Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Displej 307 - náhrada z jiného auta


extom86

Recommended Posts

takže zaměněno za displej z 406 typ B, chce to trochu poupravit umístění v černém rámečku, jelikož 406 to ma jinak na šroubky, ale plastové zacvakávací packy sedí! SNAD VYDRŽÍ DÉLE JAK PŮVODNÍ ...:o

DSCN3592.JPG

DSCN3593.JPG

DSCN3594.JPG

DSCN3595.JPG

Upraveno uživatelem extom86
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemám origo autoradio jelikož jsem přešel na pioneer, tak nedokážu sdělit informaci jestli ukazuje displej info z radia, stanice frekvence apod... ale funkce palubního počítače zůstali stejné, displej jsem vybavil led smd diody místo žárovek,

20170724_140620.jpg

20170724_140708.jpg

20170724_140715.jpg

20170724_140728.jpg

20170724_140735.jpg

Upraveno uživatelem extom86
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzerá to tak, že je to úplne ten istý displej ako v 307čke (okrem toho boxu, nedal sa použiť-prehodiť zo starého displeju?), preto si myslím, že bude trpieť rovnakými chorobami ako pôvodný z 307čky. Záleží na tom, na aký kus máte šťastie a hlavne, ako často a ako dlho zvyčajne auto stojí na letnom slnku, kedy je displej naozaj veľmi exponovaný. V mojom aute je ešte pôvodný a stále bezchybný. No pre istotu som si raz príležitostne z poľska z vrakoviska doniesol za menej ako 20 zlotých náhradný, veď za tú cenu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no je pravda že displej 406 je více zabudovaný v palubce a není hned pod sklem kam v 307 na něj přímo praží slunce, uvidíme možná tu kapličku v 307 zkusím ještě nějak tepelně odizolovat...

 

jak jsem k sobě displeje přirovnal asi by šli rozebrat a přehodit tištěny spoj a samotný displej ael nechtěl jsem riskovat poškození vodivého pásku

Upraveno uživatelem extom86
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes na vrakáči koupil na zkoušku LCD z 406 r.v 2000 a plošňák s LCD šel celkem bez problémů přehodit do plastu z 307. Po zapnutí byl ihned znatelný rozdíl v zobrazení pixelů, nejsou tam ty slabé pásky a je kontrastnější. Vše se na displeji zobrazuje, jen mi s novým displejem nejde ovládání rádia pod volantem. PP funguje a jde přepínat. Nevíte jestli se dá pomocí dia displej "naučit" ovládání pod volantem? V čem je tahle informace uložená? Našel jsem tam jednu seriovou eeprom  (v té by to mohlo být) a pak nějaký PSA obvod a procesor a něco na sběrnici VAN. Výměnou eeprom dostanu ovládání zpět? Desky nejsou úplně stejné, ale součástky mají stejné, jen jinak umístěné. Problém je, že nevím jestli auto z kterého byl LCD mělo ovládání pod volantem.

20170724_162537.jpg

20170724_162552.jpg

20170724_163549.jpg

20170724_192535.jpg

Upraveno uživatelem pecino
chyba v textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

300kč na vrakáči u Suchých Lazců, ale asi normální cena. Ze 406 budou v lepší kondici protože ten LCD je schovaný uvnitř palubovky a nepere na něj to sluníčko. V práci máme taky občas problémy na našich starších zařízeních kdy na LCD působí vyšší teplota. Chovají se pak stejně jako v 307. Teď použváme LCD pro vyšší provozní teploty a ty fungují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chcelo by to pripojiť na diagnostiku a tam pozrieť aké sú možnosti konfigurácie displeja.

Čo sa týka toho rádia, tak najväčší problém vidím v tom, že displej je z roku 2000 kedy sa asi ešte ovládač rádia pod volantom nepoužíval, nie som si istý ale zdá sa mi, že ten ovládač pod volantom začali dávať až do 307čky a to bolo v r. 2001 (opravte ma niekto ak sa mýlim). Ale každopádne by som skúsil diagnostiku, tá by mala ukázať ktoré veci sa dajú konfigurovať. Alebo možno sa ozve niekto kto lepšie pozná 406ky ?

Upraveno uživatelem 307rg
doplnenie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl dnes na PP2000 a displej nešlo nakonfigurovat. Hlásil se jako z 406 a páčky tam nešly aktivovat. EEPROM prohodit nepomohla, protože CPU jsou rozdílné a v něm bude asi fw pro jednotlivé auta. Takže pokud má někdo 307 bez páček pod volantem bude vše fungovat. Kdyby měl někdo zájem, za 300kč přenechám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové chvilku vydržte, měl jsem stejný problém a než to řešit nějakým nákupem na vrakáči s nejistým výsledkem, tak už je na cestě nový displej z číny(dneska dorazil do ČR, pozítří ho tu vystavím)....dle info z netu je v pohodě a za velice rozumnou cenu. Tak až dorazí, nafotím, předvedu, dám odkaz.....

mějte se

Sova

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...