Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Benikova 3008 ALLURE 1.6 BlueHDi


benik1984

Recommended Posts

Jinak za sebou mám 3000 Km a přidám nějaké postřehy + a - :

+ spotřeba 6,0 l (při průměrné rychlosti 65 km/h - jezdím svižně a dynamicky

+ z 3.0i 407 coupé akcelerace slabší ;-) ale jde to, není to závodník, ale s tím jsem do toho šel - po městě dostatečné a mimo musím trochu popřemýšlet (holt si musím občas pomoct páčkou pod volantem a nohu na podlahu)

+ pohodlné, tiché, slušný výhled

+ velká zpětná zrcátka

+ mám 189 cm - prostorné, dostatek místa i pro spolucestující

+ solidní kufr a prostor při sklopení sedaček do roviny

+ ostřik předního sklad zabudovaný ve stěračích (ovšem na úkor spotřeby kapaliny - mizí jak pára nad hrncem)

+ Android auto, konektivita -  funguje perfektně - hlasové povely, ale někdy nutno trošku zařvat :-)

+ displeje se nelesknou, nelagují (krom záložky klimatizace - tam je drobná prodleva odezvy, pozorovací úhly na 1

+ chladící přihrádka (hloubka)

+ sedačky polo kůže ideální kombinace - z celokůže v kupátku v letních měsících velmi příjemná změna :-)))  

+ podvozek solidní - tužší - na příčných nerovnostech při zatáčení má tendence "alespoň pro mne pocitově" uskočit

 

- asistent vybočení z jízdního pruhu vypnut - absolutní zlo

- výstraha vzdálenosti (nouzové brzdění autonomní) otravné - obzvlášť při myškách, vyjetí prudce zpoza kamionu atd.)

- sklo bočních dveří nejde stáhnou zcela do dveří - zavazí tak 2 cm od půlky okna směrem do středu vozu - absolutně nepohodlné ruce na okně.

- sklo zadních dveří jde tak do 2/3 taky na prd...

- loga českých rádií jak noty na buben, místo toho loga nějaký francouzských stanic (v Rakousko, Německu a Maďarsku jsou loga ale správná :-/ )

- vystrašené parkovací senzory (pípou zbytečně brzy na limit - zbývá tak 30 cm min)

- od 150 km/h aerodynamický hluk od zrcátek a pekelné mlácení kapoty motoru v bočních lemech od 170 km/h

- zvuk motoru není úplná lahůdka nad 3000 otáček

- loketní opěrka a malá miska na drobnosti pod ní - vyřešeno objednávkou neorigo platíčka přes celou díru z Aliexpressu.

- origo žárovky tristní - už jsou na cestě OSRAM NIGHT BREAKER UNLIMITED - do obou parabol každého světla

- palubní Wi-Fi - zatím nic moc - nedaří se mi v ní rozchodit sdílení mého mobilního internetu

 

Upraveno uživatelem benik1984
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Gratuluju k mazlíkovi, je krásnej jako ty naše. To s tou kapotou mě taky rozčiluje jak se plácá při větších rychlostech. Nahlásím to prodejci. Mobil sdílím přes BT nebo kabelem. Mám najeto za 2 měs. 5 000 km. Benzínová 1.6 je tichá i při větších rychlostech. Spotřeba kolem 7.2 l. Jezdím střídavě město i dálnice. Asistence v pruzích mi nevadí poněvadž při menší nepozornosti mi pomůže. Hlavně na dálnici. Doufám, že brzy zprovozní TomTom traffic a budu spokojenej. Snad mi ta kapota za jízdy nevyletí :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 7. 2017 at 21:09, benik1984 napsal:

- od 150 km/h aerodynamický hluk od zrcátek a pekelné mlácení kapoty motoru v bočních lemech od 170 km/h

Já jsem si mlácení kapoty nevšiml - schválně jsem jel s vypnutou klimou a bez rádia 180 a nic.... Tak buď jsem hluchej (což je klidně možný :aut, a nebo mi to nemlátí) :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

benik1984

"- od 150 km/h aerodynamický hluk od zrcátek a pekelné mlácení kapoty motoru v bočních lemech od 170 km/h."

