Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 5008 1.6HDi 82kW z Ria de Žambéra - Přezuto na zimní Sava Eskimo HP2, vyměněn olej a komplet filtry


radim.1008

Recommended Posts

Dnes se nám auto odvděčilo tím, že přestalo klimovat. Volal jsem prodejci, cestou od Skutče, kde jsem byl pro kola se stavil rovnou ve Vysokém Mýtě u Kopeckého. Jsem objednaný na úterý na třetí hodinu na zjištění proč to neklimuje. Podle mě uniklo chladivo. Co si tak uvědomuji, posledních 14dní se ten výkon klimatizace snižoval. Ale bylo to na krátkých trasách. No uvidíme v úterý. Na auto je záruka od Car Garantie.
Přivezli jsme obutý 16ky na zimu. Gumy zkusím prodat. ;)
01ee5ea9f83398aeca1323f52a42e91c.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už vím, že ta v autě má 4Gb. [emoji14] Takže odpověď je? :D

Hm, podzimní očistu bych potřeboval taky, ta moje potřebuje navoskovat, taky nanosklo... Nějak nestíhám.


Jen jsem myl a vyluxoval. Před zimou to chci vzít taky voskem.
Teď mě tak napadá, co el.sklopná zrcátka a zima? Nějaké zamrznutí... :myslim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, před voskem je potřeba dekontaminovat lak a vyleštit, to je někdy i na dva dny. Navíc mi po 5ti letech došla polovina kosmetiky, tak musím zas dokoupit. Přidám teď i nějaké nano přípravky pro rychlejší údržbu.

Já měl obavu asi 2x, to když se udělal ledový povlak, při padající ledovce. To jsem při odklápění trnul, když opadávaly kusy ledu. Jinak (musím zaklepat) jsem zatím s přiklápěním a odklápěním žádný problém neměl.

Problém jsou ale dveře, tedy těsnění, před zimou je potřeba je ošetřit, přimrzají. Garáž pomáhá, ale stejně to na zimu dělám, protože jak na chalupě tak na horách to zůstává venku.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě zrcátka sklopna na 407 zamrzly za 3 zimy pokud vím jen 1x. Prostě se neodklopily. Bál jsem se o motorky ale je tam nějaká přepěťová ochrana asi a vše dobře dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

El.skop.zrc. na mé 307SW neměla ani v zimě a několikeré námraze problém za posledních 9 let, motorky to bez problémů vždycky utáhly a oklepaly ;):papa Don't worry a sklápěj happy. Nebo sklápění vypni ;)

Upraveno uživatelem Veverka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem pořídil 807 tak jsem taky měl obavy ze zrcátek. Aby při námraze nezakukaly motorky nebo ty převody. Kamarád jezdící jinou značkou mi poradil jeden trik. Když přijedeš tak sklop zrcadla tlačítkem ne zamčením aby zůstaly sklopené při odemykání a když přijdeš k autu a je na zrcadlech námraza nebo led tak se zrcadlem trochu  " zalomcuj " aby ten led popraskal a pak zrcadla otevři tlačítkem.  A funguje to bezvadně. Není potřeba toto opatření aplikovat při každém odstavení ale stačí vždy když počasí vypadá že by mohlo takhle zazlobit.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...