Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Benikova 3008 ALLURE 1.6 BlueHDi


benik1984

Recommended Posts

@Laďa

ono to občas je o velké odvaze si sednout na sedačku spolujezdce. Třeba k zájemci o nový vůz. Vidíš ho cca 10 minut a ani zdaleka netušíš jaké schopnosti za volantem má. Já už jsem jednou jel na zadní sedačce "obrovského vozu" P 107  při jízdě po dvou kolech. Starší pán jel celkem v pohodě. Na křižovatce při odbočování doleva, ale zapomněl brzdit. Jen náhle prudce zatočil. Jeho syn sedící na sedačce spolujezdce rychle zasáhl do řízení a vrátili jsme se na všechny čtyři. Pak jsem se od dědouška dozvěděl, že jeho starý vůz, se kterým jezdil přes deset let, by to zvládl. :myslim   

 

Upraveno uživatelem JVT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím se spolek. Krátké info. Kapotu v Peugeotu pochopili. Jak se vrátím z dovolené, tak řekli, že se na to mrknou, ale už jim to hlásilo asi 5 lidi. Co mi pan řekl, že tak chvění je ok, ale zřejmě tak chybí nějaké guma nebo čudlík, že to tak mlátí. Případně to vyřeší nějaká svolávačka.

Když jsem jim říkal o tom okénku u řidiče a polujezdce, že nesjede až dolů. Finta jak prase od servisáků: 5x krátce zmáčknou tlačítko ovladače daného okna a světě div se, ten 2 cm kousek zajede dovnitř.

Rádio stanice s FR logy, budou vyřešeny aktualizací firmwaru někdy listopadu. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzkoušeno s následujícím výsledkem:

Přední okénka - řidič, spolujezdec - finta funguje (stačí krátce zmáčknou 4x a zajede celé okénko)

Zadní okénka - funguje částečně (zkoušeno ovládáním u řidiče - ovládáním vzadu jsem nezkoušel) - po 4 zmáčknutích zajede tak o 2 cm, úplně nezajede.

Co u Tebe @benik1984 ? Jak to funguje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Nyní jsem se vrátil ze třítýdenní dovolené z Balkánu (Albánie, Makedonie, Černá Hora, Bosna) . Pochvala 3008. Udělali jsme 4488 Km při spotřebě 6,6 l/100km.  Dostala pěkně za uši. Pár videí na ukázku viz odkaz. Podvozek a převodovka zmákli ledacos. Největší klobouk dolů asi za výjezd cca 4 km v prudkém stoupání po leských kamenech na hrad Gjirokastër, kde se mnozí museli otáčet, protože to prostě dál nejelo. Nebo totálně horská cesta (cca 17 km se zajížďkou) k vodopadu Bogovës. Má prostě muj respekt. Jistě s nějaku 4kolou by to byla prča, ale jak říkám příjemné překvapení na naložené auto a 1.6. https://www.youtube.com/channel/UCnrhj17DJ15-Dlfi_Ie0-nQ

Upraveno uživatelem benik1984
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

Nějaký update po roce:

Najeto 58 000 Km, průměrná spotřeba 6,2 l - 40 % Dálnice - 40 % okresky - 10%  město

Závady v záruce: prodřený svazek bezpečnostních pásů, uchycení motorové kapoty

Svolávací akce: 2 - něco v motoru (palivová hadice a nějaké doatažení ramene)

Servisní interval mám v rámci Optiway servisu na 15 000 km.

Při servisu v 60 000 budu reklamovat - rozlepé zadní spoje předních sedaček, 4 místa rozklížení palubní desky - odstávající lišty a slícování plastů, občasné problikávání závady ruční brzdy za mokra , odstávající těsnění PP dveře, aktualizaci infotainementu.

Jinak musím uznat spokojenost veliká.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, benik1984 napsal:

Při servisu v 60 000 budu reklamovat - rozlepé zadní spoje předních sedaček, 4 místa rozklížení palubní desky - odstávající lišty a slícování plastů, občasné problikávání závady ruční brzdy za mokra , odstávající těsnění PP dveře, aktualizaci infotainementu.

Jinak musím uznat spokojenost veliká.

Není těch závad v interiéru nějak moc,po tak malém nájezdu?jak to bude vypadat po 200000km??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...