Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Blbá a blbější... aneb jak se (při)zabít a ještě se u toho natočit...


Recommended Posts

  • O 2 týdny později...
V 12. 7. 2017 at 17:56, MJSytic napsal:

Auto v pořádku určitě nebylo. Vadná byla minimálně ta součástka mezi volantem a sedačkou :roll

koukal jsem na to několikrát zpomaleně, a myslám že ne "minimálně" ale právě jenom to mezi volantem a sedačkou

podle mýho to bylo takhle:

1. dotaz na rychlost, řidička čumí na tachometr místo před sebe a jede do zatáčky furt rovně

2. když zvedne oči, vidí že míří na ostrůvek oddělující autobusovou zastávku

3. aby se mu vyhnula, točí doleva a zároveň šlape brzdu - což je kombinace, při který jí to sklouzne, začínaj být slyšet gumy

4. v panický reakci brzdu ještě víc přišlápne a zároveň trhne volantem na opačnou stranu, takže ten ostrůvek přece jen pravou stranou trefí, což pak hodí auto do protivky

o technickým stavu auta bysme mohli pochybovat maximálně u toho třetího bodu, že by se to snad jako nemuselo tak snadno utrhnout, ale ruku na srdce, který normální auto takovej manévr dokáže ustát i se všema ESP serepetičkama v rychlosti kolem 150? - nevíme, kolik na tu brzdu dupla, podle videa se mi zdá, že reagovala nepřiměřeně, a popravdě, i po těch najetejch statisících se mi občas taková situace, že něco přeženu, přihodí, ovšem narozdíl od nevyježděnýho telete to má jiný pokračování (a taky se mi to nestává proto, že bych nesledoval, kam jedu, takže podvědomí je nějak zorientovaný ... co si vzpomínám, tak třeba v autoškole na C, projížděl jsem náklaďákem kolem trolejbusu v zastávce v protisměru, takže oči přilepený na jeho levým zadním rohu, a samozřejmě, že mi tam nějaká sebevražedkyně skočila, tak jsem pak dostal sprdung od komisaře, že jsem na tu brzdu hamtnul moc, což se nedivím, když se chudák málem přilepil na sklo, a to už jsem preventivně jel dost pomalu, asi jen dvacet, ale prostě jsem to dupnutí fakt přehnal ...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kavol musim nesouhlasit.  Dle nejen meho nazoru jela sice rychle ale pricinou bylo to ze ji ptak posral okno a ona se na to zamerila mozna jeste to rozmazla steracem a to ji upoutalo pozornost jeste vic a tu zatáčku zaregistrovala kdyz uz v ni byla,proto skubla volantem a sla dupem na brzdy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tedy konkrétně nesouhlasíš v tom, že zatáčku nepřehlédla kvůli čumění dolů ale kvůli neprůhlednýmu oknu, nebo ještě v něčem jiným?

edit: "v něčem jiným" - pointa je, že bych za tím nehledal nic na autě

o ptákovi se baví 10:33-35

'až' 10:37 je dotaz "kolik jedeš"

na to je odpověď, že neví, sklopí oči a pak 10:39 trhne volantem na videu doprava, čili reálně vlevo; v tu chvíli je v pozadí vidět začátek dřevěný zábrany mezi pruhy, což je místo, kde se trochu lomí čára, a ze kterýho má tu zastávku asi sekundu před sebou

nevím, jaký konkrétně máš podklady pro "nejen tvůj" názor, nicméně podle videa se prostě snaží odpovědět na otázku na rychlost a koukne přitom dolů

možná jsem neodhadl, že se lekla zrovna toho ostrůvku, možná jí rozhodilo, jak tam uhýbá čára, každopádně mně se to prostě jeví tak, že přesně před místem, kde měla mírně zatočit, čumí jinam, a pak tím trhne ... s tím posraným sklem jela už od těch červenejch budov a úspěšně minula odbočku do vsi, akce začíná těsně za ní, když se v pozadí míhá betonová zábrana, tak říká "já nevím, jedu ..."

určitě nepopírám, že trus rozmatlanej po okně mohl mít nebo skutečně měl negativní vliv na orientaci, ale to by jí to sklo musel posrat pták Noh, aby při normálním čumění na cestu s touto ztratila kontakt

prostě jí pozornost upoutávalo všecko možný jiný jen ne silnice ...

Upraveno uživatelem kavol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není. Podle mě by se tohle mělo pouštět furt dokola v autoškole a na školení řidičů ;) Ta káča tomu šla naproti, jak jen mohla, a ta druhá se vysloveně přetrhla, aby něco rozumného udělala... Ale co už, stalo se, nedá se odestát. Tak když už je to tak hezky natočené, i s tím zásahem, ať se všichni mají možnost poučit, jak to může vypadat v reálu...

Upraveno uživatelem Veverka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak sorry, že jsem si to téma tady přečetl teprve včera, nemám totiž lepší věci na práci než hlídat, kde se co šustne :aut

padl zde názor, že za tím určitě ještě byl nějaký problém s autem, se kterým zásadně nesouhlasím, a protože to nebylo nijak vážně rozporováno, dovolil jsem si připsat, co si o tom myslím já

píše-li Veverka, že se z toho máme poučit, pak já dodávám, že abychom se poučili, je potřeba vědět, o co v té situaci šlo - tedy nesvalovat vinu na blbej tlumič a podobně, a doplnil bych, že bychom neměli sklouznout ani k oblíbenému "může za to rychlost", pod kterýmžto heslem nám tu magistrátníci začli sázet třicítky

čili musím ještě dodatečně poděkovat Pe.Trovi za protinázor, sice se třeba neshodneme v míře zapříčinění jednotlivými faktory, ale já jsem původně to špinavý sklo považoval za věc starou a v tu chvíli již vyřešenou, nicméně jeho nesouhlas mě donutil to přehodnotit a spočítat si, že jestli hned zapla stěrače, tak v tu chvíli jel teprv druhej cyklus, což prvním si to akorát tak maximálně rozpatlala

@Hafity dík za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 8. 2017 at 23:48, Veverka napsal:

Není. Podle mě by se tohle mělo pouštět furt dokola v autoškole a na školení řidičů ;) Ta káča tomu šla naproti, jak jen mohla, a ta druhá se vysloveně přetrhla, aby něco rozumného udělala... Ale co už, stalo se, nedá se odestát. Tak když už je to tak hezky natočené, i s tím zásahem, ať se všichni mají možnost poučit, jak to může vypadat v reálu...

osobne bych tohle video nepoustel.... no dementni znudeny pipiny si hrajou na to jak jsou desne cool...... no taky jsme obcas udelali kravinu za volantem, kdyz jsme byli mladi, ze? Spousta lidi takovy picoviny dela i dnes, kdy necumi do zrcatek, telefon u drzky, kafe v ruce a cte si noviny..... Na me toto video nema efekt, porad si rikam, ze jediny efekt by melo, kdyby ta kamera po narazu necumela do stropu, ale na ne, jak se tam svijej a dostavaj se do soku a caka z nich krev. Pak ano, pak by to podle me vychovny efekt melo. Ale takto ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...