Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů


Honza3008

Recommended Posts

Díky, zatím je to nahlášené na pojišťovnu, jak jsme zjistil, tak to dokonce nahlásil i viník. Zítra jedu do servisu do Bystřice a tam teprve padne rozhodnutí, co s tím. Dnes jsem to obhlížel za světla, tak laicky to vypadá opravdu jenom na ten nárazník, ovšem jsou v háji čidla od PA, tak mně to hlásí permanentně poruchu PA. Tak zítra snad budeme chytřejší.

NARAZNIK_3008-16.10.2017-9.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mildaf65

No to je mazec. Tak přeji ať ti to brzy dají dohromady a není nic poznat. Mě by šlehlo, úplně se děsím co kde na autě najdu když ho někde nechám stát a vracím se k němu...zatím musím zaťukat...ťuk,ťuk,ťuk:aut Koukám, že máš stejnou barvu auta jako já  a také jsem si všiml, že máš asi na nárazníku ochranou lištu u kufru, pokud ano, mohl by jsi to nějak nafotit a hodit to sem. Chtěl bych si jí také pořídit, tak až mám představu. Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, já jsem ty ochranné lišty koupil (kromě jiného) na amazon.de (na 3008 II tam mají poměrně široký výběr doplňků made in China, ale je to celkem kvalitně zpracované). A cenově je to docela přístupné. Když vezmu v úvahu, že v Peugeot.cz doplňcích stojí dva stříbrné kryty na falešné "výfuky" přes 4 000, tak já jsem to za tuto cenu pořídil všechno. 

https://www.amazon.de/dp/B06XQY8F1J/ref=pe_3044161_189395811_TE_3p_dp_6

Ale nyní jsem se díval, tak už to asi nemají v páru s tou vnitřní lištou, jenom tou venkovní. Je to ale docela pěkné, uprostřed je nápis Peugeot, drží to na oboustranných samolepkách, ty jsou už na výrobku. Koupil jsem ještě nějaké drobnosti, nerez ochrany prahů s vylisovaným 3008  a další.

Jinak jsem byl v úterý v servisu, potvrdili, že to bude jenom komplet nárazník, není potřeba nic lakovat. U předchozího typu 3008 byl nárazník jako komplet s těmi bočními plastovými přechody k zadním blatníkům (ty by se musely lakovat), ale tady už je (naštěstí) nárazník samostatně. Vše vyřizuje servis, včetně jednání s pojišťovnou, tam jsem to jenom v pondělí nahlásil. V bystřickém servisu jsou opravdu profíci a jednání se servisem od stejné firmy v Praze se nedá srovnat. Zdravím.

Upraveno uživatelem mildaf65
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.amazon.de/Aufbewahrungsbox-Vordertür-Halter-Peugeot-3008-GT/dp/B06XFFY4JH/ref=pd_rhf_se_5?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B06XFFY4JH&pd_rd_r=ENFZ4RPB5HDY3DVSKR3D&pd_rd_w=YRXha&pd_rd_wg=kwn19&psc=1&refRID=ENFZ4RPB5HDY3DVSKR3D

Ještě se mně osvědčilo toto. Je to vložka - miska do madel předních dveří. Je to taky na samolepky, ale já to tam mám jenom nasazené a drží to. Spolujezdci (žena + vnučky) jsou zvyklí do toho otvoru strkat papírky od bonbónů a kapesníčky, u přechozích aut to bylo bez problémů, ale tady to  propadávalo. :-) A teď je pokoj, jenom to vysypu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mildaf65

Hmm, pěkné věci se dělají na naše fešáky. Líbí se mi ty ochranné lišty hrany  kufru a nárazníku a pak ty úložné boxíky do madel dveří. Hliníkové prahy v předu mám už z výroby a zrovna tak hliníkové pedály, odkládací plochu na nohu a i zadní "falešné" výfuky. To vše je ve výbavě GT Line. Dokupoval jsem zatím jen střešní příčníky originál Peugeot ( je to vlastně Thule) , v akci za 3.800,- Kč.  Teď se chystám na ty lišty a plastovou vanu do kufru...

No tak paráda, výměna nárazníku ještě jde, je dobře že se nemusí nic jiného lakovat, tak ať to máš brzy hotové a auto je zase opět jako nové. Vůbec nepochybuji o tom, že to dají v servisu dohromady tak, že to nikdo nepozná:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎19‎.‎10‎.‎2017 at 20:59, Taif napsal:

mildaf65

No to je mazec. Tak přeji ať ti to brzy dají dohromady a není nic poznat. Mě by šlehlo, úplně se děsím co kde na autě najdu když ho někde nechám stát a vracím se k němu...zatím musím zaťukat...ťuk,ťuk,ťuk:aut Koukám, že máš stejnou barvu auta jako já  a také jsem si všiml, že máš asi na nárazníku ochranou lištu u kufru, pokud ano, mohl by jsi to nějak nafotit a hodit to sem. Chtěl bych si jí také pořídit, tak až mám představu. Díky 

Ahoj, tak jsem ti udělal jedno foto, jak to mám "vylepšené". Ta lišta na nárazníku a ten nerez kryt v kufru byly koupeny jako set na amazon.de.

3008_listy.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mildaf65

Moc díky za foto. Tak to vypadá opravdu moc pěkně. Tak myslím, že mám také vybráno:super Zítra si jedu pro nová zimní pneu a alu kola (kola jsem tedy nekupoval originál Peugeot, protože ceny jsou děsný a navíc není žádný výběr, stejná kola jako mám letní jsem nechtěl) a pak začnu řešit ty lišty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
V ‎16‎.‎10‎.‎2017 at 13:23, mildaf65 napsal:

Díky, zatím je to nahlášené na pojišťovnu, jak jsme zjistil, tak to dokonce nahlásil i viník. Zítra jedu do servisu do Bystřice a tam teprve padne rozhodnutí, co s tím. Dnes jsem to obhlížel za světla, tak laicky to vypadá opravdu jenom na ten nárazník, ovšem jsou v háji čidla od PA, tak mně to hlásí permanentně poruchu PA. Tak zítra snad budeme chytřejší.

NARAZNIK_3008-16.10.2017-9.JPG

Tak po měsíci opraveno bez následků. Skoro měsíc jsem čekal, než dorazily náhradní díly, v úterý to dali dohromady. Celá legrace vyšla na 28 000 Kč (platí viník z povinného ručení). Kromě kompletního nárazníku s vnitřkem a nějakými drobnostmi to bylo ještě jedno čidlo parkovacího asistenta a kabelový svazek, protože byl rozlomený konektor. Tak doufám, že to byla první a zároveň poslední zkušenost tohoto druhu. Přeji všem nekonečně mnoho kilometrů bez nehod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mildaf65

No tak paráda, už máš zase fešáka:) Ta cena mi nepřijde zase tak strašná, na to co se vše měnilo. Mě u Octavie II tehdy ,měnili jedno čidlo a oprava stála celkem 7.000,- Kč. Náš Peugeot zatím jezdí naprosto v pohodě, už dostal nová kola se zimními pneu.

Jinak jsem jel minulý týden v celkem hustém dešti a zaměřil jsem se na kontrolky mrtvého úhlu, a u mě dobrý, nic se mi nerozsvěcelo jen tak samo od sebe, jen když to zaznamenalo auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, čidlo (snímač) cca 1 200 Kč, nárazník 7 220, absorbér 4 400, prostřední pás (ten nerez?) 1 900, kabelový svazek 1 650, vše bez DPH + nějaké další věc v řádech stovek korun. A práce, samozřejmě.

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...