Už vidím jak ochotně zaměstnanec koncesionáře ověřuje tvou reklamaci za běžném provozu  :myslim 

Určitě bude ochoten s nadšením obětovat pár tisícovek včetně zákazu řízení. :bojim :bojim :bojim

Vždyť vlastně svůj ŘP k práci nepotřebuje.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zboží má mít vlastnosti vymíněné kupujícím, jinak obvyklé pro obvyklé použití, což 150 i 170 km/h v Německu na dálnici určitě je (tím spíš, pokud výrobce deklaruje 200km/h). A prosím nevytahovat absurdní nesmysly typu, že vůz byl dodán do ČR :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové nechápete můj příspěvek. Vůbec nezpochybňuji vlastnosti vozu při 200 km/hod ani to, že byl vůz prodán v ČR. Jen ironicky upozorňuji na úskalí při řešení takové reklamace. Sám jsem se kdysi dávno nechal vozit jednou klientkou s P 406 3.0 která reklamovala pomalé padání otáčet při řazení. Byl jsem jediný ve firmě, který se nebál si k ní sednout. Ona opravdu jezdila hodně rychle, ale musím před ní i dnes smeknout, jak dobře jezdila. Reklamace to nakonec nebyla. Mohla za to móda. Dámská bota na platformě doopravdy nemá moc citu. Při řazení si vždy málo ubrala plyn. Nevěřila mi když jsem jí to říkal, ale druhý den se přijela omluvit. V jiných botách bylo po reklamaci.          

Upraveno uživatelem JVT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to pochopil (kupodivu) :aut

Je mi jasný, že u nás podle platných právních norem nelze na pozemních komunikacích lítat uvedenými rychlostmi (i když předpisy jsou jen předpisy a taky mě občas ujede pravá noha a pak se nestačím divit kolik mi ukazuje tachometr) proto jsem si rejpnul s bundesdálnicí :D

Proti Tobě @JVT to z mé strany myšleno nebylo :cool:

Ale ruku na srdce. Tohle i v takové rychlosti by to dělat nemělo (ledaže by to bylo standardní chování a bylo by to bezpečné bez hrozby připlácnutí haubny ma čelní sklo)

Upraveno uživatelem Honza3008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 7. 2017 at 16:27, svijam napsal:

Ta kapota slyšet není, ale je vidět jak se po stranách nadouvá.

Tak to je úplně normální. Tyhle lehounký hliníkový kapoty to prostě budou dělat :myslim Jestli to jen "pracuje" a nevytváří žádný hluk, tak bych se tím netrápil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi nestrašte, z rozhodnutí manželky i mého má být "nová" 3008 následovníkem naší současné 308 SW. Ale doufám, že než nastane koupě, tak bude problém vyřešen. (protože jsme v paneláku, tak nevidím důvod mít pod okny funglovku, ale stačí proveřené auto po ukončeném leasingu - takže min 4 roky čas)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z mého pohledu (ohlédnu-li od právní roviny, protože tady do sebe navzájem pouze přátelsky rejpáme) je daný projev (teoreticky možná "vada") pouze důkazem různých nedotažeností a dětských bolístek, které se snad brzy vyřeší. Ať vás nové vozy těší a dobře vozí a vyskytnou-li se potíže/problémy/vady, ať je váš prodejce vstřícně a hlavně řádně řeší. Už jen proto, že zákazník si zpravidla závady "vymýšlí", protože v servisu nejdou zrovna předvést a protože typicky zákazník nemá dnes nic lepšího na práci, než opakovaně jezdit k prodejci/do servisu a snažit se někoho obalamutit neexistujícími závadami ;) Pardon, že jsem trochu :xvul ale už s tím končím. Nic ve zlém vůči nikomu zde :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...