Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sharpers - 406 break 2.2i


sharpers

Recommended Posts

  • O 4 týdny později...
V 16. 8. 2017 at 19:24, sharpers napsal:

Když už jsem ležel pod autem tak jsem provizorně zalepil dírku v zadním tlumiči výfuku a připsal si do poznámek, že je potřeba koupit nový zadní díl výfuku. Při jednom bude zřejmě vyměněn i prostřední díl protože tlumič vypadá nějak divně, takže se rovnou prostě udělá výfuk od předku dozadu :)

Pak napiš jak jsi uspěl. Já mám stejné auto a výfuk jsem řešil minulý měsíc. Celkem s hrůzou jsem zjistil, že zadní tlumič skoro nejde koupit. Nakonec jsem ho sehnal, ale cena nebyla lidová a taky byl na objednávku a čekalo se na něj skoro měsíc. Víc viz moje vlákno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím jsem zalepil díru a čekal na výplatu. Budu ho kupovat tenhle měsíc. Taky zjišťuju, že je docela problém ho sehnat ale moc nechápu proč tomu tak je . A přímo jak píšeš, když už jsem ho někde viděl tak cena docela šílená tak jsem trochu znervozněl. Přemýšlel jsem, jeslti by nešel použít výfuk na Break třeba z 2.0i nebo z 3.0.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Péťo osobně se mi nkdy nelíbil odstraňování znaků a nápisů ze zádi auta, takhle jsem to již koupil. Nicméně se mi to zalíbilo, vypadá to hezky čistě atd. V plánu mám časem pouze vrátit logo Peugeot doprostřed, né ten černý obdelníček ale klasického lvíčka ve 3d provedení.

 

Kombík z inzerátu moc fešnej, to musím uznat :) Ty kola tomu fakt pasujou. Ale když tak píšou 2003 rok, co ty staré páčky pod volantem ? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Dneska dorazila dlouho očekávaná zásilka :)  Střední díl výfuku, zadní díl výfuku, veškeré uchyty výfuku a snímač otáček klikové hřídele. Co se týče špatně sehnatelného zadního tlumiče výfuku , tak já koupil zde :

 

https://www.autodily-jama.cz/zadni-tlumic-vyfuku-walker-23503-1297722.html

 

Cena solidní, v popisu i při telefonu popisován jako originál Walker, výfuk samotný se prezentuje taky jako Walker tak věřím že je to opravdu tak :D Objednán 4.10 a dorazil 27.10. V neděli půjde na auto :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Po delší době menší aktualizace.

 

Koncem října vyměněn výfuk, prostřední a koncový díl, originál Walker ale kvalita mi přijde všelijaká.  Sváry nic moc. Po půl roce ježdění výfuk vypadá tak na 5 let, silně orezlý, zvuk bručivý - až trochu zní jako by měl díru. Proto byl výfuk sundán, zkontrolován, spoje slepeny, žádná změna. Trošku jsem z toho naštvaný že za tolik peněz žádná kvalita ale asi nenadělám nic.

IMG_20171029_162151.jpg

IMG_20171029_162204.jpg

IMG_20171101_151759.jpg

IMG_20171101_151804.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servis v lednu :

Nové zimní pneumatiky Sava R16

Výměna Oleje + olejového filtru

Výměna vzduchového a kabinového filtru

Výměna zadních brzdových destiček, rozhýbání a oprava zadních třmenů, soustružení zadních kotoučů

Seřízení ruční brzy a vyčištění + promazání mechanismu parkovací brzdy

Výměna horních ložisek uložení tumičů vepředu

IMG_20171206_143654.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začátkem ledna trefena srnka.

 

Výsledek je díra v přední masce, na kapotě dvě promáčkliny cca 10cm dlouhé a 3 cm široké, naštěstí bez poškození laku. Z nazazniku odpadla černá lišta, ta už je přilepena zpátky, nová maska bude objednána, kapotu zatím řešit nebudu.

 

Na fotce jde na lvíčkovi vidět, že se taky zakousl do srnky když její chlupy ještě má na tlamě :D

28125694_2193424494004846_888898722_o.jpg

IMG_20171230_121806.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokračování v hledání závady Antipolution Fault .

 

Když se opomenou chyby v diagnostice tak se auto chová jako když má špatný senzor klikovky případně katalyzátor. Senzor vyměněn, katalyzátor při výměně výfuku zkoumán pohledem a malou kamerou, poté proměřen na emisích a nic zvláštního se neukázalo.

 

Provedeno několik diagnostik vždy s vymazáním závad a ukázalo se, že vždycky vyskočí jiné závady. Podle vícero lidí je to jedině vadný některý z kabelů v motorovém prostoru. Nyní tedy vyhlížím všechny inzertní servery a vrakoviště a hledám auto se stejným motorem ze kterého bych mohl vzít kabelový svazek. Poté bude vyměněn, v Peugeotu nahrají původní verzi software která tam má být ( současná není original ) a uvidime kam se to pohne.

IMG_20171123_152809.jpg

IMG_20171123_151454.jpg

IMG_20171123_152946.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Dneska dány na auto nové podložky, teda spíše zatím jenom zadní, ta přední nějak nepasuje a tak si s ní pohraju až bude trošičku tepleji :D

Jinak se nám oběvila nová závada. Ukazatel množství paliva si docela ukazuje co chce. zZ ničeho nic se sám " natankuje" na plnou a postupně ubývá, nezávisle na množství paliva či tankování. Trochu pochybuju že je v nádrži klasický plovák vzhledem k tomu, jak se teď ukazatel paliva chová, tak budu muset pozjiš´tovat jak je to řešeno. Kdyby jste někdo měli nějaké info nebo radu budu vděčný :)

29340213_2242914499055845_2713988631751557120_o.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...