Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 5008 1.6HDi 82kW z Ria de Žambéra - Přezuto na zimní Sava Eskimo HP2, vyměněn olej a komplet filtry


radim.1008

Recommended Posts

@radim.1008 Pro jistotu si to nech někde napíchnout na diagnostiku, aby jsi nekoukal jak z jara, že Tě vyhodí kvůli nějaké staré závadě uložené v paměti řídících jednotek. Těm kašparům je to teď úplně jedno a sbírají body za opakování STK :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, pavelu96 napsal:

@radim.1008 Pro jistotu si to nech někde napíchnout na diagnostiku, aby jsi nekoukal jak z jara, že Tě vyhodí kvůli nějaké staré závadě uložené v paměti řídících jednotek. Těm kašparům je to teď úplně jedno a sbírají body za opakování STK :roll

Není to o tom že by to ty techniky bavilo auta vyhazovat a posílat je na opakovačky ale změnila se metodika měření  . Do 1.7 se měření emisí provádělo tak že technik auto připojil na jejich "uni" diagnostiku  pokud mu to ukázalo nějaké chyby tak je většinou bez problému smazal a zahájil samotné měření a pokud během měření naskočili chyby tak to nevadilo protože auto před zahájením měření bylo " čisté " kdežto podle nové metodiky se měření provádí obráceně připojení na měřicí přístroj provedení samotné měřicí zkoušky a teprve poté vyčtení chyb diagnostikou a pokud jsou tam chyby tak i přesto že auto měřením prošlo tak nevyhovuje.  Tímhle se mají z provozu odstranit starší vozy a vozy které mají emisní problém ale jinak fungují.   Samozřejmě že pokud se chyby smažou dopředu tak je to lepší a jistější ale jak píšu i když bude auto bez chyb a on to prožene v otáčkách který se normálně nepoužívají tak může naskočit nějaká i třeba sporadická chyba a jemu to vyhodí chyby a nesmí auto pustit dál protože by měření+ daignostika po měření mělo běžet online na MD kde to mohou kontrolovat. A je asi jasné že kvůli krásným očím páně majitele si provozovatel ME+STK nenechá zavřít živobytí když by s tím nějak fixloval.  A jen dodám že od 1.1 2022 by mělo dojít na novou metodiku i u provádění TK jako takové kdy by mělo být zařízení na zkoušku funkčnosti brzd také online připojené na MD což je další věc která sváže technikům ruce protože doteď když se mu nelíbil brzdný účinek tak mohl zkoušku zopakovat nebo pedál přišlápnout zkrátka měl prostor aby docílil vhodného výsledku kdežto po novu to bude muset být přesně podle metodiky a bude to muset být na první dobrou. Opět jediný cíl této změny vyřadit z provozu starší vozy které provozují třeba starší řidiči a jezdí s tím jen kolem komína a ten technik většinou dokázal lidsky pochopit že ten dědula s tím jede k doktorovy do krámu a třeba za babkou na hřbitov a že jede takovým stylem že i když ty brzdy podle válců nejsou ideální tak to funguje protože když by to auto jezdilo víc tak by líp brzdilo. 

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Vena garážmistr Já chápu jak to funguje na ME, mají metodiky od 1.7., ale jedou podle nich od začátku roku a jen tahají z lidí peníze za opakování ME. (Aby bylo na odměny na léto - měl jsem tam známého).

Byl jsem letos s 308 i starou 5008 na vlastní pěst a vím, že to byla chyba a příště komplet STK bude zajišťovat autorizovaný servis. 

Sorry, ale v první řadě jde o peníze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak co je pro ně lepší,vyhodit a dát opáčko za 250 a nebo si za tu půlhodinu projet jiné auto za 1650? Zbytečně kvůli tomu blokovat půlhodinu na lince.

To není vůbec o žádných odměnách na dovolenou.

Od svých 18 jsem těch TK,  ME a STK  nadělal nespočet a letos jsem taky vyfičel svoji blbosti a to ,že jsem při výměně deštiček nestrhnul flexou hrany na kotoucich,takže dle oka probržděné,ano něco málo tam  ještě zbývalo,ale tak to nemusím dělat na podzim.

Upraveno uživatelem Milan+
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, Milan+ napsal:

Tak co je pro ně lepší,vyhodit a dát opáčko za 250 a nebo si za tu půlhodinu projet jiné auto za 1650? Zbytečně kvůli tomu blokovat půlhodinu na lince.

Taky bych to tak viděl. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sleduje se procento aut, která projedou hned--pokud je to procento vysoké, nastoupí kontrola z ministerstva :roker

takže nová a zánovní auta projedou, auta opraven a servisů projedou a auta rodiny a známých projedou  😉, ze zbytku MUSI dostat někdo černého petra, jinak ta hra nemá smysl 🙈:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • radim.1008 changed the title to Peugeot 5008 1.6HDi 82kW z Ria de Žambéra - Po kosmetice a po STK

No vidíš, tos mi připomněl..s podzimem musím pořešit Parťáčka, taky nechci nechávat na příští rok.  Jinak, dělám to úplně stejně, přes servis a to od doby co mě s tím poprvé z stk vyrazili 😆

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sám jsem byl pouze jednou a to se čtyřletým Fusionem po tátovi v roce 2012. A tehdy mi to stačilo, kdy se mě technik snažil přesvědčit, že to auto je vyhořelý. Že přece, když je červený, tak proč je motorový prostor do černa a bez metalízy. :roll To mě tehdy stačilo. :DA od doby, co mám 306ku, což je od roku 2007 jsem to vždy řešil přes servis. Vždy to spojím s něčím potřebným. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

STK... 

Já se dneska kolem poledne docela opotil, když mi volal Trnkoš, že školní Transit prošel STK jen díky jeho intervenci. Auto má škola od roku 2013,  kdy bylo koupeno jako nové v dealerství Ford. Od té doby najeto 160 000 km, 2x na STK a až dnes si technik všiml, že v TP je napsaná výška vozu 1997, přičemž auto je zvýšené (H2) a tudíž výška cca 230 cm. 

Naštěstí teď máme 2 roky na to, abychom to přes prodejce správně v TP změnili, ale reálně hrozilo odstavení auta nebo STK jen na měsíc m

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...