Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 5008 1.6HDi 82kW z Ria de Žambéra - Přezuto na zimní Sava Eskimo HP2, vyměněn olej a komplet filtry


radim.1008

Recommended Posts

Tak auto je zpátky v servise. :roll Znovu se rozsvítila varovná hláška o nebezpečí ucpání filtru pevných částic. Tak to tam napíchl a filtr je plný ze 33%. Píše to přeplněný filtr. Dál jsem mu říkal, že se mi nelíbí zvuk motoru po přidání a taky, že jo. Vstřik je zapsaný a dává kolem -3mg. Ostatní jsou +0,7mg. Říkal, že je to divný. Jak kdyby ten vstřik byl vadný z výroby. :myslim Zítra to zregeneruje, projede a dá vědět, co s tím vstřikem. Slíbili i kouknout na tu klimu, proč nespíná. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak nezbývá než držet palce ;) Pořád se to ale snažím pochopit :myslim  Vymění se jeden vstřik, ale není to OK. Vymění se i ostatní vstřiky, protože se to údajně nekamarádí. Ale nejde to ani po výměně...
Nemělo se tohle "nastavení" udělat už po výměně toho 1. vstřiku? :nevim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měnili se tři ostatní, protože po vyndání toho prvního a osazení na druhý válec se ty, podle servisu divný korekce, přesunuly s ním. Tak objednali další na zkoušku v domnění, že je vadný. Nebyl, s druhým vstřikem to dělalo to samé. Tak všechny vyndaly a poslali na stolici, odkud byl verdikt, že je nedokážou sladit. Proto nakonec všechny nové. Teď to dělá to, že jak se to trochu ohřeje, tak začne mít motor klapavý zvuk. Po konzultaci s Lukášem jsem je tlačil do aktualizace softwaru. Nevěří tomu, že mě to spasí a hrozí ještě načnutou spojkou. :roll

Hoši vědět před měsícem, co vím teď, tak to netahám domů a podaruji s tím jeden z pražských servisů. Ale představa nechat auto v Praze se mi zrovna nelíbila... No jo, teď nezbývá nic jiného než počkat na telefonát od Kopeckého. :myslim

Trochu utěšující je to, že jsem z druhého kola opravy zatím nic neplatil. Ani výměnu klimakompresoru a následné plnění klimatizace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za vysvětlení. Je jasný, že coby, kdyby tady neplatí. Situace je jaká je a nějak se to už musí vyřešit :nevim Myslel jsem si, že vstřiky jsou sice drahá sranda, ale celkem běžná závada. Ne, že je to až taková věda :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak auto je doma. Přehrán software a hlavně zkalibrované vstřiky. :roll:myslim Nakodovaný byly dobře. Auto jede zatím jak pila. :D Proč zatím? Protože vyskakuje hláška o riziku ucpání filtru. Je to závada přechodná. Podle technika mám jezdit, dávat tomu za uši a uvidí se, co po dvou třech regeneracích. Jsou tři možnosti, buď jen díky tomu vstřiku je pořádně naprášeno ve filtru, druhá je, že je skutečně plnej a třetí je ta, že v servise vynulovali vzdálenost zbývající do výměny filtru a tím pádem je teď málo aditiv, zbývá jich 23%. Cestou domů z Mýta jsem ho protáhl přes Hradec v domnění, že se třeba zregeneruje. Ale ne, takže to mám naceněný i s doplněním aditiv na cenu do 20tis.Kč. Takže buď výměna nebo zkusit nechat vyčistit... :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zjištěno. Zítra je jedu přesvědčit o tom, že jsem měl pravdu a dohodnout konečnou cenu za jejich opravu. Naceněný od Kopeckého i se slevou na stáří auta.

@vagi bohužel. Akorát ve 139tis.km ti to přijde brzo a to se s autem nejezdí couračky. 

IMG_20200604_192600.jpg

IMG_20200604_192611.jpg

IMG_20200604_192640.jpg

Upraveno uživatelem radim.1008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, MJSytic napsal:

OK, takže cena u klubových dodavatelů bude ještě úplně jinde ;) 
A aditivum už jsi někdy doplňoval? Protože tohle vypadá, že se v tom nastavení FAPu a aditivu už někdo šťoural :myslim 

Šťoural, servis, kde to bylo. Proto je tam těch 179...km a ne nějakých cca 40tis.km zbývajících ze 180tis.km. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nechci malovat čerta na zeď, ale tohle se bez nějakého "narovnání" samo nevzpamatuje :( Kolik je fyziky v nádržce aditiva někdo kontroloval?
Každopádně, já bych to asi nechal dát do kupy výměnou za origo repas včetně doplnění aditiva. Když se to udělá, jak má, tak máš navěky vystaráno, vzhledem k těm novým vstřikům :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...