Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Divný zvuk při sundání nohy z plynu


Danny308

Recommended Posts

Zdravím, možná je to blbost, ale všiml jsem si jedné věci, která mi vadí. Když jedu se zařazenou rychlostí a přidávám plyn, tak vše OK. Jakmile ale sundám nohu z plynu, přičemž rychlost zůstává zařazená, tak slyším z přední části auta rytmický zvuk, jako když něco cvaká nebo klepe. Stačí ale lehce přidat plyn a ten zvuk zmizí, když povolím, tak zase začne. Nejvíc je to slyšet při 3. a 4. rychlostním stupni, tak asi v  rozmezí cca 50 až 80 km/h. Nejlépe je klepání to slyšet na rovné kvalitní silnici. Většinou si pouštím rádio, tak to neslyším, ale nerad bych si zadělal na nějakej problém.

Setkal se s tím už někdo?
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

devik: Přesně jak píšeš, to přirovnání je správné. V servise prý nic neslyšeli. Taky mi přijde, že ten zvuk má o trochu (ale nic zasádního) větší intenzitu, když jedu z kopce než po rovině. Jak už jsem psal výše, většinou mi hraje rádio, tak to není slyšet. Jde mi spíš o to, jestli není nějakej problém na autě. Například u jiné 308SW jsem ten zvuk neslyšel, takže normální to asi nebude.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to zrejme dvojhmotný zotrvačník. Pokiaľ pridávaš plyn tak pružina v zotrváku sa natiahne,ale pri preradovaní sa zase stiahne a ona tam kmitá aj s tým dielom zotrvačníka. A to je ten zvuk odchádzajúceho zotrvávačníka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ja jen abys to nenechal menit zbytecne a po vymene nezjistil, ze zvuk je porad tam. Myslim si, ze takovy vybehany setrvacnik bude prave pri volnobehu krasne slyset. Take pri vypnuti motoru by mohl zamlatit. Pokud ti to nedela, neukvapoval bych se a zkusil hledat pricinu i jinde. Mas nekde ten zvuk?

 

Mimochodem, kolik mas najeto?

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten zvuk nahranej nemám. Nevím, jak to za jízdy nahrát, aby bylo něco kloudnýho slyšet, protože by to byla směs hluku od motoru, od pneu a ten zvuk není zase tak moc slyšet, ale zkusím to nahrát přes diktafon.

Aktuálně mám na tacho 135tisíc, kupoval jsem to v najetých 110tisících.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...