zapojen vůbec)

3-samička od navi

4-samička od navi(do ní jsem zacvaknul origo samce do rádia

5-samec od navi, zde je vidět ten AUX, resp jen ten 12pin

6-samec od navi, zde je vidět ten AUX, resp jen ten 12pin

7-samec od navi, zde je vidět ten AUX, resp jen ten 12pin(tady je vidět detail na zapojení AUX1)

8-komplet kabeláž k navi(akorát můj model nemá amplifier)

 

díky

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

5980c1e5ca812_Alinavi.thumb.jpg.27c71b9ba1be1c5c54cc3672ce169025.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Sovicka napsal:

HonzaZ mě v BSI povolil AUX1, ten byl původně zakázaný a nastavil tam parametr MUTE(cca tak nějak zněl ten parametr).

 

 

Aha - z této věty jsem to pochopil, že jste nastavili MUTE na AUX1...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, tibko42 napsal:

Načo kupujete tie čínske sprostosti do áut? Akurát si s tým môžte posrať celú elektroniku.

     
 

To ti povím naprosto přesně.......protože autem bude jezdit moje manželka.....a nevím jak u vás doma, ale u nás má žena problém někdy vyjet i od nás z města.....a mě neba pak přijímat hovory a navigovat jí přes telefon.....tak proto:-). V každém případě se s tím nedá nic zkazit v autě, tedy čistě teoreticky.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou tam tři volby AUX : - nepřítomen

                                        - klasický

                                        - s externím mute (HF nebo navi)

Pokud bych ti navolil klasický, tak bude možno ho přepnout ovladačem "source" , ale nebude automaticky přepínat podle nějakého připojeného zařízení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V rámci pokusu o nalezení chyby bych zkusil nastavit aux na klasický, jestli to bude něco říkat. Jinak nevím, jak je to u 307, ale u nové 308 mně aux (normálně kablík do rádia) taky nešel, musel jsem mu v menu nastavit hlasitost z "nula" na "střední". Sice pochybuju, ale třeba to bude takováhle blbost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže mám kulový a né schéma....a když jsem ho kluka čínskýho dneska poptal, tak poslal fotku kabelů.....takže za nula bodů....

Bohužel to bude muset jít metodou pokus omyl....a nebo práci přenechat někomu, kdo s tím má zkušenosti...

Zkusím se domluvit s HonzouZ a přepneme to na ten pevný AUX a uvidíme, když to půjde....sláva, je problém jen v AUX a pokud nepůjde, pak je to v řiti a bude se hledat dál.....

díky

P.S. Docela mě překvapilo, že tu navi nikdo nemá, že se s tím nikdo nezabýval.....jsem myslel, že tu pár lidí bude....chápu že origo je origo, ale dle mého je Android už dál a cena za origo a vůbec jí sehnat a pak připojit.....spousta práce a nervů....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 8. 2017 at 14:22, Sovicka napsal:

Kontroloval jsem zapojení drátů na konektorech a mělo by vše odpovídat zapojení na AUX1, nicméně zvuk nic. HonzaZ mě v BSI povolil AUX1, ten byl původně zakázaný a nastavil tam parametr MUTE(cca tak nějak zněl ten parametr). Nicméně v rádiu pokud zmáčknu source, tak vyberu jen CD a nebo rádio, AUX tam nedokážu dostat(což ani nevím, zda má jít). Prostě z té navi zvuk na AUX neproteče....

Ak sa ti po prepnutí tlačítkom source nezobrazí na display AUX,niečo nie je v poriadku.Na zopnutie cez mute by mal byť privedený signál ext. zdrojom do rádia.Aké napätie na aký pin neviem.Mohol by to byť pin 14,ale treba si byť istý.Schéma konektorov rádia by nebola? Skúsil by som ešte na aux aspoň provizórne pripojiť napr. mobil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, u těch prvních navi se dodávalo i čínské rádio jako komplet na výměnu, ale běžely na WINCE 6.0, což jsem nechtěl, protože jsem nevěděl jak by to bylo s chybama z origo displeje. A kromě toho tyhle poslední kousky už mají Android, což je rozhodně lepší volba, než ty WINCE.

No, pin 14ka to je, to už jsem našel dle schématu.....a ta je prázdná v tom vstupu z čínského káblu do origo rádia, takže ani makat nemůže. Proto vsázím na to trvalé přepnutí na AUX1 a vybrání zdroje přes SOURCE. To si teď musím nechat překonfigurovat, páč konfigurovátko nevlastním:-) To je defacto poslední možnost.....pak na to koukne bratr a pokud ani on to nedá, pak si případně udělám někdy výlet do Kolína za Lukášem:-), když se tak pěkně nabídl.....a když ani tam nic, tak pak se na to už VY.ERU a prokleju všechny číňany:-)

dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...