Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sharpers - 406 break 2.2i


sharpers

Recommended Posts

Ahoj, krátce představím svoje nové vozítko, kupované od člena zde na PC takže možná mnozí znáte.

 

Jedná se o Peugeot 406 Break, ročník 2003 s motorem 2.2i 16V 116kw. V krásné modré metalíze a výborné výbavě čítající 4x airbag, digi klimu, polokůži, radio + ovl pod volantem + cd měnič, tempomat, ABS, ASR, ESP atd atd

 

Auto má drobné vady ...Třeba nefunkční klimu kvůli špatnému kompresoru, zatím neřeším protože sem nikdy s klimou nejezdil. Budu řešit až jako poslední nebo když se naskytne výhodná koupě kompresoru. Dále mírné cuknutí při větším záběru motoru doprovázené hláškou Antipolution Fault. Jinak vše funguje jak má, auto jede moc hezky a rozhodně ostudu neudělá :)

 

Prozatimní plány jsou opravit zmíněnou hlášku a cuknutí motoru, přestavba na lpg , zástavba audia. Zbytek se ukáže časem :)

 

Zatím jsem řešil jediný problém, a to bylo prasklé čelní sklo. Ze zvláštních důvodů jsem auto koupil s poškozeným sklem, na něj dostal mírnou slevu tak nebyl oco řešit. Nakonec po známosti nové reflexní sklo se senzorem a prací za 4500kč, takže pohodička :)

19727179_1881676118513020_1920513961_o.jpg

 

 

P.S. : ano, před nedávnem jsem měl peugeot 406 ve zlaté metalíze, pro ty kteří chcou opět poukazovat jak často měním auta tak jenom zmíním, že jsem odstoupil od smlouvy kvůli skrytým vadám na které mě majitel neupozornil.

Upraveno uživatelem sharpers
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podobny auto jsem mel akorat jsem mel sedacky v elektrice a bylo tam vic dalsich veci jako audio JBL apod. Prestavbu na plyn nechapu, ale budiz....

No a byt tebou, tak zacnu resit tu shnilou kapotu. Jak jsou na tom prahy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lpg řešit určitě budu, cena lpg oproti benzinu více než poloviční, při mém nájezdu se mi to za rok zaplatí, tak nevidím moc důvodů proč do toho nejít.

 

Scratchi : Kapota shnilá nijak není, to co tam vidíš je jediný milimetřík oťuknutého laku a povrchová koroze, jinak je kapota v pohodě vzheldem k tomu že byla opravována a lakována. Prahy jsou zdravé. Jinde na autě není žádná známka koroze .

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napíšu to, co dlouhodobě - pokud chceš jezdit "levně" nekupuj 2.2 na přestavbu na LPG ale nějaký šicí stroj typu 1.2 či tak. Sice už (jak jsme pravidelně opravován) neplatí, že přestavba = nevratný zásah do vozu, nicméně spočítej si sám případnou návratnost investice versus jak dlouho bys autí chtěl mít ... Já bych na to sra_l - byť kdybych 407 přestavěl už to asi dneska mám (po skoro 3 letech) zpět ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, sharpers napsal:

Lpg řešit určitě budu, cena lpg oproti benzinu více než poloviční, při mém nájezdu se mi to za rok zaplatí, tak nevidím moc důvodů proč do toho nejít.

 

Scratchi : Kapota shnilá nijak není, to co tam vidíš je jediný milimetřík oťuknutého laku a povrchová koroze, jinak je kapota v pohodě vzheldem k tomu že byla opravována a lakována. Prahy jsou zdravé. Jinde na autě není žádná známka koroze .

 

je to kazdeho vec, ale spis si rikam, proc si lidi kupujou vykonnejsi auta kdyz pak do toho rvou LPG a pro me to auto znehodnocuji, ale to je prosim te jen muj nazor na vec :D. Ty to tak chces, udelej si to :)

Ad kapota... u me to prave zacalo takovou milimetrovou povrchovou korozi a skoncilo to za dva roky deravou kapotou. Proto jsem ti to psal, at to nenechas jen tak. 406 trpej na ty kapoty jako svina. No a taky trpej na prahy kdyz se necistej. Takze to ber jen jako dobrou radu to proste nepodcenit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapyy, ty přestavby na dnešní dobu velkoobjemových motorů se budou dělat stále, prostě někteří lidi chtějí výkonná auta, ale nechtějí platit jejich spotřebu :myslim, mít ferrari v LPG asi opravdu není ono...

ale kolega v práci má nějakou ameriku MPV 3.0 v plynu a nemůže si vynachválit, je pravda, že uvnitř je jak v obýváku--prostor a luxus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše Ozzy56,chtějí mít výkonné auto ,ale nechtějí aby je to sezralo a chtějí ho na denní ježdění a ne jen na víkendy a k tomu doma držet ještě malý šicí stroj na po pojíždění to je podle mě ještě vets pikacovina.....

A nejvíc se me líbí jak pindaj lidi,který vůbec nikdy žádné auto na LPG neměli a jak by to nechtěli ,protože jedna paní povídala,dnes už ty systémy jsou tak vychytany ze by z vas 99%nepoznalo ze jede na LPG jsou to jen předsudky.....

Uvidíme jak budete hodně jezdit az bude benzin zase za 36kc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsem po tomto autě pokukoval ale nakonec koupil něco jinýho.
ta barva je užasná. moc se mi libi.

Charlie 1: přesne jak píšeš. jsou to lidi co nikdy lpg nemeli. ja ho taky nikdy neuznával ale po dvou mecících co jsem jezdil s autem s lpg by mi to vubec nevadilo. na jizdu to nemá žádnej vliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Charlie 1 napsal:

Uvidíme jak budete hodně jezdit az bude benzin zase za 36kc

Pořád stejně, i kdyby byl za 39,90 jako před pár lety. Cena PHM je proměnná, se kterou se musí počítat. A rozptyl +-20% mi fakt sandál nerozhodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také se přidám... Také jsem o tomto autě uvažoval, už asi před 4 lety, kdy už Ludweekovi docházela trpělivost s AF hláškou. Nádherná barva + interiér, navíc 2.2 motor jsem chtěl a také bych ho předělal na LPG. Tenkrát auto bylo ještě na orig podvozku bez začerněných skel, coz bylo pro mě plus oproti současnému stavu. 

Tak ať dobře slouží a připojuji se po svých zkušenostech k oddiemu. Ty dutiny a prahy to chce omrknout a "vyprášit". Ono se to nezdá, ale klidně můžou být chycený a pak to proleze jedna dvě a už to nebude nikdy ono. Hlavně aby se tam nedržela voda. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...