Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Poničená / mokrá izolace mezi motorem a kabinou (Peugeot 307)


daneste

Recommended Posts

problem moze byt v tej tesniacej gume  (netesni)  ktora spojuje tie dva palasty do kopy potom to steka pod ne rovno na izolaciu 

myslim ze toto bude najpravdepodobnejsie ako pricina tvojho problemu

alebo to steka medzi oknom a plastom

kazdopadne je to vymyslene nie moc dobre 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic ucpaneho nemas...proste ti po skle zateka pod ten kryci plast na skle...pak je izolace kompletne mokra....i ja uz to resil....kup si lepidlo na sklo a ten plast sundej odmasti a prilep ho zpet ke sklu a mas pokoj....prace na pul hodiny....uz se to tu resilo....hledej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, celda1970 napsal:

Nic ucpaneho nemas...proste ti po skle zateka pod ten kryci plast na skle...pak je izolace kompletne mokra....i ja uz to resil....kup si lepidlo na sklo a ten plast sundej odmasti a prilep ho zpet ke sklu a mas pokoj....prace na pul hodiny....uz se to tu resilo....hledej.

OK, je fakt, že když je to taková prkotina, můžu se o to pokusit sám. Jsem celkem manuálně zručný, ale většinou pracuju spíš se dřevem. Bastlení s autem není moje silná stránka.
Nějaký přímý odkaz na popis postupu sundání toho krycího plastu by nebyl? Nebo přímo video? Zkoušel jsem hledat, ale nějak jsem se nedobral k uspokojivému výsledku. Předem dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tuším že jsem to dělal takto,

-zapneš vypneš zapalování, a dáš pohneš páčku stěračů směrem dolů - tím se stěrače dostanou do tzv. servisní polohy (na stojáka svisle se sklem)

- sundáš stěrače (jde to někdy blbě ale chce to cvik)

- odjistíš plastové nýty tlumící deky

- odšroubuješ dva torxy nádobky brzd. kapaliny, opatrně sní zacházet

- odšroubuješ po stranách te lišty u blatníků dva šrouby

- lištu pak opatrně vyzcvakneš podél okna, asi vše

- nemám to před sebou snad jsem na nic nezapomněl ostatní , možná doplní....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz jsem to psal vyse....lepidlo na sklo treba v autokelly...stoji kolem 200 tuba....ale je treba mit vytlacovaci pistoli..je cerne...po vytvrdnuti vypada jak tvrda guma....odmastit obe plochy....nanest housenku sily min.8-10mm na plast (odrizni natrubek na pozadovanou tloustku)  a pritlacit zpet ke sklu...zbytek otri hadrem.....a pracuj v gumovych rukavicich jinak to z rukou nedostanes....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, celda1970 napsal:

Uz jsem to psal vyse....lepidlo na sklo treba v autokelly...stoji kolem 200 tuba....ale je treba mit vytlacovaci pistoli..je cerne...po vytvrdnuti vypada jak tvrda guma....odmastit obe plochy....nanest housenku sily min.8-10mm na plast (odrizni natrubek na pozadovanou tloustku)  a pritlacit zpet ke sklu...zbytek otri hadrem.....a pracuj v gumovych rukavicich jinak to z rukou nedostanes....

OK, odhodlám se a půjdu do toho. Vytlačovacích pistolí na lepidla, tmely a silikony se mi doma pár válí, to by neměl být problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Po čase se vracím k tématu zatékání do izolace. Ještě jsem se neodhodlal k vlastnoručnímu zásahu, protože z toho mám trochu obavy, ale ptal jsem se, jestli by mi to neudělali v autorizovaném servise. Odmítli se slovy, že by se pak obtížně měnilo čelní sklo, že by to nešlo vyndat. Oni to prý řeší tak, že tu izolaci prostě u starších aut odstraní, že prý se to na hlučnosti v kabině nijak nepozná. Tomu ale nějak nedokážu uvěřit. Jen tak pro nic za nic tam ta izolace přece přicvaknutá nebude, ne?

Mám trochu vítr z toho lepení černého lepidla na sklo. Moc si nevěřím a mám strach, že když ty věci u relativně starého auta odšroubuju, už je nedám zpátky. Tak mě ještě napadlo, jestli by nefungovala nějaká verze s čirým silikonem, který by se jenom natlačil pod ten plast ... Nebo třeba - čistě teoreticky - verze s tavnou pistolí na plastové tyčinky. Tu mám doma. Jestli by se to třeba nedalo pod ten plast natlačit tou pistolí a jestli by to nedrželo... Nemá někdo náhodou nějakou praktickou zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus Aquafix od firmy Soudal, seženeš na nějakém e-shopu, je to transparentní silikon v kartuši. Zůstává pružný a lepí dost na to, aby tu gumu udržel a těsní to perfektně. Používají to klempíři a sklenáři.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...