Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 5008 1.6HDi 82kW z Ria de Žambéra - Přezuto na zimní Sava Eskimo HP2, vyměněn olej a komplet filtry


radim.1008

Recommended Posts

Hm, nechceš mi taky udělat koupel na autě? Nějak nestíhám :D.

Jinak na krytky na kola - stáhl jsem 1,5 drát z kabelu, tak 25 cm, odizolovat z každého konce +-7cm,  vprostřed ohnout napůl s poloměrem cca 2 cm, odizolované konečky ohnout natvrdo do pravého úhlu dovnitř a ucvaknout bočně, aby se vytvořil háček se zoubkem, háček tak 1-1,5mm. Toto udělátko dostanu i do zimních disků, kam se plastový "vyndavač" nedá dostat. Pro lepší manipulaci mám i háčky vyrobené jednotlivě - právě pro 16" disky, které mají v otvorech opravdu minimum místa. Do pneuservisů jezdím se sundanými krytkami, už několikrát se mi stalo, že si s krytkami (zvláště u zimních) neuměli poradit (naposledy u Bartoše ve Vamberku).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšeš o koupeli... :) No, zjistil jsem, že mi došlo 2/3 kosmetiky, zůstala jen leštěnka a vosk. Musím nakoupit.

Krytky mají v peugeotu (nehorázně drahý - https://eshop-peugeot.cz/cs/srouby/410-krytka-sroubu-kola-peugeot-chromovana.html) nebo leckde na netu levněji (http://www.citroeny.eu/prislusenstvi-a-doplnky-5321/krytka-sroubu-kola-chromova-pro-vozy-citroen-a-peugeot.html). Asi se dají koupit i jiný, třeba škodovácký v ceně 10Kč/ks

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm, ty PSA jsou hezčí, navíc jsou tedy rozřízlé bočně. Ty neřiznutý se mohou stahovat dost blbě. A třeba nemají ani horní hranu a stahovací přípravek musíš dostat až pod ně, u mích zimních disků (OXIGIN 1) absolutně nemožné, ta díra je sama o sobě malá a ještě se dolů zužuje. Ale origo Peugeot disky půjdou v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pak při parkování zjistí, že měl asi zajet druhou stranou, jestli chce vystoupit jako normální člověk ze strany od řidiče a neomlátit dveře o bednění :D

Promiň @radim.1008 já musela :D 

 

IMG_20171017_175546.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Pacho69 napsal:

ozzy: Jestli myslís kartáč, tak to je něco, co mi na auto nesmí.

ano, myslím kartáčovou myčku :), auto beru jako spotřební věc, která mi má sloužit, něco jako šampon, nebo vosk na lak ani nevlastním, uklízím (nebo nechám uklidit) jen interiér...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky beru auto jako spotřební věc, ale to neznamená, že ho musím mýt kartáčem. Stejně, jako nenamáčím funkční oblečení do aviváže a neperu běžnými pracími prášky. Prostě když se ke spotřebním věcem chovám šetrně, zachovají si své vlastnosti déle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem spíše přes technickou stránku věci :)--prostě auto musí dostat to, co potřebuje , takže moje auta měla vždy perfektní servis, oleje, filtry  měněné o hodně dříve, něž ve stanoveném intervalu, dovolím si říct, že měla z mé strany i výborné zacházení :roker,jinými slovy řečeno--je pro případného kupce velmi výhodné koupit auto po mně  :super

na druhé straně jsem to po stránce kosmetické nijak nepřeháněl--co 14-30 dní myčka, interiér nesnesu mít v bordelu, takže časté vysávání, čištění nějakým sprejem na interier, ale abych to celý den leštil a pigloval, tak to ani omylem :bojim

paradoxem je, že se mě známí ptají, čím to leštím, když mám po skoro čtyřech letech takový pěkný lak...:D

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já k tomu perfektnímu servisu přidávám i péči o lak. mytí jen ruční (je jedno jestli někde nebo sám) a 2 ročně (ale minimálně jednou) leštění a vosk (to si dělám vždy sám).

No pokud máš metlu, tak kartáče jsou na laku citelné za rok (asi nejmíň je to vidět na stříbrný, nejvíc na tmavých). Většinou se to dá rozleštit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...