Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problikavani svetel pri jizde


Gwi

Recommended Posts

Zkousel jsem prohledavat forum, ale vypadlo na me jen par prispevku, pricemz zadny nepopisoval stejny problem, jako mam ja, tak bych se rad zeptal mistnich guru a poprosil o radu.

 

Jiz delsi dobu (cca pul roku) se mi u meho P308 (1.6 benzin bez turba, r.v. 2008) pri jizde deje, ze se zapnute predni svetlomety na zlomek az 2 sekundy v nahodnych momentech vypnou a opet zapnou. Dlouho jsem se snazil vypozorovat, zda ma nejakej styl jizdy vliv na vypinani, ale nenasel jsem nic. At uz jedu pomalu, rychle, rovne, zatacim doleva/doprava nebo parkuju, tak ve vsech techto pripadech se mi svetla na chvili vypnou. Nekdy jen jednou behem jizdy a nekdy treba i 10x ci vicekrat. Nutno dodat, ze se nevypnou jen svetla, ale i palubovka.

 

Byl jsem s tim v servisu a tam mi bylo receno, ze pokud se chyba objevuje takhle sporadicky, tak bude tezke ji najit. Pravdepodobne bude zkrat nekde v kabelech a bude nutne celou kabelaz proverit, coz bude znamenat mravenci praci na dlouho a jeste s nejistym vysledkem.

 

Ja se k tomu priklanim taky (bydlim na sidlisti a urcite bych nebyl prvni, komu kuna nebo nekdo ji podobnej nazvykal kabely), jen jsem se chtel s nekym poradit, jestli tohle treba neni nejaka znama chyba P308 a nestaci tedy jen vymenit nejakou soucastku. Pripadne jestli nemate reference na nejakeho sikovneho elektrikare v Praze a okoli?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, podle tvého popisu soudím, že problém bude určitě v elektrice, zřejmě hlavní větev, když zhasne jak palubovka tak světla. Nicméně myslím si, že šikovný elektrikář by to měl odhalit. Já se svojí 206-kou, která také trpí na uhnilé kabely a studeňáky jezdím za Prahu k panu Liškovi http://www.autoelektroliska.cz

Je to ve směru na Příbram cca 30 Km od Prahy. Kvalita odvedené práce je výborná a rychlá. Žádné šílené čekačky 3 týdny jako v Praze. Takže jestli ti není líto benzínu, zkusil bych to tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To už není problikávání , ale výpadek světel - může to dělat víc věcí (Lucas , BSI , špatný napájení) , chtělo by to napíchnout na diag a podívat se do deníku závad BSI . Taky jsi popsal ten výpadek přístrojovky trochu povrchně , nevím , jestli vypadne jenom osvětlení přístrojovky nebo celá včetně budíků , jestli máš snímač deště a osvětlení , jestli to dělá na polohu AUTO nebo i v manuálním režimu - zkus to víc rozepsat

Upraveno uživatelem jarokare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 7/27/2017 at 3:36 PM, Sroty said:

Ahoj, podle tvého popisu soudím, že problém bude určitě v elektrice, zřejmě hlavní větev, když zhasne jak palubovka tak světla. Nicméně myslím si, že šikovný elektrikář by to měl odhalit. Já se svojí 206-kou, která také trpí na uhnilé kabely a studeňáky jezdím za Prahu k panu Liškovi http://www.autoelektroliska.cz

Je to ve směru na Příbram cca 30 Km od Prahy. Kvalita odvedené práce je výborná a rychlá. Žádné šílené čekačky 3 týdny jako v Praze. Takže jestli ti není líto benzínu, zkusil bych to tam.

Diky za reakci a tip, zkusim ho. Urcite mi nevadi si nekam zajet, kdyz budu mit pocit, ze o me bude dobre postarano :)

On 7/27/2017 at 3:49 PM, MJSytic said:

Tak min. jednoho Peugeot elektrikáře na klubu máme :myslim Snad si to přečte a poradí :) 

Poradim se s nim, dekuju za teplej bonz :)

On 7/27/2017 at 5:13 PM, seseld said:

Mne to tiež preblikavalo na p308.Po výmene batérie všetko ok.

Baterii jsem menil pred 2 mesicema a problem jsem mel i predtim, takze baterkou to podle me nebude. Vypada to, ze muj sotek bude zakopan nekde hloubeji :)

On 7/27/2017 at 6:13 PM, jarokare said:

To už není problikávání , ale výpadek světel - může to dělat víc věcí (Lucas , BSI , špatný napájení) , chtělo by to napíchnout na diag a podívat se do deníku závad BSI . Taky jsi popsal ten výpadek přístrojovky trochu zevrubně , nevím , jestli vypadne jenom osvětlení přístrojovky nebo celá včetně budíků , jestli máš snímač deště a osvětlení , jestli to dělá na polohu AUTO nebo i v manuálním režimu - zkus to víc rozepsat

Na diagnostice to bylo, kdyz jsem resil spatne starty. Nic jineho se tam neobjevovalo :(

Cela pristrojovka zhasne - jako kdybych otocil klicem do nulove pozice. Snimac deste nebo osvetleni nemam. Jedina vybava, co souvisi se svetlama, je automaticke zapinani potkavacek pri nastartovani, ovsem to jsem vypnul a zapinam/vypinam svetla manualne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 7/27/2017 at 3:36 PM, Sroty said:

Ahoj, podle tvého popisu soudím, že problém bude určitě v elektrice, zřejmě hlavní větev, když zhasne jak palubovka tak světla. Nicméně myslím si, že šikovný elektrikář by to měl odhalit. Já se svojí 206-kou, která také trpí na uhnilé kabely a studeňáky jezdím za Prahu k panu Liškovi http://www.autoelektroliska.cz

Je to ve směru na Příbram cca 30 Km od Prahy. Kvalita odvedené práce je výborná a rychlá. Žádné šílené čekačky 3 týdny jako v Praze. Takže jestli ti není líto benzínu, zkusil bych to tam.

On je z Velke Hrastice! Odtamtud jsem si bral sveho psa (stene) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Tak pro zdejsi prispevovatele a pripadne dalsi smutne duse, ktere by resily stejny problem...

 

Byl jsem s tim u pana Lisky, volal jsem do 4 prazskych Peugeot servisu a radil se se svym mechanikem. Nakonec jsem auto dal do Domansky Cerny Most, kde mi jako jedini rekli, ze se s tim uz setkali a ze vi, co s tim. Nakonec se ukazalo, ze uplne nevi. Pry bud vymena packy nebo BSI jednotky. Oboji melo byt za cca 10k, takze vyhlidky nic moc. Nicmene domluvili jsme se,  ze auto pripoji na diagnostiku (nic se tam neukazalo), zkusi prehrat tu BSI jednotku a pak se uvidi. Uz jsou tomu uz 2 mesice, co jezdim bez jedineho vypadku, takze se zda, ze problem vyresen. Platil jsem nakonec neco kolem litru, cili ja jsem hodne spokojenej :)

 

Diky vsem za podnety a snad ma situace nekomu pomuze v pripade budoucnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...