Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Blbá a blbější... aneb jak se (při)zabít a ještě se u toho natočit...


Recommended Posts

před 10 hodinami, ChouLu napsal:

já nejprve myslel podle informací co jsem četl, že byla v protivce, ale pak jsem viděl druhé video a je jasno.. ta zatáčka se nechá reálně projet tak 120.. a ještě na to musíš mít auto.. lehkej brouk musel jít ve 150 rovně... 

Jezdím tudy pravidelně, ta zatáčka je velice mírná, pravda mírně se svažuje, tak 2%, zcela s přehledem se dá projet i v těch 150-ti. Něco jí muselo rozhodit a není ani divu, řízení se moc nevěnovala. Na druhou stranu, už jsem tam ( v té zastávce ) viděl "zaparkovaný" kamion. Zdemoloval nejen tu zastávku, ale i část té opěrné zdi, ale to bylo v zimě na sněhu a ledu. 

To Péťa: V zrcadlovém zobrazení se Ti i pravá ruka jeví jako levá - zkus si to před zrcadlem. Řekl bych, že to převrácení má na svědomí autor videa při zpracování v nějakém konverzním programu na PC.

Ať tak či onak, je to velice smutná událost.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nudíme se, my se nudíme... ústřední téma. Nekoukal jsem zdaleka na celé, i když podle ohlasů vím, že nejzajímavější je ta část "potom", první pomoc, záchranáři... ale nechce se mi tomu věnovat tolik času. Nicméně prapůvodní příčina takhle debilního chování je - nuda. To je něco, co mi hlava nebere, já jsem spíš měl vždycky opačný problém, nestíhal jsem všechno co bych kdy chtěl zkusit dělat... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo svatá pravda oddie. Nuda je hlavní hnací motor toho že omladina dělá takovýhle hovadiny. Protože oni se dokážou pronudit celým víkendem a v neděli navečer vymyslí hovadinu na entou kterou pak spáchají úplně nejlíp když se u toho zvěční na video a to video pak někde upnou na netu a ani ne po 24 kdy opadne zájem o to video tak už se zase nudí.. Netvrdím že jsme jako mladý nedělali kraviny ale i ty naše kardinální kraviny měli tak nějak rozumnou hranici za kterou se nešlo. Ale asi to souvisí všechno se vším jak jde vše strašně dopředu já si pamatuju že když jsem dodělal ( březen ) řidičák tak tatík řekl jezdi ale do konce prázdnin bych byl rád aby jsi jel buď sám nebo s někým " dospělím " a žádní kamarádi v autě. Sice mě to chvilku sra..o ale po čase jsem si uvědomil že to nebylo od věci a dnes jsem za to rád že naši jasně nastavili pravidla a neměl jsem problém je dodržovat. A nebylo to jen takové to obligátní dokud Tě živíme tak budeš poslouchat a dělat to co řekneme. Myslím si že problém je v tom že zkrátka lidi nemají respekt z autority a tím ztrácejí respekt ze všeho. Asi to bude znít divně ale podle mě lidi za volantem ztrácejí pud sebezáchovy i díky tomu že v médiích každou chvilku prezentují takovéhle hrozivé nehody a hlavně se prezentuje i to že díky úrovni  IZS je dnes  šance na přežití podobně vážné nehody násobně vyšší než byla i před pouhými pěti lety nebo dokonce před dvaceti lety kdy při těžké nehodě byli dva důležité momenty pro zraněného a to jak šetrně se dalo provést vyproštění a to za jak dlouho byl zraněný dopraven do zdravotnického zařízení.  Dříve nebylo takové vybavení na šetrné vyproštění z vraku, přednemocniční péče nebyla na dnešní úrovni a konečně ani ta lékařská péče nebyla tak vyspělá jako dnes. Další věcí je že auta jsou doslova narvaná různými asistenty který dokážou pokud zafungují auto dostat z průseru nebo ten průser zmírnit na přijatelnou mez. A na tohle se také strašně spoléhá.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎8‎. ‎7‎. ‎2017 at 1:26, MJSytic napsal:

 

Tak díky tomu záznamu to vše dohady nejsou :myslim Někdo v komentářích si dal tu práci a počítal dle videa kolik asi jely. Nekontroloval jsem to po něm, ale psal, že to vychází na nějakých 160-170km/h :nevim
Ale o tom, jak přesně se to stalo, se samozřejmě můžeme jen odhadovat. Bylo tam evidentně dost svědků, takže minimálně vyšetřovatelé se k tomu určitě dopracují. 
Jinak k té dojezdovce. 8 min mi, až do teď přišlo, jako dobrý číslo. Když to má ale člověk takhle před sebou a slyší to mumlání a trápení zraněných, tak je to prostě šíleně dlouhá doba :(

 

 No díky tomu videu budou mít vyšetřovatelé lehčí práci ale věřím tomu že by to raději nedělali.

8 minut je dá se říct pod průměrným časem dojezdu Pražská ZS jezdí po městě v průměru 7,5 minuty ale je třeba si uvědomit jak hustě jsou stanoviště ZS v Praze a jak řídce je pokrytý zbytek republiky, podle toho že tam " vrtule" hučela téměř současně s  pozemní posádkou tak " vrtuli " operační zvedali současně s pozemní posádkou. Akorát že " vrtule " mazala z Ústí nad Labem a pozemka z Mostu myslím si že ZS zde předvedla vysoce profesionální práci a přesto to dopadlo tak jak to dopadlo. Samozřejmě že člověku který je na místě takové události bude připadat i takový čas dojezdu strašně dlouhý.

 Četl jsem několik komentářů, ne se všemi se dokážu ztotožnit ale spousta z nich má velkou pravdu v tom že stylem jízdy, tím jak za volantem seděla a celkově jak se za volantem chovala během té chvilky co se natáčeli před nárazem tak si o průser koledovala.  To nic nemění na tom že škoda mladého života.  A myslím si že by se to video asi mělo nějak zpracovat a pouštět v autoškolách ale je otázkou zda by to na dnešní omladinu nemělo spíš opačný účinek a jestli by se nezačali objevovat střelci který by to zkoušeli jestli tam projedou nebo to tam fláknou taky tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slušně rozmašírovaný, z toho videa mi to ani tak nepřišlo.. Ale určitě auto nebylo auto na 100% v pořádku stačí vadný tlumič a v takový rychlosti je to pak na hovno. Jelikož jsem tento úsek několikrát projížděl značně vyšší rychlostí a pokaždé bez sebemenšího problému, to jak s 405 tak s dodávkou.. 

Upraveno uživatelem dagustino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc toho o aktivaci airbagu nevím, ale tuším, že když se jedná o náraz "zezadu" tak se možná ani nevystřelí :myslim Ale fakt to nastudovaný nemám, za jakých podmínek se aktivují :nevim
Ale nějaký boční a hlavový by se asi i v tomhle případě aktivovat měly. Otázkou je, jestli je to už mělo. Nevím, jaký je to ročník - kdy se dávaly std :myslim

Auto v pořádku určitě nebylo. Vadná byla minimálně ta součástka mezi volantem a sedačkou :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je to rozmašírovaný z toho vubec nepoznáte, většinu toho udělají hasiči při vyprošťování, pak to vypadá o mnoho horší.

Ad airbagy, pokud to nedostalo ránu ze předu tak nemuseli vyletět, třeba vylitli jen boční pokud je to má. A nebo to byla nějaká lepenice a bagy tam vubec nemuseli bejt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...