Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zápach výf. zplodin a regenerace FAP


maus

Recommended Posts

Zdravím,

snažil jsem se najít obdobné téma, ale neúspěšně.

Občas, už asi po čtvrté (najeto 20.000) se objeví v kabině při zastavení (konec jízdy, křižovatka ap) silný zápach výfukových zplodin. Při prvním výskytu jsem auto dokonce nechal odtáhnout do autor. servisu - jak se dalo ale očekávat, vše OK a úplně mě dostali dovětkem, možná by nebylo na závadu pořídit si hasící přístroj. Časem jsem vypozoroval (pouze na základě vyšší aktuální spotřeby), že se to asi děje když zastavím při běžící regeneraci FAP. Máte někdo podobnou zkušenost, nebo to bude něco jiného?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani při regeneraci, nebo zastavení když probíhá, by jsi neměl cítit výfukové plyny.

V autě necítím nic, při vystoupení v době regenerace je cítit "rozžhavené železo" (asi nejblíže když svařuješ klasickou elektrodou), ale zcela jinak než výfuk.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem to na 407. Vždy po delší jízdě když jsem zastavil a nechal nastartovaný motor byl cítit zápach výfukových zplodin. Přetěsnil jsem vstřiky (netěsnil sice jeden, ale nechal jsem udělat všechny) a bylo po smradu. Jednalo se motor 1.6 hdi 80kW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najezdím měsíčně 5.000 km a uvedené případy by se asi projevovaly častěji. Poslední dva výskyty byly určitě při regeneraci (vyšší spotřeba, horké zpětné zrcátka a zadní sklo) a zápach byl v kabině při zavřených oknech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Ale to by citil porad, kdyby to byla objimka, ne jen pri regeneraci. 

Jsou to opravdu zplodiny? A jestli jo, zda je to stejny zapach, jako ten co normalne vychazi z vyfuku (prosel katalyzatorem), nebo je stiplavejsi (neprosel katalyzatorem) a je daleko neprijemnejsi. Spatne se to popisuje, proste ten stiplavejsi je jako ze stare Avie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...