Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Občas nereaguje na dálkáč


filoyof012000

Recommended Posts

Ahoj

 

Poslední dobou se mi sem tam stane, že auto při odemykání nereaguje na dálku (ani na tlačítko odemčení, ani otevření dveří). Když odemknu klíčem, tak to začne fungovat. Když to nejde, nereaguje ani na jeden z obou ovladačů co mám. 

Mimo to se mi už 2x stalo, že po otoční klíčkem se rozsvítí potkávačky, i když ovladač je na zhasnuto... 

 

2,2 HDi 94kW, rv. 2003 takže VAN verze... 

 

Čím to může být a co případně řešit?

 

Honza

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vypadá , že blbnou páčky pod volantem (v páčkách je přijímač dálky a když blbne komunikace , tak se automaticky po zapnutí klíčku rozsvítí světla - nouzový režim) , zkus je odpojit , vyčistit konektory kontaktolem a zase zapojit , jestli to nepomůže ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 8. 2017 at 10:52, filoyof012000 napsal:

A

Mimo to se mi už 2x stalo, že po otoční klíčkem se rozsvítí potkávačky, i když ovladač je na zhasnuto... 

 

Předtím nikdy? Takhle se chová funkce denniho  svíceni. Budíky se nerozsvítí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Denní svícení, pokud je tím myšleno automatické rozsvěcení při zhoršených světelných podmínkách bylo vypnuté a ani jsem netušil, že auto tuhle funkci má. Zkusil jsem ji aktivovat a po jednom dni yase vypnout (ona při povinném svícení pořád nemá moc smysl). 

Ty světla se skutečně rozsvítily ihned po otočení klíčku, ne až po nastartování. Stalo se mi to jednou asi před čtvrt rokem a pak tento týden ve středu ráno. 

Chová se to tak, že někdy nejde auto odemknout dálkou, ale po odemčení klíčem jde dálkou zamknout a pokud hned zase zkusím odemknout, tak to jde... Ve středu to ale nešlo odemknout zase asi po hodině stání, několikrát se to opakovalo.. následně jsem auto zaparkoval a ve čtvrtek večer dálkou normálně odemknul... 

Napadá mě, nemůže to být slabší baterkou? Je tam nějaká, se kterou jsem auto před 2,5 rokem koupil, nevím, jak stará a v zimě, když to bylo odstavené v mraze, tak se mi párkrát rozblikaly nouzovky po otočení klíčem, což značí podpětí... vždycky jsem ale nastartoval... 

Zkusím ji změřit naprázdno a případně dobít, občas to dělám i tak... a tyhle vedra jsou pro baterku horší než mráz... až si skoro říkám, jestli před cestou na jih radši nekoupit novou...

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Sice je to už starší vlákno ale kdyby by měl někdo stejné potíže, tak vězte že je to slabší baterkou. Když je baterka slabá, tak se po každém nastartování rozsvítí varovné blikače. I dálkové ovladání pak hůře reaguje. Opakuje se mi to každý rok když začnou mrazy. Řeším tak že vždy před zimou nabiju baterku a pak je vše zase ok. Nebo rovnou kopit novou baterku. Tohle auto má přeji jen velkou spotřebu el. energie.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...