Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 5008 1.6HDi 82kW z Ria de Žambéra - Přezuto na zimní Sava Eskimo HP2, vyměněn olej a komplet filtry


radim.1008

Recommended Posts

Že bych si pod kapotou udělal jezírko? :myslim:D

mám nějaký sprej za cca 200, zbytek je na chatě a nepomohl mi, mám tu izolaci porvanou jako ty [emoji20], někomu prý pomůže dát tam pytlík s lidskými vlasy

To můžu vyzkoušet, zítra se chci nechat ostříhat. ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož Radime, vítej do klubu. ;)

Já nejsem na Rychnovsku trvale, ale vždy, když jedu, zkontroluju stav WC bloku (nalepil jsem za izolaci - prokousala ten kus mezi motorem a kabinou - ty proužky, co se se nalepují do záchodu). Před auto postavím 3/4 litrový odměrný válec do 2/3 naplněný vodou. Auto Na cestě svítí světlo a okolí se prý kuně v tom světle lomí tak, že se tomu vyhne. Ale neberu to tak striktně, vzhledem k tomu, že si troufne mezi baráky v poměrně rušné oblastí plné psů, je asi zvyklá. Když mám pocit, že WC blok nesmrdí dostatečně, nebo že jsem přijel pozdě a teplý motor bude velkým lákadlem, plácnu na kryt motoru hadr namočený do octa (ale já mám kryt motoru plastový). Ten hadr je jednorázovka a člověk nesmí zapomenou, že ho tam má. Od té doby jsem kunu v autě neměl, i když jsem ji viděl hopkat po cestě, jen se "usmála" a zmizela ve dvoře o kus dál...

Já jsem po té, co se mi to stalo, pročetl kde co. Spolehlivé není nic, spreje většinou vůbec, vlasy taky ne. Dlouhodobě (tvůj případ) bych rozhodně investoval do kunoplašiče, který je účinný. Tuším tu psal BFG, který že to funguje, nějaké Kemo, myslím.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jo, taky zatím bez návštěvy, ale ten WC blok prostě vyschne (tak za měsíc až dva). Musíš na to pořád myslet a hlídat si to. A když vystoupím, tak mám pocit, že jsem právě spláchnul... Si vždycky říkám, co si myslí lidi, když to z auta cítí. Když mám pocit, že WC blok není cítit, raději prsknu do motoru utěrku namočenou v octu. Radim bude mít ten problém trvalý a kunu doma každou chvíli, plašič ho v konečném důsledku vyjde i levněji.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuna mi navštěvuje 406 od ty doby co ji mám, tu 406, ne Kunu. Když jsem bydlel v Nachodě, a ted na Moravě tak se vždycky nějaká najde které se tam líbí, naštěstí nic nežere.

To u služebního Forda v Nachodě sežrala kabely a auto odjelo na odtahu, U Fiátka žrala jen tu izolaci.

No a v 406 kam chodí pořád jsem vyzkoušel už všechno, WC bloky, ten starý lepivý sprej, ted ten nový co nelepí, elektronický kunoplašiče, měl jsme už dva, a nikdy tam chodit nepřestala. Mám občas zasviněný motor a kapotu zevnitř od špinavého kožíšku když je mokro a otisky ťapek po motoru.

Chodí i do Partnera a i do 208, oba jsou vystříkaný sprejem, tím novým nelepivým, v motorovém prostoru u těchto aut izolace nežere. Tak nevím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaručeně funguje to mýdlo. Provrtej ho šestkou / osmičkou vrtákem a elektrikářskou zdrhovací páskou ho přivaž k hadici od vody tím jak se ohřívá a chladne tak furt " voní " a ty hajtry tam nelezou. Vyzkoušeno na 4 autech. Naši už to tak vozí dýl jak 4 roky, brácha asi 5 roků. Ten kuní sprej moc nefunguje a navíc mi přijde jako pomsta pro mechaniky protože jakoby naleptá povrch hadic a kabelů a pak jen kontroluješ olej nebo řemeny a jseš od toho upatlanej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...