Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Benzín v Nafte


eptY

Recommended Posts

Zdravím, mám taký problém. Požičal som auto známemu, ktorý mi pri vracaní auta natankoval asi polovicu nádrže benzínu.

Prešlo sa na tom asi 20km, zistil som to až vtedy keď mi auto začalo hádzať pri 3000 otáčkach do núdzového režimu a musel som ho naštartovať odznovu.

Viete mi niekto poradiť čo stým. Stačí vytiahnuť všetko z nádrže, vymeniť palivový filter a natankovať naftu? 

Moje auto : Peugeot 306 2.0 HDI 66kw 99

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No polka nádrže bola nafta, a on to doplnil do plna benzínom. Zajtra to vytiahnem celé, vymením ten filter a pridám aditívum. Dúfam že to bude okej.

 

Inak niake nápady čo s cca 50l tej zmesi? Dá sa to niak oddeliť ešte, prípadne niako využiť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když něco podobného udělal syn kolegy s TDi Sharanem, tak směs nafty s benzínem vyjezdili na Zetoru 6511

Takže pokud máš poblíž nějakého zemědělce či majitele podobně starého traktoru, tak je to také řešení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych nějakou směs do HDička nelil. :bojim Dávám do něj jenom EuroOil a občas i VIF, ale nic, co by smrdělo benzinem se k němu nesmí ani přiblížit. Zatím mi věrně slouží, už má dost nahrkáno s původními komponenty a doufám, že ještě něco nahrká. 

Do staré komůrky nebo traktoru bych to nalil, ale do HDi ne... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska som to konečne dorobil, vycucol som to všetko, vymenil filter, tam som hneď nalial naftu. Pridal som aditívum a dotankoval. Všetko šlape našťastie ako má. Už mi nevypína nič.

Tu zmes som predal známemu do felície. :)

 

Ďakujem všetkým za rady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...