Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 5008 1.6HDi 82kW z Ria de Žambéra - Přezuto na zimní Sava Eskimo HP2, vyměněn olej a komplet filtry


radim.1008

Recommended Posts

Ja este doplnim jednu dolezitu vec okrem riedenia - nekupujte tie zmesi do ostrekovacov, ktore maju v zlozeni namiesto etanolu lacnejsiu nahradu metanol. Metanol je omnoho agresivnejsi voci gume a plastom, tzn. trpia stierace, tesnenia a aj polykarbonatove kryty reflektorov. Na tomto sa fakt neoplati setrit tych par korun a treba citat zlozenie.

Tu je blizsie info komu sa chce citat: http://www.cars-service.sk/index.php/udrzba-auta/288-2017-02-27-11-04-14

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 2 týdny později...
  • O 4 týdny později...

Uděláme si sumář, co se za rok 2020 na autě dělalo. Bylo toho dost a z plánů se udělala jen renovace letních disků a koupě nových letních.

04/20 - 138 360km - Přezuto a vyváženo na nové letní Savy UHP2 215/50R17 95Y 

05/20 - 138 700km - Vyměněn vstřik na prvním válci 

05/20 - 138 850km - Vyměněny zbývající tři vstřiky, přehrání softwaru, výměna klimakompresoru, naplnění klimatizace

06/20 - 139 080km - Vyměněna hluková izolace nad motorem za starší neroztrhanou

06/20 - 139 300km - Výměna FAPu a aditiv Eolys 

07/20 - 139 890km - Dotažení tekoucí trubky k prvnímu vstřiku 

11/20 - 142 800km - Výměna předních stěračů, vyváženo a přezuto na zimní

K dnešnímu dni najeto 143 180km. Začátkem ledna proběhne výměna filtrů a oleje, na jaře vyměním koupené těsnění, v červenci nás čeká STK a mám v plánu nechat auto odborně vyčistit u známého, co se tím zabývá. Možná dojde i na tažné a opravu toho blatníku po belgičanovi. :D

Upraveno uživatelem radim.1008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radime - tohle OBDIVUJU

Když kupuju jakékoli auto, vždycky si říkám, jak si udělám tabulku, jak si všechno budu přesně znamenat, a .....

Několikrát i k té tabulce došlo (v případě Galaxy dokonce byla i nějaká appka v tabletu), ale pak se buď někdy něco zapomnělo zaznamenat nebo se dole v pravém rohu začala objevovat čísla tak vysokých hodnot, že jsem se na nějaké vedení evidence raději srabácky vybodl (stejně se to zaplatit musí ... :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Medvěde díky. Píšu si úkony a výdaje už od pořízení modrý 306ky. Mám rád ve věcech přehled a pořádek. S koupí 5008 jsem si začal psát do apky i tankování. :mad:

Nedělám to proto, abych řešil, že mě stálo auto x korun. Protože pokud chci jezdit, tak to zaplatit musím. Píšu si to ale proto, abych si nemusel pamatovat, co jsem kdy dělal a měnil. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem si z dlouhé chvíle vzpomněl, že mám v šuplíku koupený nový obal na klíč od soudruhů z Číny. Našel jsem rezervní klíč, který je notně jetej a přehodil jsem střeva.

IMG_20210112_131013.jpg

Ještě přehodit planžetu, která je na milimetrovém pružném kolíku. Ten dostanu ven v práci jehlou z nástroje, tu doma nemám. Nový klíč odemyká/zamyká. Tak snad bude i startovat. :D

IMG_20210112_130645.jpgIMG_20210112_130628.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

@Péťa to je ta rozhledna z tubusu bývalé větrné elektrárny? :myslim Dneska jsem si všiml vykukující rozhledny na Polské straně mezi Bartošovicemi a Neratovem. Letní výlet cabriem bude jasný. :Dhttps://mapy.cz/zakladni?x=16.5675564&y=50.1940133&z=13&source=osm&id=1082629707

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...