Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Blbá a blbější... aneb jak se (při)zabít a ještě se u toho natočit...


Recommended Posts

rocnik pod 00 mely maximalne tak 4 airbagy, lepsi auta mely sest.

Ja na to mam nejasny nazor..... za prve vim, ze jsem za volantem taky nebyl v zacatcich uplne nejopatrnejsi, ale probralo me setkani blatniku meho formana s tuplakem tatry hned asi po 3 mesicich jizdy. Dalsi veci ale je, a to vzdy, ze kdyz jedu rychle at sam nebo s rodinou, tak se rizeni venuju 200%. Kdyz uz porusuju predpisy a letim, tak vnimam vse okolo tak, abych vcas snizil rychlost, popripade se pripravil na problem. Z motorky jsem naucenej si neustale hledat unikovou cestu do pole, do lesa, protoze na motorce nikdo nikdy nevi....

Byly to kravy, to je proste jasny.... desne namachrovany, ale takovych blbcu jezdi po silnicich a autoskoly to chrli jak na bezicim pasu..... sam jsem byl pred par lety svedkem, jak si pred zkouskou tito studenti povidali a jeden to delal na trikrat, ale desnej machr s fotrovou koktou lita 200 ale pak ho vyrazej z autoskoly protoze pri parkovani urval zrcatko.... kdyz jsem slysel rozhovor techto borcu, prestal jsem si delat iluze......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Scratch napsal:

autoskoly to chrli jak na bezicim pasu.....

Jezdit rychle umí každej debil..., ale zvládnout v té rychlosti auto ukočírovat, už málo kdo... Je mi líto, ale autoškola za to nemůže... Ta lidem neříká, že maj jezdit rychle do zatáček a porušovat předpisy...

Ale pravdu máš v tom, že když "závodím" věnuju se řízení na 200%!!! a dokonce si dám i obě ručičky na volant...

slečna to prostě špatně odhadla no..., to se může stát každýmu.. Díky bohu sebou nevzala tu kámošku..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Weri 605 - osobne zastavam nazor, ze autoskoly maji naucit lidi auta plne ovladat. Bohuzel legislativa zatim neprikazuje povinnost cvicnych jizd ve skole smyku apod. A to je vec, ktera by rozhodne pomohla.... protoze "driftovat" ve 20km/h na snehu s predokolkou umi taky kazdej dement :D. Autoskoly nauci zakladni ovladani a predpisy. Ale to dle meho nestaci, v dnesni dobe uz rozhodne ne. Dalsi veci je, ze ridicak stoji v dnesni dobe par korun (v roce 2000 mne stal 12000). Kdyby stal daleko vice, a byl spojen i s nadstandardem vyse jmenovanym, myslim, ze by to pomohlo a lidi by si ho vice vazili.....

@Hafity - presne tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neboj .. Bojujem za to, aby se auto učilo stejně jako motorky... Nejdřiv pravidla, test... Pak auto - ovládání, pak provoz... Bohužel to nebude hned a pro lidi je taky bohužel otázka peněz přednější.. Když někomu řeknu, že si má připlatit jízdy, tak se kroutí jak had... :( Já taky nesouhlasim se spoustou věcí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si matně vybavuju test v Auto Moto Revue (ještě za komančů): docela hřmotný maník jel na tom nárazovém trenažéru bez pásů, že prý náraz ve 40 km/h udrží rukama.... neudržel, a to ho pro jistotu rozjeli jen na 30.... Tohle (samo s pásy) a školu smyků bych bral jako součást osnov....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezlomil si nic, snad měl trochu modrý kruh na hrudníku :D Tenkrát z toho byl i záběr z rychlokamery, kde bylo krásně vidět, jak ty lokty jdou nekompromisně do stran proti vůli onoho maníka.... ještě si trochu vybavím, jak byl docela otřesen, určitě nečekal, že i v relativně takhle malé rychlosti je to taková prda.... to mu vlastně řekli až potom, že jel o 10 km/h méně, než si myslel....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

slečny nehodnotim...o mrtvých jen v dobrém....

ale čas při čekání na sanitku běží zpomaleně jak v matrixu...dodnes si pamatuju když jela rychlá pro neteř...neskutečných dlouhych 10 minut...a co se za tu dobu kolem člověka uděje věcí,kterých si v normální situaci ani nevšimne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravověda v autoškole? To jsem snad ani neměl (nebo si nevybavuji). :D  Ale mě by to vůbec nepomohlo. Na tohle jsem úplně levej. Na střední jsem patřil k premiantům třídy, ekonomické předměty mi nedělaly sebemenší problém. Ale ve třetáku jsme měli jeden celý den vyhrazený na zdravovědu, jak se chovat v různých situacích - požár, popálení, úrazy vnější/vnitřní krvácení, únik chloru z chemičky atd. Takže zajímavé a dával jsem pozor. Na konci dne se psal test ze znalostí. A jak myslíte, že jsem dopadl - úplně nejhorší ze třídy a nikdo tomu nechtěl věřit. Bohužel ani logická úvaha při odpovědích nevyšla, takže jsem na tohle fakt debil. :D 

Já se k nečemu přimotat, nic nedělám a volám 155 a začnu dělat až podle toho, co uslyším ve sluchátku, jinak bych tomu dotyčnému ublížil než pomohl. :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, ChouLu napsal:

Tyhle minuty jsou fakt extra dlouhý :( A proto nechapu pouze 2 hodinovou "zdravovědu" v autoškole... za kterou se dají sotva naučit základy... 

Tohle nejde srovnávat s praxí, to je úplně někde jinde než teorie.V reálu pak pohoří velká většina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravověda v autoškole? To jsem snad ani neměl (nebo si nevybavuji). [emoji3]  Ale mě by to vůbec nepomohlo. Na tohle jsem úplně levej. Na střední jsem patřil k premiantům třídy, ekonomické předměty mi nedělaly sebemenší problém...


No a dnes? Lakuje auta, teda škodovky. [emoji14] :D:papa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 7. 2017 at 17:37, Milan+ napsal:

Povídej mi o tom,když jsem byl při vědomí a vezen k vrtulníku.

podobny pocit bych prirovnal k lezeni pod traktorem a cekat :D, Je fakt, ze tam je dost soucastek :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 7. 2017 at 20:56, Milan+ napsal:

Tohle nejde srovnávat s praxí, to je úplně někde jinde než teorie.V reálu pak pohoří velká většina.

S praxí jsem nikdy neměl problém.. spíše až pak člověk sedí někde a přemýšlí co se vůbec stalo... nedávno padlej motorkář, který padl do bezvědomí a první dva dny se mi nespalo uplně suprově.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...