Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kúrenie - alternátor


Antoan80

Recommended Posts

ja som ti to radil preto sa pytam ,po odpojeni zeleneho cidla sa musi roztocit sahara na max pokial vsetko facha jak ma 

tiez sa da spustit cez diag  ta sahara

k tomu ventilatoru najcastejsie odchadza ten regulator co je pod kastlikom spolujazdca blizsie k tunelu 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

inak sahara sa mi na tomto motore vzivote nezopla len ked som zapol klimu

ten motor sa nehreje ani pri nakladacke ,a to mam este nacipovane  tebe s tymy 66kw sa nezopne asi ani omylom 

na tej stene su este dva predradne odpory (idu do nich konektory) na dve rychlosti ventilatora v ich vnutri sa vie prepalit tepelna poistka takze aj tie zmeraj 

odpor ma tri piny a tusim medzi pinmi 1-3 ti musi merak ukazat  odpor blizky nule 

respektive medzi vsetkymi troma pinmi (ich kombinacia) ti musi ukazat odpor blizky  nule vtedy je ok  ,oba odpory merias stejnym postupom  ak medzi niektorymi pinmi bude odpor nekonecny  tak je zly 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ked sa roztocila tak sahara po odpojeni cidla   funguje  na maximalnu rychlost 

jezis ja zil v tom ze mas 406 ku :D a to ty mas 306 bol tu este jeden  s pokazenym altikom a mal 406 a som si vas zamenil tak sry

tak sry  tie odpory neviem ci mas  ale asi nie  nemas to sa davalo len ked bola jedna sahara  

skontroluj tie relatka na stene ci ich piny niesu zaoxidovane 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu je rezistor kurenia s 306 ale neviem ci sa to zhoduje s tvojim HDi toto reguluje vykon kabinoveho ventilatoru tak sa tam pozri a zistis to akurat ty pozeraj  na pravu stranu  na videu je anglicak taktiez by tam malo byt rele   pod volantom v poistkovke  ktore spina ten ventilator  

 

tu mas este jedno videjko 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proste odekluj ten plast pod steracami a uvidis tam ventilator a ten bude tam mat bud ten rezistor

alebo bude na nom elektronicky regulator (taky lichobeznikovy  chladic)

alebo napis vin a pozrem sa ktory typ tam je

ale ak mas klimu mal by tam byt ten elektronicky regulator na ventilatore  a z vrchu po odeklovani nic neuvidis respektive len klapku 

elektronicky regulator https://www.aliexpress.com/item/For-Citroen-Peugeot-3-Pins-brand-New-Blower-Motor-Resistor-6441A1-6441-A1-5HL351321121-5HL351321-121/32826427425.html?spm=2114.10010108.1000013.5.4b24ae2biT5dPv&traffic_analysisId=recommend_2088_3_82199_new&scm=1007.13339.82199.0&pvid=d63cec0c-f8ce-4507-9dfe-77d4bd0fabcd&tpp=1

 

ale podla tej tvojej fotky hnedeho konektora na ventilatore sudim ze tam je elektronicky regulator  cerveny privod ,cierny kostra a ten tenky ovladaci kabel pre ten regulator 

na cervenom oproti ciernemu si nameral 12volt to je ok privod je v poriadku 

trebalo by este zmerat ten tenky kabel (ovladaci od panelu) ci reguluje PWm signal ale osciloskop nemas asi takze to nepomeras jedine ze v paneli kurenia je len obycajny potenciometer tak to s merakom pomeras  co je asi aj tvoj pripad  lebo digi klimu to asi nema 

takze by som vybral ventilator 

demontoval z neho regulator , a samotny ventilator pustil priamo z baterky ak sa roztoci je ok

a bude treba vymenit ten regulator 

mas to 50 na 50 bud regulator alebo panel topenia ked nepomeras ten ovladaci kabel

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VF37ERHYE32993068

"trebalo by este zmerat ten tenky kabel (ovladaci od panelu) ci reguluje PWm signal ale osciloskop nemas asi takze to nepomeras jedine ze v paneli kurenia je len obycajny potenciometer tak to s merakom pomeras  co je asi aj tvoj pripad  lebo digi klimu to asi nema "

Meral som tenký kábel oproti červenému, pri vypnutom ventilátore cca 12,45V, pri zapnutom na plno cca 8,70V.  Auto bolo naštartované.....

Kedy sa zopína sahara? Niekde sa mi stráca voda, cca 1,5 deci na 20 km, zohriate to bolo na max.80 stupňov. Neviem ale kde, nevidím nikde nič mokré.

Upraveno uživatelem Antoan80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty tam asi nemas pwm regulaciu to by si muse mat digi klimu 

zrejme funguje ovladanie len si to meral naopak  oproti ciernemu si mal a  nie cervenemu  preto to napetie klesalo ale to nevadi odfajcit tam nemas co 

tak ten ventilator vyber  rozmontuj ho odstran z neho regulator a ventilator pust na baterku ak sa roztoci  treba novy regulator 

 

ked ti funguje klima ,tak po zapnuti klimi sa sahara roztoci na pomalu rychlost 

maximalna rychlost ti funguje ak si odpojil modre cidlo a sahary sa roztocili 

stupne ti neviem povedat  ale ten motor normalne neuvaris to by si musel drzat na podlahe a umyselne tomu ublizit 

a tomu na emisnej povedz nech si vytaca svoje auto  a nie tvoje  posli ho rovno vies kam 

tam staci dvakrat trikrat zaturovat a hotovo namerane 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napr. ked necham auto vrčať a bude sa zohrievať, tak sa po čase musí pustiť sahara? Lebo sa nepustila ani na tej stk keď sa auto varilo, preto som myslel či to čidlo nie je zle.

Ešte kuknem za maskou tie pinny. tie by teda nemali mať žiadny odpor merané oproti sebe?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ventilator som vybral, odpojil regulator a na baterke sa roztocil. Ked som po vybrati skusal rucne, kladol chvilu odpor ale potom pohoda. Vsetko som vystriekal sprejom na kontakty a poskladal. Ventilator ide a je namontovany v aute. Dakujem ti krtek za pomoc,bez teba by som to.neurobil.

Zhodil som masku, vybral relatka , zasuvky vystiekal tak isto sprejom na kontakty a poskladal. Ale neviem ci sahara funguje. Relatka som premeral len podla obrazka odpory a ukazuju vsetky rovnako, tak predpokladam ze su dobre a neboli ani kontakty nejako poskodene. Tak neviem ako ju otestovat.

Klimu nepouzivam,je prazdna uz par rokov a je aj lozisko v prdeli na kopresory klimatizacie. Ale ked ju zapnem,svieti kontrolka, sahara sa neroztoci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...