Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů


Honza3008

Recommended Posts

mildaf65

Ahoj. Díky za postup při aktualizaci. Jenom mám poslední otázku jestli se něco změnilo po aktualizaci v mapách a v systému. Je pravda , že při moji poslední cestě do Dánska se mi systém asi 4x restartoval takže by to mohlo pomoci. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 8. 2017 at 9:15, mildaf65 napsal:

Stejným způsobem se aktualizuje firmware. Zpočátku jsem s tím měl problém, aktualizaci to odmítalo, pak jsem na Peugeot.com objevil radu, že je nutno před zahájením aktualizace připojit auto na wifi. Mám tedy auto připojeno přes mobil a hotspot. Od té doby to běží hladce a aktualizace z flešky se načte bez problémů (stejně jako výše, se ale napřed objeví na chvíli oznámení o kompatibilitě, po chvíli se věc dá do pohybu).

A stáhnul jsi si k tomu i licenční soubory, které v návodu píšou, že se mají stáhnout, když auto nemá integrovanou sim kartu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak před týdnem první "milník" - najeto 5.000 km. Průměrná spotřeba 6,5 l/100. Zatím naprostá spokojenost. Už jsem vyzkoušel i sportovní režim :aut

Zjistil jsem, že pádla automatické převodovky pod volantem řadí i když nemám zapnutý manuální režim.

20170815_143502.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je postup aktualizace, který jsem přeložil z origo žabožroutštiny :D    návod k aktualizaci navigačního systému.docx    . Překládáno pomocí strýčka Googla, tak nehleďte na případné nedokonalosti. Třeba se to bude i někomu hodit. Pro jistotu přikládám i originál :D  MyPeugeot - Notice utilisation.pdf  

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎18‎.‎8‎.‎2017 at 21:44, TomasARN napsal:

508 si nic nepyta preto som sa iba pytal, ci je tam nejaky rozdiel. Ano, 30 minut nikoho nezruinuje. Aj cele mapy su nahrate za cca 30 minut? Ak ano je to super. V 508 mi mapy robilo asi 3 hodiny, ked som chcel vsetko, preto za jazdy. Ale kedze je tema 3008, uz to tu nebudem spamovat

Každá aktualizace trvá cca 30 minut, tedy mapy 30 a firmware taky 30. Zdravím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎21‎.‎8‎.‎2017 at 8:33, Honza3008 napsal:

A stáhnul jsi si k tomu i licenční soubory, které v návodu píšou, že se mají stáhnout, když auto nemá integrovanou sim kartu?

Ano, uváděl jsem to výše, že pro aktualizaci firmware si stahuji vlastní aktualizační soubor a licenci. Někde píší, že licence snad není třeba, ale já to tam vždycky dávám, je to sekunda na stažení. Zdravím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎19‎.‎8‎.‎2017 at 10:58, svijam napsal:

mildaf65

Ahoj. Díky za postup při aktualizaci. Jenom mám poslední otázku jestli se něco změnilo po aktualizaci v mapách a v systému. Je pravda , že při moji poslední cestě do Dánska se mi systém asi 4x restartoval takže by to mohlo pomoci. Díky.

No, toť správná otázka. Obávám se, že kromě subjektivních pocitů nejsem schopen říci, jaký je rozdíl před a po aktualizaci. Mapy asi ano, pokud jde o mapové podklady, ale to hned tak nepoznám. U toho ostatního mám dojem, že displej rychleji nabíhá, přepínání je také rychlejší. Dříve to občas jako by trošku zamrzlo, tmavá obrazovka bez reakce s prodlevou náběhu. Pokud by někdo čekal nějaké nové funkce, nebo možnosti, tak to jsem tedy nepozoroval. Zatím jsem ani nikde nenašel, jaký by ta která aktualizace měla mít přínos. Zdravím.

Upraveno uživatelem mildaf65
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jsem navštívil v pondělí autorizovaný servis (kupuji a servisuji v Bystřici nad Pernštejnem k všeobecné spokojenosti, mohu doporučit). Po aktivaci systému S&S a následném přepnutí AT do polohy P se po rozjezdu rozsvítilo nejprve varovné hlášení o chybě parkovací brzdy a vzápětí další chybové hlášení o poruše downhill asistenta. Po zastavení a vypnutí zapalování, nastartování a následném rozjezdu to zmizelo. Po 200 m další křižovatka, stejný předcházející postup a následné stejné dvě hlášky. Po zastavení a vypnutí zapalování a opětovném nastartování to zmizelo a již se hlášení neobjevilo. V servisu mne vzali asi za deset dní, problém se až do 21. 8. neobjevil. V servisu mně pak sdělili, že se jedná o softwarovou chybu, již na to měli technologický postup i kód závady (B2AW0110Q0) a vyřešili to "přeprogramováním počítače elektrického ovládání automatické převodovky" - cituji ze zakázkového listu. Vše v rámci záruky, samozřejmě. Zajímavé je, že jsem tam s touto závadou byl již někdy začátkem července (vůz mám od 10. 4. 2017), to asi ještě neměli "notičky", protože mně řekli, že se jednalo jenom o chybové hlášení bez příčiny, hlášení vymazali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎21‎.‎8‎.‎2017 at 17:59, Honza3008 napsal:

Tak před týdnem první "milník" - najeto 5.000 km. Průměrná spotřeba 6,5 l/100. Zatím naprostá spokojenost. Už jsem vyzkoušel i sportovní režim :aut

Zjistil jsem, že pádla automatické převodovky pod volantem řadí i když nemám zapnutý manuální režim.

20170815_143502.jpg

Zdravím, jenom pro srovnání, koho by to mohlo zajímat. Já mám 1,6 BlueHDI 120 k, EAT 6 a prvních 10 000 km jsem ujel se spotřebou 5,6 L. Zdravím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak 70% dálnice, hlavně D1, 20% mimo, zbytek město. Jezdím v limitech povolených rychlostí, občas to proženu, ale na D1 je to vždy trochu risk. V červenci jsme byli v Bibione, to mně to ukázalo 5 L. Jinak těch 5,6 se drží. Čekám, že dolů to půjde tak po 30 - 40 tisících, jako u staré 3008. Zdravím. 

Jezdím už padesát let, tak jsem se už vyblbnul před lety, navíc jezdím s vnučkami, tak to už taky musíš myslet na druhé. Tolik asi ke stylu, ale brzdou provozu asi nejsem. 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info @mildaf65 

Já 30% dálnice, 30% okresky a zbytek město. Když vezu rodinu tak také vše v rámci rychlostních limitů (dálnice a okresky max + 10 km/h), sám to taky rád někdy proženu. Chorvatsko s rodinou jsem měl za 5,9. A to jsem jel se syrovým motorem. Taky provoz nikterak nebrzdím :D

Prodejce mi také říkal že cca po 30tis může jít spotřeba klidně o litr dolů. Tak uvidíme.

Přeju ať 3008 dobře slouží a spoustu najetých pohodových kilometrů.

Upraveno uživatelem Honza3008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
V 1. 9. 2017 at 17:41, Honza3008 napsal:

Další poznatek a nebo spíš otázka: za deště občas blbne sledování mrtvého úhlu a kontrolka v zrcátku se někdy rozsvítí i když v mrtvém úhlu žádné auto není. Dělá to někomu také?

Zdravím a potvrzuji. Včera při cestě z Prahy pěkně lilo a kontrolka hlídání mrtvého úhlu se každou chvíli rozsvítila sama od sebe. Jo bylo to v noci.

Upraveno uživatelem svijam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak to samovolné rozsvěcení kontrolky mrtvého úhlu za deště je prý bohužel "vlastnost" jak mi říkal prodejce. Voda, mlžení zrcátek a skel apod prý dělá to, že hlídání mrtvého úhlu za deště blbne.... Dělá to ještě někomu dalšímu jak psal @svijam ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Vážení a milí, dnes v 19.00 jsem to schytal "a tergo", abych citoval sestřičku Jiráskovou ze Sestřiček. Rozvášněný domestikovaný UA neubrzdil svůj samohyb, nabořil starou Hondu a ta sejmula mne. Čekal jsem v koloně několika aut na zelenou a bylo to. Rána to byla pěkná, ani se mně nechtělo vylézat a podívat se na tu pohromu. Ale zatím se ukazuje, že by to mohl být jenom nárazník, plechy jsou netknuté, slícování se zadními blatníky sedí. Naštěstí si nechávám odstup, tak mne to nehodilo na auto vpředu. Pod rezervu jsem se zatím nedíval, jelikož tma, jako v pytli. Stejně to nechám na servisu, abych ten případný šok lépe rozdýchal. Volal jsem 158, chtěli to uhrát na euroformulář, ale trval jsem na svém, že je škoda na třech vozidlech, z toho jedno nové a DRAHÉ. Přijeli, sepsali, potvrdili, za půl hodiny vyřízeno. Jenom naznačili, že si na pachateli trošku smlsnou, ale to pro mne byla malá náplast... Tak zítra mně začne ten kolotoč. Je to poprvé, co jsem se stal účastníkem nehody, ale proč zrovna s mým vlastním autem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...